به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بازی پوکمون‌گو که چند ماهی است روانه بازار شده توانست در مدت‌زمان کوتاه توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند. حال خبری مبنی بر راه‌اندازی واحد درسی پوکمون‌گو در دانشگاه سالفورد انگلیس منتشرشده که در آن دانشجویان باید به دنبال شخصیت‌های انیمیشنی در جهان واقعی بگردند. دانشجویان این واحد درسی باید در قبال گرفتن مدرک تحصیلی خود بازی پوکمون‌گو را بازی کنند.

دیوید کرپس یکی از استادان این دانشگاه اظهار کرد: بازی...

۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم مذاکره جدی با طرف عراقی در ارتباط با کاهش تعرفه ارتباطات بین دو کشور در ایام اربعین و فراهم‌سازی اطمینان خاطر از پایداری سرویس جابجایی رومینگ تلفن همراه تأکید کرد.

محمود واعظی در جلسه شورای فنی این وزارتخانه بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای ایام اربعین حسینی تأکید کرد و گفت:  تسهیلات ارتباطی زائرین اربعین به‌صورت جدی باید پیگیری شود.

وی...

۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کارشناسان معتقدند این امر نشانگر افزایش علاقه عموم مردم به خرید خودروهای برقی است که سوخت‌های فسیلی مصرف نمی‌کنند و برای حفاظت از محیط‌زیست و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای گزینه مناسب‌تری هستند.

براساس آماری که توسط شرکت تسلا منتشرشده، این شرکت در سه‌ماهه سوم سال 2016 موفق به تحویل 24500 خودرو به خریداران شده که نسبت به سه‌ماهه دوم سال 2016 رشدی 70 درصدی داشته است.

از مجموع این خودروها 15800 خودرو مدل اس سدان و 8700...

۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک مقام مسئول در مخابرات تهران گفت: درحالی‌که به دلیل محدودیت سیم مسی امکان ارائه سرعت‌های بالا در ADSL ممکن نبود، با ارتقای سیستم موجود ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیتی امکان‌پذیر شده است.

محمدرضا بیدخام از امکان جدید ارائه سرویس اینترنت پرسرعت ADSL در بستر سیم مسی تا 100 مگابیت بر ثانیه خبر داد.

سخنگوی شرکت مخابرات استان تهران تصریح کرد: در سرویس ADSL با...

۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ برخی از کاربران آیفون ۶ از شرکت اپل به علت عدم امکان استفاده از این گوشی برای اجرای فرامین لمسی شکایت کرده و مدعی هستند نمایشگر این گوشی قفل کرده و فرامین لمسی را اجرا نمی‌کند.

با افزایش نارضایتی از این موضوع دو شکایت از اپل در این زمینه به‌طور رسمی در آمریکا و کانادا ثبت‌شده است. بر طبق ادعای افراد شاکی اپل از این نقص اطلاع دارد، اما برای برطرف کردن آن اقدامی نمی‌کند.

شاکیان می‌گویند، بعد از ثبت شکایت توسط آن‌ها افرادی...

۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مسئولین شرکت تلگرام اعلام کردند، برای ایجاد جذابیت بیشتر برای یک‌صد میلیون کاربر خود در سرتاسر جهان، یک سری بازی‌های HTML5 معرفی خواهند کرد.

در حال حاضر ۳۰ بازی در تلگرام وجود دارد که کاربران می‌توانند به‌صورت انفرادی یا گروهی با یکدیگر بازی کنند.

 نکته قابل‌توجه این است که مسئولین ارشد تلگرام اعلام کرده‌اند که قرار است بیش از...

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک قصد دارد تا در شهر «اودنس» دانمارک سومین دیتابیس بزرگ خود در اروپا را احداث کند که با احتساب این مرکز جدید تعداد کل دیتابیس‌های فیس‌بوک در سرتاسر جهان به ۸ مرکز خواهد رسید.

پیش‌ازاین مراکز دیتابیس فیس‌بوک در اروپا در «لوئلا» سوئد و «کلونی» ایرلند احداث‌شده‌اند.

همچنین شمار دیگری از مراکز اطلاعاتی فیس‌بوک در شهرهای مختلف آمریکا از قبیل «پراین ویل»، «ایووا»، «...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ واتس اپ در تلاش برای رقابت با پیام‌رسان‌های موبایلی دیگر مانند واتس اپ در تلاش برای رقابت با پیام‌رسان‌های موبایلی دیگر مانند اینستاگرام، اسنپ چت، تلگرام و غیره و غیره امکانات جدیدی را در دسترس کاربران قرار داده که شخصی‌سازی عکس‌ها و ویدئوهای کاربران را ممکن می‌کند.

کاربران واتس اپ ازاین‌پس می‌توانند به عکس‌ها و ویدئوهای خود متن، نقاشی و حتی شکلک اضافه کنند. همچنین زوم کردن بر روی ویدئوها برای افزودن قابلیت‌های چندرسانه‌ای به آن‌ها...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بازی موبایلی که #Hacked: Syria’s Electronic Armies نام دارد، روزنامه‌نگاران و گزارشگران الجزیره را در قالب یک بازی به قلب درگیری‌های سایبری گروه‌های متخاصم با یکدیگر می‌برد.

در بازی یادشده کاربر پنج روز فرصت دارد تا هویت هکرهای سوریه‌ای را در جریان یک نبرد آنلاین با آن‌ها شناسایی کند؛ نبردی که می‌تواند به‌اندازه نبرد واقعی و زمینی مرگبار باشد.

طراحی این بازی مبتنی مردم و قدرت است که توسط یکی...

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این خدمات که رقیبی برای eBay و... محسوب می‌شود از همان ابتدا مورد سوءاستفاده قرارگرفته و برخی کاربران از آن برای تبادل مواد مخدر، فروش حیوانات خاص و همین‌طور دسترسی به هرزه‌نگاری بهره گرفته‌اند.

اگرچه فیس‌بوک در سیاست‌گذاری‌های خودفروش این‌گونه اقلام را ممنوع کرده، اما از آن به‌طور گسترده برای تخلفاتی ازاین‌دست استفاده می‌شود.

ازجمله اقلام ممنوع و نامناسبی که در Marketplace...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۳/مهر