به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در میان رونمایی‌های سخت‌افزاری 4 اکتبر خبری از تبلت نکسوس نشد و باوجود پیکسل سی و خط تولید پیکسلPixel  نباید منتظر برند به‌ظاهر قدیمی باشیم. جالب اینجاست که حتی نسخه جدیدی از تبلت یکسل سی نیز در مراسم رونمایی ندیدیم و همین نشانگر یاس گوگل از بازار تبلت است که قرار بود رقیب جدی برای سرفیس مایکروسافت و آی پد پرو اپل باشد که چنین هم نشد.
دعوای هوآوی و گوگل بر سر نوشته شدن نام پشت تبلت نیز بر معضل تبلت...

۲۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پیش‌بینی می‌شد که اپل برای ساخت لنزهای دوربین آیفون 7 از یاقوت کبود استفاده نکرده است. این ادعا بر مبنای تستی عنوان‌شده است که در آن لنزهای آیفون 7 و نمایشگر یاقوت کبود یک ساعت تیسوت خراش داده شدند اما لنزهای آیفون راحت‌تر از نمایشگر تیسوت خراش برداشتند که این موضوع برخلاف ادعای اپل بود.

 اکنون اپل به این شایعات واکنش نشان داده و تأیید کرده است که برای ساخت لنزهای آیفون جدیدش از یاقوت کبود استفاده کرده است. هم‌...

۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
ورود گوگل به رقابت واقعیت مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل بستر واقعیت مجازی خود با نام دی‌دریم (Daydream) را اولین بار در زمان برگزاری اجلاس «گوگل آی. او 2016» (Google I/O 2016)، معرفی کرد و به‌تازگی در زمان برگزاری نشست سخت‌افزاری خود، جزئیات بیشتری از آن را شرح داد.

 

...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح پروژه‌های اپراتور دوم تلفن همراه بیان داشت: رعایت سقف تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص تعرفه بسته‌های اینترنتی حائز اهمیت است اما اگر اپراتوری از سقف تعرفه مصوب خارج شود با آن برخورد می‌کنیم و زیر سقف تعرفه مصوب اپراتورها در تعیین تعرفه بسته‌ها مختارند و بازار رقابتی تعیین‌کننده تعرفه است.

او در ادامه گفت: مشترکان تلفن همراه با امکان ترابردپذیری مختارند بر اساس سه...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات در حاشیه افتتاح نمایشگاه تلکام 2016 در خصوص روند پیشروی فناوری بیان داشت: اینترنت اشیاء نسل پنجم ارتباطات و داده‌های عظیم آینده فناوری هستند. همچنان که همه کشورها خود را برای این سه روند آماده می‌کنند ما نیز به این سه موضوع توجه و بودجه‌ای اختصاص داده‌ایم.

او افزود: هدف از این کار این است که زمانی که این سه فناوری تکامل یابند در ورود به ایران با این فناوری‌ها بیگانه نبوده و منفعل عمل نکنیم.

...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اقتصاد مقاومتی در حال حاضر جزو مهم‌ترین اهداف راهبردی کشور است و درواقع با توجه به نام‌گذاری سال جاری به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و تأکید مقام معظم رهبری به اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، این موضوع در همه زمینه‌ها ازجمله فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات هم خود را نشان داده و باید از تمامی زیرساخت‌های موجود برای تحقق آن استفاده کرد.

در همین راستا، سید ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی فضای...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آذری جهرمی در این نشست که با حضور مروارید استاندار ایلام و مدیران این استان برگزار شد، از ارائه اینترنت به‌تمامی زائران در مسیر حرکت به سمت کربلا خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه اربعین امسال همایش باشکوه‌تری نسبت به سال‌های گذشته است افزود: تمام تلاش خود را در جهت خدمت به زائرین امام حسین انجام می‌دهیم.

معاون وزیر ارتباطات با تأکید بر شناسایی مسیرهای کور در جاده‌ها و سعی در جبران این نقاط گفت: سرعت اینترنت موبایل را...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ابلاغیه‌ای به‌تمامی شرکت‌های واردکننده تلفن همراه اعلام کرد که از ارائه خدمات به گوشی‌های مظنون به قاچاق (در قالب گارانتی بین‌الملل و اینترنشنال) خودداری کنند.

بنا بر ابلاغ این سازمان تمامی شرکت‌های خدمات پس از فروش موبایل و تبلت در ایران موظف به رعایت این دستورالعمل هستند. این دستورالعمل و عدم ارائه سرویس به گوشی‌های بدون گارانتی هستند.

هم‌اکنون گوشی‌های برخی برندها...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناسان امنیتی آمریکایی معتقدند احتمالاً ترس از حملات سایبری مانع از مشارکت حداقل 15 میلیون آمریکایی در انتخابات پیش رو در این کشور خواهد شد. این کارشناسان امنیتی معتقدند که رأی‌دهندگان آمریکایی به علت ترس از افشای اطلاعات شخصی‌شان، احتمالاً از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی سر باز خواهند زد و همین موضوع، وجهه امنیتی دولت آمریکا را نیز زیر سؤال خواهد برد.
بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خاصی که بدین منظور صورت پذیرفته است، یک پنجم...

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی از گوشی‌های Galaxy Note 7 که توسط شرکت سامسونگ رفع نقص شده و انتظار می‌رفت مشکل باتری آن حل‌شده باشد، دریکی از هواپیماهای خطوط هوایی Southwest در آمریکا آتش گرفت.

این هواپیما که قصد پرواز از لویسویل کنتاکی به بالتیمور در مریلند را داشت، به دلیل آتش گرفتن گوشی Note 7 قبل از پرواز، تخلیه شد.

شرکت...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۵/مهر