به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: در حال نهایی کردن ممنوعیت ورود گوشی هوشمند هستیم و تا زمانی که گوشی بومی ساخته نشده باید آفت‌های گوشی‌های هوشمند را زدود.

علاءالدین بروجردی در بازدید از پلیس فتا هم‌زمان با گرامیداشت هفته ناجا گفت: در کمیسیون امنیت ملی به فضای سایبری اهمیت داده می‌شود.

 

تمام گوشی‌های هوشمند باید بومی‌سازی شود

وی گفت: همین گوشی‌های...

۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سیم‌کارت‌های مجهز به تکنولوژی NFC برای اولین بار در خاورمیانه توسط اپراتوری ایرانی رونمایی شد که قابلیت فراهم کردن بستری برای انواع خدمات پرداخت همراه را دارد.

پیش‌ازاین، فناوری مذکور توسط یکی از شرکت‌های تابعه اپراتورهای کشور از طریق برچسب تراشه ایجادشده بود اما اکنون اپراتور دوم یک گام جلوتر گذاشته و تکنولوژی مذکور را روی سیم‌کارت به ارمغان آورده است تا براساس نوعی ارتباط رادیویی در...

۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هفته گذشته اخباری مبنی بر سرقت و افشای اطلاعات حساب ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو منتشر شد که تحلیل‌های متعددی را حول نقص امنیتی که در کمپانی یاهو به وجود آمده است در پی داشت. بسیاری از منابع معتبر رسانه‌ای و امنیتی،  این نقص امنیتی را که منجر به سرقت حساب کاربری بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر پست الکترونیکی (ایمیل) یاهو شد بزرگ‌ترین سرقت اینترنتی نامیدند.

در همین حال روز گذشته یکی از مقامات ارشد سابق یاهو به افشاگری دقیق‌تری از هک...

۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این مرکز در ابتدای راه‌اندازی در سه محور راهکارهای پرداخت از طریق تلفن همراه، مدیریت ارزشمندی مشتریان و توسعه نرم‌افزارها و راهکارهای کاربردی تلفن همراه فعالیت می‌کند و قرار است فعالیت‌های بعدی مرکز طبق نیازسنجی از بازار دیجیتال گسترش یابد.

مرکز نوآوری‌های کاربردی (Center Of excellence) توسط شرکت هندی کامویوا ایجادشده و نخستین قرارداد آن با اپراتور دوم تلفن همراه ایران و متمرکز بر فناوری‌های حوزه مخابرات و...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امیرعلی خیراندیش با بیان این مطلب اظهار داشت: در کشورهای توسعه‌یافته ازلحاظ اقتصادی حدود دو درصد تولید ناخالص (GDP) به تجارت الکترونیک اختصاص دارد، اگر این موضوع در کشور ما محقق شود، قابل پیش‌بینی است که بیش از 10 میلیارد دلار در صنعت تجارت الکترونیک ایران گردش مالی وجود داشته باشد که این رقم معادل فروش یک سال از صادرات گاز و یا خرید بیش از یک‌صد هواپیمای بوئینگ است.

مدیر اجرایی پروژه جستجوگر بومی تصریح کرد:...

۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این بدافزار که DressCode نام دارد از قابلیت سرقت اطلاعات حساس از شبکه‌های حرفه‌ای هم برخوردار است.

بررسی‌های شرکت امنیتی ترندمیکرو نشان می‌دهد که DressCode خود را عمدتاً در درون بازی‌های ویدئویی، مضامین یا تم‌های جذاب مورداستفاده درگوشی‌ها و درنهایت بوسترهای ارتقادهنده گوشی‌ها پنهان می‌کند. لذا شناسایی آن کار دشواری است.

بررسی‌های ترندمیکرو نشان می‌دهد بیش از 400 برنامه موبایلی...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این باج افزار خطرناک که کاربران ویندوز را هدف قرار می‌دهد، تاکنون قربانیانی از کشورهای برزیل، هند و آمریکا گرفته و در حال گسترش خود از طریق حملات فیشینگ در کشورهای دیگر است. باج افزارها یک تهدید بالقوه برای تمامی کاربرانی محسوب می‌شوند که حتی در طول روز، کمترین ارتباط را با اینترنت دارند اما به اعتقاد شرکت برزیلی امنیت سایبری مورفوس (Morphus) که موفق به کشف این باج افزار نوظهور شد، پیدایش مورد اخیر، تمامی یافته‌های گذشته در مورد باج افزارها را به حاشیه خواهد برد....

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پس از تجربه چندین ساله سرویس‌های جاسوسی در سراسر دنیا و استفاده از وسایل ارتباط‌جمعی و شبکه‌های اجتماعی، با ابتکاری نوین و بسیار جذاب در ذیل عنوان یک بازی تحت شبکه بانام پوکمون، دوران جدیدی در امر جاسوسی میدانی تحقق‌یافته است.

در دهه هشتاد و دهه‌های پیش از آن، جاسوسان افرادی بسیار باهوش در ذهن مردم جامعه بودند، افرادی با ابزارهای بسیار پیشرفته و قدرت تحلیلی بالا که به‌صورت انفرادی، اقدامات شگفت‌انگیزی را انجام می‌دادند، اما امروزه با توسعه...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در واکنش به برخی خبرهای منتشرشده مبنی بر احتمال رفع فیلتر توییتر به دنبال طرح جایگزینی با پیام‌رسان تلگرام گفت: توییتر به‌هیچ‌وجه رفع فیلتر نمی‌شود.

عبدالصمد خرم‌آبادی در پاسخ به این سؤال که برخی رسانه‌ها و سایت‌های خبری اعلام کرده‌اند یک مقام برجسته در امور فضای مجازی گفته جایگزینی تلگرام با توییتر در حال بررسی است که براساس آن، پیام‌رسان تلگرام مسدود شده و شبکه...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موجی از ایران هراسی در منطقه و جهان به‌ویژه کشورهای عربی پدید آمد و برخی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس و رژیم گذشته عراق و حتی دولت‌هایی مانند مصر، مغرب و تونس سیاست واحد در زمینه ایران هراسی را در پیش‌گرفته‌اند. چنانچه در سال‌های گذشته، برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد میزان محبوبیت ایران در سال‌های اخیر در منطقه تحت تأثیر ایران هراسی سایبری کاهش‌یافته است. اخیراً نیز دور جدیدی از پروژه ایران هراسی آغازشده است. گفتگوی زیر در...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/مهر