به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سامانه بانکی غیرنقدی در محل تلفن همگانی توسط مخابرات برای نخستین بار در کشور افتتاح شد.

این دستگاه Cashless در محل تلفن همگانی مخابرات استان همدان و با همکاری پست بانک راه‌اندازی شده است.

طرح مذکور به منظور ایجاد و توسعه جایگاه‌های مراجعه مشترکان سازمان‌های خدمات‌رسان نظیر آب، برق، گاز و مخابرات انجام شده است.

...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: تنها راه مقابله با قاچاق تلفن همراه، فراهم کردن زمینه‌ی ورود قانونی آن است و طرح رجیستری طی روزهای آتی عملیاتی می‌شود.

علی‌اکبر پوراحمد نژاد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو در خصوص اظهارات ریاست اتاق اصناف مبنی بر اینکه تنها %5 از لوازم‌خانگی کشور قاچاق است خاطرنشان کرد: رقمی که از سوی آقای فاضلی مطرح‌شده به‌هیچ‌وجه مورد تأیید نیست زیرا همه‌ی ما به‌عنوان یک...

۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که گوگل هنوز در این زمینه سکوت کرده، منابع مطلع یکی از این محصولات را گوشی‌های هوشمند پیکسل و پیکسل ایکس ال می‌دانند. محصول دیگر ست تاپ باکس کروم کست باقابلیت پخش فوق دقیق تصاویر تلویزیونی است.

گوگل چهارم اکتبر از محصول دیگری در حوزه هوشمند سازی خانه‌ها به نام گوگل هوم هم رونمایی خواهد کرد و درنهایت هدست تازه واقعیت مجازی آن برای استفاده‌های خانگی موسوم به دی دریم یا Daydream هم در...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت Salesforce معتقد است خرید شبکه اجتماعی تخصصی لینکداین توسط مایکروسافت به انحصارطلبی تجاری این شرکت می‌انجامد و نگرانی‌هایی را در ارتباط با حریم شخصی به وجود می‌آورد.

Salesforce.com از رگلاتورهای اروپایی خواسته تا جلوی خریداری LinkedIn توسط مایکروسافت را بگیرند. مایکروسافت قصد دارد با پرداخت 26.2 میلیارد دلار بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی تخصصی جهان را به تصاحب خود درآورد.

...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ VirnetX اپل را به استفاده بدون اجازه از برخی فناوری‌های ابداع‌شده خود در برنامه‌ها و خدماتی مانند FaceTime  و iMessage متهم کرده بود و پس از کش‌وقوس‌های فراوان توانست ادعاهایش را ثابت کند.

VirnetX تابه‌حال بارها از شرکت‌های مختلف فناوری به دلایل مشابهی شکایت کرده و توانسته آن‌ها را دادگاه محکوم و از این شرکت‌ها جریمه اخذ کند. از همین رو نام آن...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پس‌ازآنکه هک شدن شبکه رایانه‌ای حزب دموکرات، برخی بانک‌ها و شرکت‌های تجاری و نهادهای دولتی در آمریکا به روس‌ها نسبت داده شد، حالا هک شدن یاهو نیز به گردن هکرهای روسیه افتاده است.

یک شرکت امنیتی مدعی شده که بررسی‌هایش نشان می‌دهد یک دولت اروپای شرقی عامل هک گسترده و نفوذ به‌حساب‌های ایمیل یاهو ازجمله حساب‌های متعلق به چهره‌های سیاسی، دیپلماتیک و نظامی است.

یافته‌های InfoArmor هماهنگ با اظهارات برخی...

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ Hakan Samuelsson مدیرعامل ولوو با حضور در همایشی به نام Global Mobility Leadership در دیترویت اظهار داشت که این شرکت به دنبال افزودن قابلیت رانندگی خودکار به تولیداتش است که باعث می‌شود ۱۰ هزار دلار به قیمت تولیداتش اضافه شود.

اگرچه این رقم هزینه قابل‌توجهی به خریداران تحمیل می‌کند، اما برنامه‌ریزی ولوو به‌گونه‌ای است که سرنشینان تولیداتش حتی نیازی به نگاه کردن به جاده هم نداشته باشند و...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بازی درواقع نسخه پیشرفته‌تری از بازی پینت مایکروسافت محسوب می‌شود. حال ابزار تازه و قابلیت‌های جذاب هنری استفاده از آن را به تجربه‌ای هیجان‌انگیزتر مبدل کرده است.

هنوز مشخص نیست گوگل که این بازی را روانه بازار کرده چه زمانی به‌طور رسمی نسخه چندنفره آن را در دسترس عموم قرار می‌دهد، اما ویدئوها و عکس‌هایی از بازی یادشده منتشرشده است.

در نسخه چندنفره این بازی هر کاربر یک‌قلم نئون در دست دارد و می‌تواند نقاشی مدنظرش...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ احتمال زیادی وجود دارد که شرکت آلفابت که به‌عنوان شرکت مادر تخصصی گوگل عمل می‌کند توسط اتحادیه اروپا جریمه شود، علت این جریمه سوءاستفاده گوگل از محبوبیت اندروید برای از میدان به درکردن رقبای دیگر است.

گوگل تمامی خدمات محبوب خود را به‌شدت به آندروید پیوند زده و شانسی برای استفاده از محصولات شرکت‌های رقیب در محیط این سیستم‌عامل باقی نگذاشته است.

به‌عنوان‌مثال می‌توان به ارائه خدمات جستجوی گوگل به‌طور پیش‌فرض، استفاده از...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد قراردادش با سازمان جهانی نظارت بر نام‌ها و ارقام اینترنتی آیکان به پایان رسیده است.

به‌این‌ترتیب آیکان ازاین‌پس از سوی سهامدارانش که متشکل از مهندسان، دانشگاهیان، شرکت‌ها و گروه‌های دولتی و غیردولتی هستند، اداره خواهد شد.

این اقدام بخشی از یک برنامه چند دهه‌ای از سوی آمریکا برای خصوصی کردن اینترنت است و حامیان این اقدام می‌گویند مستقل شدن فعالیت آیکان به حفظ یکپارچگی اینترنت در سراسر...

۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/مهر