به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، باج‌افزار DXXD به‌طور خاص سرورهای مایکروسافت را هدف حمله خود قرار داده است و فایل‌های به اشتراک گذاشته‌شده را، حتی بر روی درایوهای مخفی، رمز می‌کند.

باج‌افزار DXXD فایل‌های خود را با فرمت .dxxd رمز می‌کند و سپس پیامی را به مدیر سرور نمایش می‌دهد و از او درخواست می‌کند تا با ایمیل rep_stosd@protonmail.com...

۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد: از بین 31 شرکت متقاضی دریافت مجوز خدمات پس از فروش در حوزه فناوری اطلاعات، 6 شرکت فعال در حوزه تجهیزات سخت‌افزاری مجوز گارانتی از سازمان حمایت دریافت کردند.

اصغر رضا نژاد دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اعلام این خبر گفت: بازرسان این سازمان از سال گذشته تاکنون تقاضای 31 شرکت متقاضی دریافت مجوز خدمات پس از فروش در حوزه فناوری اطلاعات را موردبررسی قراردادند و از این میان 6 شرکت فعال...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گوشی که قابلیت شارژ بی‌سیم، طول عمر زیاد باتری، قابلیت شارژ 70 درصد از باتری در کمتر از یک ساعت و یک رابط USB-C را در اختیار کاربران قرار می‌داد پس از مدت کوتاهی باتری آن منفجر شد.

در ماه سپتامبر گزارش‌های متعددی درباره انفجار باتری این گوشی منتشر شد و سامسونگ با انتشار یک فراخوان جهانی، گوشی‌های عرضه‌شده را جمع‌آوری و بازسازی کرد.

اما در ماه...

۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۱/مهر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فاز چهارم اعطای تسهیلات به طرح‌های فناورانه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای حمایت از طرح‌های تحقیقاتی و اشتغال‌زایی آغاز شد و متقاضیان تا اول آبان ماه امکان ثبت‌نام دارند.

اعطای تسهیلات به طرح‌های فناورانه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از محل وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد و آخرین‌مهلت ثبت‌نام برای دریافت این تسهیلات، اول آبان ماه امسال است...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینترنت نسل ۴ ثابت یا همان TD-LTE با سرعت دانلودی حدود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلودی در حد ۵۰ مگابیت بر ثانیه در حال حاضر سریع‌ترین تکنولوژی دسترسی به اینترنت ثابت در دنیا محسوب می‌شود.

این روزها بحث دسترسی به اینترنت به‌نوعی تبدیل به موضوعی فرعی شده و در دسترسی به این سرویس آنچه اهمیت بالاتری دارد، سرعت و کیفیت دسترسی است. بر این اساس به‌طور دائم نسل‌های جدید ارتباطی روی کار آمده و...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 242 خود، پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تعیین تعرفه برای تماس از یا به شماره‌های ثابت ترابردپذیر را بررسی و تصویب کرد.

طبق تعریف مصوبه کمیسیون، شماره ثابت ترابردپذیر، شماره تلفنی است که قابلیت استفاده از آن در کل کشور برای کاربر با حفظ شماره مذکور فراهم است.

این شماره، قابلیت تحرک پذیری از نوع مکانی (Portability) را دارد. تحرک...

۲۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان بین‌المللی انرژی اتمی IAEA می‌گوید 2 یا 3 سال قبل، حمله‌ای موفقیت‌آمیز به یکی از کارخانه‌های هسته‌ای را در کنار تلاش 4 سال قبل برای سرقت فیزیکی اورانیوم غنی‌شده برای ساخت بمب به ثبت رسانده است.

آمانو هم‌زمان با ملاقات از آلمان و دیدار با وزیر خارجه آلمان این موضوع را به رویترز گفت و افزود این نوع حملات شاید به‌ظاهر و بر اساس دانسته‌های ما خطر جدی را به دنبال نداشته است....

۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سیستم پرداخت اپل پی توسط بانک اسبربانک روسیه، بزرگ‌ترین بانک دولتی این کشور عرضه‌شده است. این سیستم بااتصال به کارت اعتباری مستر کارت مشتریان، امکان پرداخت امن را فراهم می‌کند.

همچنین سیستم پرداخت سامسونگ نیز توسط بانک آلفا، بزرگ‌ترین بانک خصوصی روسیه و چندین بانک دیگر در اختیار مشتریان قرارگرفته است.

سامانه پرداخت اپل و سامسونگ  یکی از روش‌های نوین پرداخت پول همچون پرداخت...

۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارزش شاخص سهام شرکت اپل در بورس آمریکا با ۱.۷۵ درصد افزایش روبرو شد که به گفته کارشناسان اقتصادی چنین رشدی از دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون برای اپل گزارش نشده است.

این در حالی است که ارزش هر سهم برابر با ۱۱۶ دلار و ۵ سنت است.

تحلیل گران اقتصادی معتقد هستند که این افزایش سهام به دلیل رشد تقاضا برای گوشی‌های آیفون ۷ این شرکت است که با به وجود آمدن مشکلات اساسی در گوشی‌های...

۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر