به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدرضا کریمی با اشاره به موضوع واگذاری فیبر تاریک و امکانات مازاد شرکت مخابرات به شرکت‌های FCP اظهار کرد: شرکت‌هایFCP خودشان مجوز ایجاد شبکه فیبر را دارند، منتهی اگر مخابرات این همکاری را داشته باشد، به‌نوعی صرفه‌جویی در هزینه و امکانات است.

وی درباره نحوه واگذاری فیبر تاریک به شرکت‌های FCP توضیح داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۲۳۰...

۲۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ باتری‌های قابل شارژ مجدد باضخامت 0.55 میلیمتر به‌صورت انعطاف‌پذیر ساخته‌شده و دور مچ دست برای ساعت‌ها یا بندهای هوشمند سلامت بکار می‌روند.

پاناسونیک تضمین داده است که با بستن آن دوردست یا بکار بردن آن در لباس هیچ مشکل ایمنی برای سلامت کاربر ایجاد نخواهد شد و قرار است تا پایان اکتبر 2016 به دو صورت 17.5 و 40 میلی آمپرتولید انبوه شود.
بنابراین ابزارهای پوشیدنی و اینترنت اشیاء زین پس می...

۲۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل صبح امروز در حضور محمود واعظی -وزیر ارتباطات- از پروژه‌های جدید خود رونمایی کرد.

علیرضا قلمبر دزفولی در این مراسم بابیان اینکه بیش از 47 میلیون مشترک در نسل دوم داریم، اظهار کرد: در نسل سوم ظرف این دو سال به 18.6 میلیون مشترک و 7426 نود فعال رسیدیم.

وی ادامه داد: در نسل چهارم هم به 5668 نود و 2.6 میلیون مشترک دست‌یافتیم....

۲۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با نصب برنامه یادشده موسوم به CityVR  بر روی هدست Gear VR سامسونگ علاقه‌مندان و طرفداران این باشگاه می‌توانند تصاویر آهسته لحظات مهم بازی‌های این باشگاه فوتبال را از زوایای مختلف به‌صورت سه‌بعدی مشاهده کنند و همین‌طور به تازه‌ترین اطلاعات در مورد بازیکنان و آمار بازی‌های باشگاه منچسترسیتی دسترسی پیدا کنند.

پیش‌ازاین باشگاه منچسترسیتی در ماه می سال ۲۰۱۵ به‌طور آزمایشی...

۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برای گنجاندن اطلاعات تقویم گوگل در سرویس نقشه آن تنها کافی است منوی کناری این سرویس را بازکنید. بر روی Your Places ضربه بزنید و به زبانه بعدی بروید تا مسیر رسیدن به مقصد خود را شناسایی کنید.

نقشه گوگل بر این اساس می‌تواند به‌طور خودکار محل‌هایی را در نزدیکی مکان ملاقات شما برای حضور پیشنهاد دهد تا شما قبل از رسیدن به مکان ملاقات اصلی در آن‌ها حضور یابید و از امکاناتشان استفاده کنید.

خدمات یادشده...

۲۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جری براون فرماندار این ایالت مجوزی را صادر کرده که اجرای آزمایشی این برنامه را ممکن می‌کند. اگرچه تا پیش‌ازاین هم خودروهای خودران امکان گشت زنی در خیابان‌های شهرهای ایالت کالیفرنیا را داشته‌اند، اما این کار با حضور دو متخصص امور رایانه و مهندس صورت می‌گرفت تا از برخورد خودرو با افراد و دیگر موانع احتمالی جلوگیری شود.

البته این مجوز محدود به برخی نواحی خاص در کالیفرنیاست و به معنای امکان گشت زنی با این خودروها به‌طور آزادانه نیست....

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  شرکت یاهو قرار است انتشار تصاویر ضد اخلاقی را در این سایت فیلتر کند.  

مسئولین یاهو اعلام کرده‌اند که برای اجرای این پروژه، نوعی هوش مصنوعی در سایت خود راه‌اندازی خواهند کرد تا قادر به شناسایی و تعریف کلمات مرتبط با «هرزه‌نگاری» باشد و به‌عبارت‌دیگر یک کد برای آن تعریف کنند.  

نکته جالب این است که مقامات ارشد گوگل اعلام کرده‌اند، با اجرای این پروژه می‌توان چشمان پاک را از آلوده شدن به این...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی در افتتاح پروژه‌های اپراتور دوم تلفن همراه در پاسخ به سؤالی درباره تغییر تعرفه‌ بسته‌های اینترنتی برخی اپراتورهای تلفن همراه گفت: آنچه به وزارت ارتباطات مربوط می‌شود و بر آن نظارت داریم رعایت سقف تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات است.

وی ادامه داد: زیر سقف تعرفه مصوب اپراتورها در تعیین تعرفه بسته‌ها مختارند و بازار رقابتی تعیین‌کننده تعرفه است.

واعظی با بیان اینکه اگر اپراتوری از سقف تعرفه مصوب خارج شود به...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سیدابوالحسن فیروزآبادی در مورد ارائه گزارش پیشرفت طرح شبکه ملی اطلاعات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی و ابهاماتی که برخی اعضای این شورا در مورداجرای کامل این مصوبه مطرح کرده‌اند، اظهار داشت: ازنظر ما هیچ‌گونه ابهامی در اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوبه شورای عالی فضای مجازی را در این فاز رعایت کرده است.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اداره جرم فدرال اتریش حمله به تأسیسات این کشور از طریق ویروس مخرب استاکس نت را چالش جدید امنیتی برای کشور خواند.

این نهاد از نیروهای مسلح, اداره امنیت سایبری کشور و همچنین از نخبگان و کارشناسان اداره اطلاعات و ارتباطات اتریش خواست تا طرح‌های خود را برای مقابله با این حملات ارائه کنند.

هنوز خبری درباره اینکه این حملات از کجا هدایت می‌شده، منتشرنشده است...

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/مهر