به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی یکی از محققان کالج سلطنتی لندن راهی پیدا کرده است که می‌توان از طریق آن پهپادهایی با ابعاد کوچک را با استفاده از امواج رادیویی در فضا شارژ کرد. البته در این روش پهپادها توانایی پرواز آزادانه نداشته و باید در نقاط مشخصی به پرواز در بیایند؛ پهپادهای این طرح در فرکانس 13.56 مگاهرتز امواج رادیویی فعالیت می‌کنند.
شما بیننده‌ محترم می‌توانید ویدئوی «پهپادهای بدون باتری» را...

۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این باتری‌ها ازنظر چگالی و فشردگی انرژی ذخیره‌شده در آن‌ها بی‌نظیر و استثنایی هستند.

البته هنوز از این باتری‌ها رونمایی نشده و مشخص نیست ادعای مذکور تا چه حد صحت دارد؛ اما شرکت ال‌جی شم به علت ساخت باتری‌هایی جدید برای استفاده در برخی خودروهای برقی در سال 2016 شهرت خوبی کسب کرده است. این دو خودرو عبارت‌اند از Chevy Bolt  و Renault Zoe.

دو شرکت تسلا و پاناسونیک تا پیش‌ازاین...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ضعف امنیتی این دستگاه به هکرها امکان می‌دهد تا مقداری بیش‌ازحد لازم از انسولین را به بیماران تزریق کنند و حیات آن‌ها را به‌طورجدی تهدید کنند.

آسیب‌پذیری این دستگاه اولین بار توسط Jay Radcliffe محقق امنیتی در شرکت Rapid7 شناسایی شد که خود وی مبتلابه این بیماری است و از پمپ تزریق یادشده استفاده می‌کند.

به گفته...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ براساس پایش صورت گرفته از سوی معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وضعیت سرویس اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت در بازه زمانی منتهی به مردادماه سال جاری به میزان 5 درصد بهبود داشته است.

حفظ شرایط پایدار در ورودی‌های بین‌الملل کشور یکی از شاخص‌های موردبررسی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده که نشانگر افزایش کیفیت و بهبود سرویس اینترنت این شرکت است....

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ادوارد اسنودن، کارشناس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به کاربران یاهو هشدار داد حساب کاربری‌شان را ببندند. با توجه به اخبار منتشر شد مبنی بر اینکه سازمان اطلاعات آمریکا به کمک یاهو به اطلاعات محرمانه کاربران دسترسی پیداکرده است. پس‌ازآن اسنودن در دو پیام توییتری از تمام کاربران خواست برای جلوگیری از افشای اطلاعاتشان حساب‌های کاربری خود را مسدود کنند. وی به کاربران هشدار داده سازمان اطلاعات آمریکا بسیار بیشتر ازآنچه قانون اجازه داده به اطلاعات محرمانه دسترسی یافته...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ براساس اسنادی که اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا منتشر کرده، Open Whisper Systems خالق خدمات تبادل پیام ایمن سیگنال با درخواست دولت آمریکا برای افشای اطلاعات کاربران خود مواجه بوده است.

این سرویس تا بدان حد ایمن است که حتی ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید در سال 2013 هم از آن استفاده می‌کرد. در درخواست ارائه‌شده دولت Open Whisper Systems حتی از افشای این مسئله که دولت آمریکا...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت چندین پایگاه داده کلود در فرانسه ایجاد خواهد کرد تا بتواند شرکت‌های تجاری و تخصصی در قاره اروپا را تحت پوشش خود قرار دهد.

مایکروسافت علاوه بر ایجاد پایگاه‌های داده جدید، کتاب جدیدی به نام یک کلود به نفع جهانیان را هم منتشر کرده که حاوی توصیه‌هایی در موردحفاظت از داده‌ها نیز هست. این کتاب مشتمل بر 78 توصیه در 15 حوزه مانند حریم شخصی، امنیت، ایمنی برای توسعه پایدار، هوش مصنوعی، آموزش و کسب مهارت‌های شغلی است.

...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری بین‌الملل سایبربان؛ انتشار اسناد مذکور به‌طور هفتگی ظرف 10 هفته آتی ادامه می‌یابد. موضوعات این اسناد متنوع بوده و مسائلی همچون خود انتخابات، جنگ، مسائل تسلیحاتی، عملکرد گوگل و نظارت‌های فله‌ای دولت آمریکا را شامل می‌شود.

جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی‌لیکس با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام این خبر افزود: تمامی اسناد مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا پیش از هشتم نوامبر منتشر خواهند شد. می‌توان پیش‌بینی کرد که این مسئله بر توازن جناح‌های قدرت...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سردار سید کمال هادیانفر در جمع خبرنگاران با تسلیت فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: امروز میزبان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بودیم و گزارشی از وضعیت فضای مجازی کشور، اقدامات و فعالیت‌های پلیس فتا نیز ارائه شد.

وی با اشاره به بازدید دکتر بروجردی از بخش‌های مختلف پلیس تولید و تبادل اطلاعات (پلیس فتا) بیان کرد: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نکات خوبی مطرح کردند و ازنظرت ایشان...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایران بیستمین کشور استفاده‌کننده از فناوری پیشرفته اینترنت اشیاء است؛ دستبند الکترونیکی زندانیان، پرونده الکترونیک سلامت، سامانه‌ هوشمند حمل‌و‌نقل و ترافیک و رفع بحران آلودگی‌ هوا، پروژه‌های مطرح در حوزه اینترنت اشیا در ایران هستند.

در سال‌های اخیر، پیشرفت فناوری‌های شبکه و ارتباطات بی‌سیم، بهبود توان محاسباتی و کوچک‌سازی ادوات الکترونیکی، منجر به از راه رسیدن موج بعدی نوآوری‌های وابسته به اینترنت با عنوان اینترنت اشیا شده است.

...
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۴/مهر