به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد ICT به ۳۰ درصد و سرمایه‌گذاری حداکثر ۲۰ هزار میلیارد تومانی در این حوزه را ازجمله برنامه‌های پیش ‌روی دولت عنوان کرد.

برات قنبری بابیان اینکه در برنامه ششم توسعه، توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات در نظر گرفته‌شده است، اظهار کرد: در حال حاضر سهم فناوری اطلاعات در سبد ما کمتر از ۲۰ درصد و در زمینه...

۲۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اچ پی مدعی شده علت این مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری چاپگرهای ساخت این شرکت بوده و برای رفع آن بسته‌ای به‌روز رسان عرضه می‌شود که محدودیت استفاده از کارتریج‌های ثالث را رفع می‌کند.

بسیاری از کاربران تمایل دارند از کارتریج‌های دیگر به‌جای کارتریج‌های اچ پی استفاده کنند، زیرا استفاده از آن‌ها کم‌هزینه‌تر و ارزان‌تر است،اما ظاهرا این مسئله به مذاق اچ پی خوش نیامده است.

اچ پی هدف اصلی از به‌روزرسانی نرم‌افزاری عامل این مشکل...

۲۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اخیراً برخی اپراتورهای تلفن همراه تغییراتی در نوع بسته‌های اینترنتی خود لحاظ کرده‌اند.

در این تغییرات بسته‌های سابق با بسته‌های مشابهی با مقدار حجم کمتر جایگزین شده‌اند. تغییرات کلی این بسته‌ها به سمت افزایش قیمت هر گیگابایت حجم است. برای مثال درحالی‌که پیش‌ازاین بسته‌ها 6 ماه 30 گیگی یک اپراتور 60 هزار تومان قیمت داشت اکنون این بسته با بسته جدیدی شامل 24 گیگ (12 گیگ روزانه و 12 گیگ شبانه) باقیمت 55 هزار تومان برای مدت 6 ماه جایگزین...

۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اسماعیل رادکانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: علاوه بر این شاخص‌های کیفی سرویس پهنای باند اینترنت بر روی سایت منتشر خواهد شد تا در دسترس همگان قرار گیرد.

معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه تصریح کرد: پیش‌ازاین زیرساخت سرویس‌های دیتای داخلی را با SLA واگذار می‌کرده است و شاخص‌های کیفی این سرویس نیز از طریق سایت شرکت ارتباطات زیرساخت در دسترس عموم مشتریان...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها با سوءاستفاده از میلیون‌ها دوربین متصل به اینترنت توانسته‌اند حملات DOS مؤثری را بر ضد سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی اجرا کنند.

Octave Klaba مدیر شرکت میزبانی وب OVH به‌تازگی اعلام کرده که هفته قبل دو موردحمله DDoS بر ضد رایانه‌ها و شبکه‌های این شرکت فرانسوی صورت گرفته است. وی مجموع پهنای باند مورداستفاده برای این حملات را یک ترابیت در ثانیه...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با گسترش استفاده از شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی و شبکه‌های اجتماعی کاربرد ایمیل بسیار محدودشده و حالا AOL قصد دارد خدمات ایمیل جذابی ارائه دهد تا استفاده از آن را دوباره احیا کند.

سرویس یادشده که AOL Alto نام دارد به کاربران امکان می‌دهد تا هم به خدمات عادی پست الکترونیک دسترسی داشته باشند و هم در صورت تمایل از نمایی موسوم به dashboard استفاده کنند. در صورت استفاده از...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اپل با جمع‌آوری داده‌های کاربران خود در پیام‌رسان موبایلی iMessage و ازجمله اطلاعات مربوط به فهرست تماس‌های کاربران و متادیتای هر کاربر آن‌ها را در اختیار پلیس و مقامات قضایی آمریکا قرار می‌دهد.

هر بار که کاربران این سرویس شماره‌ای را در این برنامه برای ارسال پیام وارد می‌کنند، این شماره برای سرورهای اپل ارسال و بر روی آن‌ها ذخیره می‌شود. ازجمله دیگر اطلاعات ذخیره‌شده از این طریق می‌توان به نام افراد در فهرست تماس،...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌زمان با تلاش و کوشش کشورهای مختلف برای سیاست‌گذاری و تدوین استانداردهایی در جهت بهره‌گیری از اینترنت اشیا، مسئولان کشورمان نیز با طرح‌هایی نظیر سپاس آمادگی خود را برای فعالیت در این حوزه اعلام کردند.

دنیای امروز متشکل از مجموعه‌هایی از اشیای فیزیکی شامل ماشین‌آلات، کالاها، زیرساخت‌ها و دستگاه‌هایی است که با شبکه‌هایی از حسگرها و عامل‌های هوشمند تجهیز شده‌اند و این امر آن‌ها را به فعالیت‌هایی نظیر نظارت بر...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
Us election
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناسان امنیت سایبری در مورد آسیب‌پذیری سامانه های انتخایات الکترونیک در ایالت مریلند هشدار دادند. امکان هک سامانه ها و به سرقت رفتن اطلاعات شخصی رای‌دهندگان از جمله خطراتی است که این کارشناسان از امکان وقوع آن ها خبر می‌دهند. 

 

این سامانه، یک ایمیل حاوی فرم رای‌گیری برای کاربر متقاضی ارسال نموده، و کاربران می‌توانند آن را پس از پر کردن، از طریق سامانه‌ای دیگر ارسال کنند یا پس از چاپ برگه، با پر کردن این فرم ها، آن‌ها را...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک گوشی آیفون 7 در مسیر تحویل به مشتری منفجر شد؛ اتفاقی که چندی پیش برای گوشی‌های سامسونگ نوت 7 افتاد.

تصویر آیفون آتش‌گرفته شده که به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شد؛ حکایت از انفجار گوشی و آتش گرفتن جعبه‌ای دارد که آیفون 7 پلاس در آن قرار داشته است. طرفداران اپل نگران‌اند که اتفاقی که برای گوشی‌های جدید سامسونگ افتاد، یک‌بار دیگر برای آیفون 7 تکرار شود.

اما تفاوت این...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۹/مهر