به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، به دلیل نزدیک شدن روزهای جشن سال نو میلادی، بدافزارهای کارت‌خوان نیز در حال ارتقاء و توسعه هستند تا بیشترین بهره را از تراکنش‌های مالی خرید سال نو ببرند.

توسعه‌دهندگان بدافزار FastPoS، کدهای مخرب خود را ارتقاء داده و کارایی آن را افزایش داده‌اند. این بدافزار اولین بار در سال گذشته شناسایی شده بود. FastPoS کشورهای مختلفی ازجمله امریکا، برزیل، فرانسه، ژاپن، هنگ‌کنگ و تایوان را هدف قرار داده است....

۲۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
به گزارش سایبربان

شرکت گوگل اولین بار در اجلاس گوگل آی/او 2016 (Google I/O 2016) بلندگوی هوم (Google Home) را معرفی کرد و در مراسم رونمایی از تلفن‌های هوشمند جدید خود، به معرفی کامل آن پرداخت. گوگل هوم به‌صورت کامل با دستیار صوتی جدید گوگل با نام گوگل اسیستنت (Google Assistant) سازگار است و کاربران می‌توانند با کمک آن به مدیریت ابزارهای خانه و محتوای چندرسانه‌ای در حال اجرا بپردازند. همچنین این وسیله توانایی پاسخ به...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
22
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باج‌افزار لاک ‌اسکرین (lockscreen) اندروید قبلا توسط شرکت امنیت سایبری سیمنتک (Symantec) کشف شده بود، اما نسخه‌ی جدید آن بسیار قوی‌تر از نسخه‌های قبلی عمل می‌کند.

در نسخه‌های قبلی این بدافزار صفحه‌ی تلفن‌همراه را با استفاده کدهای رایج قفل می‌کرد و کارشناسان قادر بودند با کمک مهندسی معکوس، رمز را در اختیار کاربر قرار دهند؛ این درحالی است که نسخه‌ی جدید، مهندسی معکوس را غیرممکن کرده و از رمزهای...

۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
معرفی نسل جدید کروم‌کست
به گزارش سایبربان

شرکت گوگل در سال 2013، ابزاری به نام کروم‌کست (Chromecast) را معرفی و به بازار عرضه کرد. کاربران با استفاده از این ابزار می‌توانستند محتوای صوتی و تصویری خود را روی تلویزیون منتقل کرده و در یک نمایشگر بزرگ‌تر آن‌ها را مشاهده کنند. از این وسیله برای پخش شبکه‌هایی مانند نتفلیکس، یوتیوب و گوگل پلی نیز استفاده می‌شود.

به‌تازگی و در زمان برگزاری رویداد گوگل پیکسل، این شرکت با اشاره به فروش 30 میلیون نسخه‌ای کروم‌کست،...

۱۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
2
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هکرهای زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند. عموما، دو نوع هکر وجود دارد، گروه اول هکرهایی که از دیوارهای امنیتی عبور می‌کنند و گروه دوم به کارشناسان امنیت معروف‌اند و هدف آن‌ها آزمایش سیستم‌های دفاعی است.

کلمه‌ی هکر معمولا برای گروه دوم به کار می‌رود و به معنی مجرم و خلاف‌کار نیست. این گروه از هکرهای خوب به «هکرهای کلاه سفید» نیز شناخته می‌شود؛ بر خلاف این، هکرهای مجرم به «هکرهای کلاه سیاه» معروف هستند.

در اینجا به معرفی 5 هکر...

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
1
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان گروه تحقیقاتی- اطلاعاتی سیسکو تالوس (Cisco Talos) آسیب‌پذیری روز صفر جدیدی در فرمت OpenJPEG، کشف کرده‌اند. OpenJPEG یک کدک JPEG 2000 است. کدک (Codec) دستوراتی درباره نحوه رمزگذاری (Coding) فایل‌های تصویری یا صوتی و تبدیل جریان داده‌های رمزگذاری شده به فیلم (یعنی رمزگشایی) هستند. همچنین...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
گوگل وای‌فای، مسیریاب جدید گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل در زمان معرفی محصولات سخت‌افزاری جدید خود، یک مسیریاب جدید به نام گوگل وای‌فای (Google Wifi) را معرفی کرد. این محصول برای استفاده در محیط خانگی ایجادشده و با اتصال به تمام ابزارهای موجود در خانه، امکان مدیریت و نظارت بر آن‌ها را فراهم می‌کند.

...

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر
تقلید هوش مصنوعی گوگل از زبان فعالیت انسان
به گزارش سایبربان

شرکت گوگل چند روز قبل از برگزاری مراسم رونمایی اعلام کرد از روش جدیدی برای ترجمه‌ی عبارات استفاده کرده و نتیجه را بهبود بخشیده است. گروه هوش گوگل (Google Brain team)، نام این روش جدید را «سامانه‌ی ماشین ترجمه‌ی عصبی گوگل» (GNMT1) گذاشتند. در این روش موتور ترجمه‌ی گوگل به جای دریافت هر کلمه در یک جمله به عنوان یک واحد مستقل، تمام جمله را بررسی کرده و مفهوم آن را به دست می‌آورد.

...

۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۶/مهر