به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 242 خود، پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تعیین تعرفه برای تماس از یا به شماره‌های ثابت ترابردپذیر را بررسی و تصویب کرد.

طبق تعریف مصوبه کمیسیون، شماره ثابت ترابردپذیر، شماره تلفنی است که قابلیت استفاده از آن در کل کشور برای کاربر با حفظ شماره مذکور فراهم است.

این شماره، قابلیت تحرک پذیری از نوع مکانی (Portability) را دارد. تحرک...

۲۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان بین‌المللی انرژی اتمی IAEA می‌گوید 2 یا 3 سال قبل، حمله‌ای موفقیت‌آمیز به یکی از کارخانه‌های هسته‌ای را در کنار تلاش 4 سال قبل برای سرقت فیزیکی اورانیوم غنی‌شده برای ساخت بمب به ثبت رسانده است.

آمانو هم‌زمان با ملاقات از آلمان و دیدار با وزیر خارجه آلمان این موضوع را به رویترز گفت و افزود این نوع حملات شاید به‌ظاهر و بر اساس دانسته‌های ما خطر جدی را به دنبال نداشته است....

۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سیستم پرداخت اپل پی توسط بانک اسبربانک روسیه، بزرگ‌ترین بانک دولتی این کشور عرضه‌شده است. این سیستم بااتصال به کارت اعتباری مستر کارت مشتریان، امکان پرداخت امن را فراهم می‌کند.

همچنین سیستم پرداخت سامسونگ نیز توسط بانک آلفا، بزرگ‌ترین بانک خصوصی روسیه و چندین بانک دیگر در اختیار مشتریان قرارگرفته است.

سامانه پرداخت اپل و سامسونگ  یکی از روش‌های نوین پرداخت پول همچون پرداخت...

۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارزش شاخص سهام شرکت اپل در بورس آمریکا با ۱.۷۵ درصد افزایش روبرو شد که به گفته کارشناسان اقتصادی چنین رشدی از دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون برای اپل گزارش نشده است.

این در حالی است که ارزش هر سهم برابر با ۱۱۶ دلار و ۵ سنت است.

تحلیل گران اقتصادی معتقد هستند که این افزایش سهام به دلیل رشد تقاضا برای گوشی‌های آیفون ۷ این شرکت است که با به وجود آمدن مشکلات اساسی در گوشی‌های...

۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازاین‌پس مشترکان همراه اول می‌توانند در طول پرواز نیز از خدمات تلفن همراه خود شامل مکالمه، پیامک و دیتا استفاده کنند.

برای استفاده از این سرویس، همراه اولی‌ها می‌توانند در طول پرواز، سرویس رومینگ خود را روشن و شبکه On Air را جستجو کرده و از خدمات مذکور با پایین‌ترین نرخ در ایران، بهره‌مند شوند.

خدمات رومینگ حین پرواز همراه اول، در حال حاضر با ۱۸...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ تلگراف در گزارشی نوشت چند نفر از اعضای کابینه دیوید کامرون ساعت هوشمند اپل داشتند اما ظاهراً اعضای کابینه خانم ترزا می از این ساعت استفاده نمی‌کنند.

این در حالی است که مدت‌های مدیدی است که اعضای کابینه انگلیس حق بردن موبایل با خود در جلسات را ندارند و منع ساعت اپل خیلی نمی‌تواند وجه ساز باشد. تنها نکته فنی اینکه میکروفون تعبیه‌شده در ساعت اپل می‌تواند مورداستفاده راه دور هکرها قرار بگیرد که در این صورت دسترسی به...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات سامسونگ رسماً تأیید کردند به دنبال انفجار مجدد نوت 7 برنامه فروش و جایگزینی فبلت پرچم‌دار 2016 کمپانی کره‌ای را در هلند به حالت تعلیق درآورده‌اند.

پس از انتشار خبر تعلیق عرضه نوت 7 در هلند، سم موبایل تأیید کرد فروش و عرضه نوت 7 تا اطلاع ثانوی در این کشور تعلیق شده است.

از سوی دیگر 3 اپراتور بزرگ استرالیایی به دنبال تصمیم اپراتورهای آمریکایی مانند AT...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۰/مهر