به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون امنیت محصولات مصرفی آمریکا به دنبال تحقیقات در مورد میزان ایمنی این گوشی‌هاست؛ زیرا حتی تعویض باتری‌های نوت 7 هم مشکل این گوشی خطرناک را حل نکرده است.
هفته گذشته گزارشی در مورد آتش گرفتن باتری یک گوشی نوت 7 در جریان یک پرواز از لوییس ویل به بالتیمور منتشر شد.
مالک این گوشی تصریح کرده وی بعد از فراخوان سامسونگ گوشی خود را عوض کرده بود، اما بازهم دچار حادثه شده است.
در ماه‌های گذشته بیش از 50 گزارش در آمریکا در مورد آتش گرفتن باتری گوشی‌...

۱۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل اپراتور دوم ارتباطی درباره احتمال جمع‌آوری مودم‌های وایمکس و جایگزینی آن با دستگاه‌های TD-LTE گفت: فعلاً روی این موضوع در حال فکر کردن هستیم تا نهایتاً مودم‌های وایمکس را با همان قیمت فروخته‌شده جمع‌آوری کنیم.
یکی از شرکت‌های (کنسرسیوم‌ها) موفق به اخذ باند فرکانسی موردنیاز ارائه خدمات این نسل، اپراتور دوم موبایل بود که به‌سرعت سرویس مذکور را بر بستر شبکه از قبل پیاده شده وایمکس، توسعه بخشید.
اینترنت نسل چهارم ثابت در حقیقت آخرین نسل اینترنت...

۱۸:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با صدور پروانه‌ای جدید در زمینه ارتباطات ثابت FCP موافقت کرد.
در همین راستا شرکت لایزر موفق به قرارگیری در جمع دارندگان پروانه FCP شد و مجموع پروانه‌های این حوزه را به 15 مورد رسانید.
پروانه مذکور دو سال گذشته باهدف تجمیع پروانه‌های سابق ارتباطی و اینترنتی اعم از PSTN،PAP، ISDP و ISP تدوین شد.
مدت‌زمان اعتبار پروانه‌های FCP براساس مقررات مندرج در مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات 10 سال است.

 ...

۱۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ محتوای این سخنرانی‌ها تابه‌حال مخفی نگه‌داشته شده بود، اما ویکی‌لیکس در اولین مجموعه از ایمیل‌ها و اطلاعات افشاشده در مورد هیلاری کلینتون، جزییات قابل‌توجهی را در مورد محتوای این سخنان در دسترس عموم گذاشته است.
پیش‌ازاین برنی سندرز که در رقابت با هیلاری کلینتون نتوانسته بود نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، هم وال‌استریت را به حمایت وی متهم کرده بود.
ویکی‌لیکس این اطلاعات را با هک کردن ایمیل‌های رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون جان...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان
به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دو منبع مطلع از این موضوع معتقدند ابزار یادشده که اطلاعات کل ایمیل‌های کاربران یاهو را در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا و اف‌بی‌آی قرار می‌دهد هک کردن کاربران یاهو را به‌سادگی ممکن می‌کند.
در سال 2015 دولت آمریکا با صدور دستوری مخفی از یاهو خواست تا جستجو در محتوای تمامی ایمیل‌های دریافتی کاربران یاهو را به‌منظور یافتن اطلاعات موردنظرش ممکن کند. هنوز مشخص نیست که دولت آمریکا بدین شیوه به دنبال یافتن چه نوع اطلاعاتی بوده است، اما درگذشته هدف از چنین...
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ متخصصان موسسه Oberthur Technologies به‌منظور مقابله با کلاه‌برداری، نوعی کارت اعتباری ساختند که دارای یک نمایشگر دیجیتالی است و به‌صورت تصادفی یک کد امنیتی اضافی را نمایش می‌دهد.
قرار است تا پایان سال جاری میلادی این کارت‌های اعتباری جدید در اختیار شهروندان فرانسوی قرار گیرد و موسسه Oberthur Technologies در حال رایزنی با بانک‌های انگلیسی برای استفاده از این کارت‌های جدید است.
در این نوع کارت‌ها، شناسه سه‌رقمی که به‌طور سنتی روی کارت...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در حملات تازه حجم ترافیک ایجادشده بر روی سایت‌های موردحمله به 620 گیگابیت در ثانیه افزایش یافت که دو برابر آخرین رکورد انجام حملات اینترنت اشیا بوده است. این بدان معناست که ترافیکی به‌اندازه یک و نیم دی‌وی‌دی بلو ری در هر ثانیه به یک وب‌سایت منتقل شود.
متوسط ترافیک حملات دی او اس در سال 2014 برابر با 7.5 گیگابیت در ثانیه بوده که حالا در ظرف دو سال 10 تا 15 برابر شده است. حملات این‌چنینی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به وب‌سایت‌های موردحمله را وادار به توقف ارائه...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک در حال مذاکره با مقامات دولت آمریکا و برخی شرکت‌های مخابراتی است تا خدمات رایگان اینترنت خود را به میلیون‌ها نفر در آمریکا ارائه دهد.
با توجه به حساسیت‌های نهادهای رگولاتوری در آمریکا و مشکلات مربوط به ارائه خدماتی مشابه در هند، فیس‌بوک تابه‌حال برنامه‌های خود در این زمینه را از چشم رسانه‌ها مخفی کرده است.
یک سخنگوی فیس‌بوک در پاسخ به سؤالی در این زمینه گفته است: درحالی‌که ما چیزی برای اعلام کردن نداریم، مأموریت ما مرتبط کردن جهانیان است و...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طراحان پلتفرم آموزش زبان Duolingo، سه معلم زبان جدید را به برنامه موبایلی خود افزوده‌اند که از هوش مصنوعی کافی برای آموختن زبان‌های مختلف به کاربران برخوردارند.
این برنامه موبایلی مبتنی بر آی او اس به کاربران امکان می‌دهد تا متونی را تایپ کرده و پاسخ خود را به زبان هدف دریافت کنند تا بتوانند به‌تدریج زبان جدیدی را بیاموزند.
آموزش زبان از طریق گپ زدن قابلیت جدیدی است که از طریق برنامه‌های موبایلی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. در حال حاضر برنامه‌های...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک به‌دلیل اعمال مجرمانه ازجمله تجارت اسلحه، مواد مخدر و حتی خریدوفروش جوجه‌تیغی در بازار مجازی خود مجبور به عذرخواهی شد.
صفحه بازار مجازی فیس‌بوک (Marketplace) در انگلیس، آمریکا و استرالیا و نیوزیلند ایجاد شد.
در پی ایجاد این بازار مجازی، تصاویر زیادی از مواد مخدر و اسلحه گرم گرفته تا جوجه‌تیغی و مار برای فروش در این بخش منتشر شد.
فیس‌بوک در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هم‌زمان با گسترش این بخش، سیستم بازنگری ما برای شناسایی پست‌هایی که سیاست‌...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۷/مهر