به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی با توجه به عدم آگاهی و بی‌توجهی برخی کاربران، مجوزهایی را از آن‌ها می‌خواهند که راه را برای نفوذ به دستگاه‌های اندرویدی باز می‌کند، بنابراین با توجه به تولید انبوه برنامه‌های کاربردی سیستم‌عامل اندرویدی، باید درباره خطر احتمالی برنامه‌هایی که تهدیدی را برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی ایجاد می‌کنند، اطلاع‌رسانی شود.

بسیاری از برنامه‌های کاربردی با دریافت مجوزهای حساس با استفاده...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در این حکم آمده است نظر به شایستگی و تجارب ارزشمندتان در امور مدیریتی و به استناد تبصره "2" ماده (16) اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت، جنابعالی را به مدت دو سال به سمت نایب‌رئیس هیأت مدیره این شرکت منصوب می‌کنم.

امید است با اتکال به قادر متعال و رعایت اخلاق و تقوای الهی و با جدیت و تلاش وافر، خدمتگزاری به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم سرافراز کشور را سرلوحه کار خود قرار داده و در چارچوب اساسنامه، ضوابط و...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسین فلاح جوشقانی با اعلام این خبر گفت: با راه‌اندازی سامانه غیرفعال دریافت پیامک‌های تبلیغاتی (سامانه 800)، برخی پیامک‌های تبلیغاتی از طریق شماره‌های شخصی برای مشترکان ارسال می‌شود که باعث نارضایتی مردم شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، خدمات پیامک انبوه، خدماتی است که پیامک‌ها از طریق فرستنده مشخص و از طریق شبکه‌های...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت MTN هفته گذشته، ۲۰ میلیون یورو به میزان سرمایه‌گذاری خود در شرکت اسنپ و دیگر شرکت‌های زیرمجموعه گروه اینترنتی ایران افزود. این افزایش سرمایه باهدف سرعت بخشیدن به رشد این اپلیکیشن و توسعه خدمات آن در دیگر شهرهای ایران انجام‌شده است.

اسنپ به‌عنوان اولین اپلیکیشین درخواست خودرو در ایران، از سال ۱۳۹۳ تاکنون با میانگین رشد ماهیانه ۱۰۰ درصدی توانسته به یکی از بازیگران اصلی تجارت ‌الکترونیک...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موسسه IDC در گزارشی نوشت رقم 5.2 میلیارد دلار سال 2016 تا سال 2020 رشدی 181 درصدی را تجربه خواهد کرد.

بر این اساس تا دو سال آینده، بخش انترتینمنت با 84 درصد بیشترین مصرف ابزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به خود اختصاص خواهد داد. بخش آموزش 74 درصد، بخش مدیا 63 درصد، بخش پزشکی 60 درصد، بخش‌های تِک 54 درصد، بخش هنر 52 درصد و بخش املاک 51 درصد از فناوری‌های مرتبط را در بر خواهند گرفت...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تا حال حاضر نزدیک به سه میلیون خانوار ایرانی از طریق سایت سرشماری ۹۵ اقدام به ثبت اطلاعاتشان کرده‌اند که درواقع سه میلیون گیگابایت هدیه برای مردم و اپراتورها به همراه داشته است.

طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن سال 95 از سوم مهرماه شروع‌شده و تا 24 مهر ادامه دارد.

سرشماری عبارت است از شمارش و محاسبه تعداد کل نفرات یا اشیای موردنظر مانند تعداد کل نفراتی که در یک کشور زندگی می‌...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزاش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی تصاویر جدیدی از یک محصول هوشمند متعلق به شرکت «اچ تی سی» تایوان منتشرشده که نشان‌دهنده آخرین دستاورد فناوری این شرکت است.

 نام این محصول که یک ساعت هوشمند اندرویدی هم محسوب می‌شود، Halfbeak نام دارد.

محصول جدید «اچ تی سی»، یک ساعت تندرستی است که دارای یک حسگر برای اندازه‌گیری ضربان قلب و همچنین حسگرهای دیگر برای امور ورزشی است...

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیران کارخانه سامسونگ در ویتنام توقف موقت تولید نوت 7 را اعلام کردند تا داستان غم‌انگیز خداحافظی با فبلت 2016 کمپانی کره‌ای رنگ حقیقت به خود گیرد.

به دنبال تعدد گزارش‌های انفجار نوت 7 جایگزین شده برای کاربران مسئولان تصمیم به توقف تولید کارخانه سامسونگ در ویتنام گرفته‌اند. این کارخانه مسئول تولید و توزیع اصلی نوت 7 برای بازار جهانی است.

خبر توقف به‌ظاهر موقت، به دنبال...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هم‌زمان باخبر احتمال فروش یاهو به کمپانی‌های بزرگ دو خبر هک 1 تا 3 میلیارد اکانت‌های یاهو و نیز پاس دادن ایمیل‌های کاربران به سرویس جاسوسی آمریکا از سوی مدیران یاهو جنجال رسانه‌ای بزرگی به پا کرده است که سومین خبر نیز می‌تواند ضربه دیگری بر پیکره این کمپانی آیکونیک آی تی باشد.

خبر سوم این است که یاهو بیلبورد هوشمندی را توسعه می‌دهد که در آن ده‌ها دوربین، میکروفون، سنسورهای حرکتی و بیومتریک و همچنین شناسایی از طریق...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی شرکت چک پوینت از شناسایی 4 آسیب‌پذیری در سیستم‌عامل اندروید گوگل خبر داده‌اند که به تنهایی بیش از 900 میلیون گوشی همراه را درگیر کرده است. طبق تحقیقات انجام شده بیش از 80 درصد از گوشی‌ها و تبلت های اندرویدی که از چیپ‌ست‌های ساخت شرکت کوآلکوم بهره‌مندند، دارای این نوع آسیب‌پذیری هستند.
شما بیننده محترم برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانید ویدئوی ((هشدار به کاربران اندروید)) را...

۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مهر