به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وای فای شهری ازجمله تکنولوژی‌هایی است که طی سال‌های اخیر به فراوانی در کشورهای مختلف مورداستفاده قرارگرفته و این روزها به نظر می‌رسد اپراتورهای ایرانی اینترنت نیز ادامه حیات در بازار را نیازمند ارائه این سرویس می‌دانند.

وای‌ فای نامی تجاری است که توسط «اتحادیه وای فای ثبت‌شده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که مورد تأیید این اتحادیه جهت کار در شبکه محلی بی‌سیم تحت استاندارد IEEE...

۱۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌زمان با آغاز به کار هفدهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی تلکام شرکت مخابرات تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که در این رویداد بین‌المللی سرویس IP Static ارائه خواهد کرد.

محمدرضا بید خام با اعلام این مطلب گفته است که IP Static یا IP ثابت نوعی آدرس شبکه است که برای یک کاربر تعیین‌شده و در طول ارائه سرویس ثابت است.

...
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر به‌کارگیری فناوری حسگر تشخیص اثرانگشت کاربر درگوشی‌های هوشمند معمولاً در قالب یک دکمه است این یعنی اینکه شرکت‌ها برای قرار دادن حسگر باید یک برش را درگوشی‌های خود ایجاد کنند تا این قابلیت در موبایل به وجود آید.

درگوشی‌هایی مانند سامسونگ و اپل نیازی به ایجاد شکاف برای قرار دادن حسگر اثرانگشت نیست و این حسگر در دکمه Home قرار می‌گیرد.

در...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که تنها ده روز از عرضه iOS 10 می‌گذرد، کمتر کسی تصور می‌کرد که ایده ایجاد بازار آنلاین اختصاصی برای یک برنامه گپ موبایلی جذاب و موفق باشد؛ اما حالا انبوه برنامه‌ها تنها برای این بازار از راه رسیده است.

از مجموع 1650 برنامه iMessage تعداد 1251 مورد از آن‌ها استیکر یا برچسب‌هایی هستند که در قالب بسته‌های تصویری برای استفاده در حین گفتگو میان کاربران مورداستفاده قرار...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اخیراً تغییراتی در فیلترینگ هوشمند اینستاگرام ایجادشده است که این تغییرات شائبه افزایش خطای فیلترینگ هوشمند به‌ویژه در روزهای اخیر را تقویت می‌کند. درنتیجه این تغییرات تعداد عکس‌های بدون اشکالی که فیلتر شده‌اند و قابل‌رؤیت نیستند افزایش‌یافته است. این موضوع به‌ویژه در مستهجن تشخیص داده شدن و باز نشدن برخی تصاویر صفحات رسمی مسئولان کشوری پررنگ است. 

این منبع آگاه از تست یک اسکریپت (مدل)  جدید برای افزایش دقت فیلترینگ هوشمند در...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت روسی Elcomsoft ابزاری ابداع کرده که قادر به نفوذ به درون آیفون و شناسایی آسیب‌پذیری خاصی به‌منظور سوءاستفاده در زمان به‌روزشدن آن است. نسخه‌های پشتیبان یا backups ذخیره‌شده بعد از به‌روز شدن سیستم‌عامل و مهاجرت به iOS 10 از سازوکار تازه‌ای برای تأیید کلمات عبور بهره می‌گیرند که موجب می‌شود برخی کنترل‌های امنیتی صورت نگیرند.

این حملات دسترسی به فایل‌های پشتیبان تهیه‌شده...

۱۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در دیدار با مدیرعامل شرکت اسکراتل اسلوونی اظهار کرد: تمرکز شرکت مخابرات ایران بر حوزه FTTH است و در این زمینه آماده پذیرش همکاری‌های شرکت‌های موفق مخابراتی در دنیا هستیم.

مدیرعامل مخابرات ایران ابرار کرد: حوزه‌های NGN و  IMS در دنیا تمام‌شده است و اکنون بحث FTTH مطرح است....

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که یک ماه پیش وزارت ارتباطات فاز نخست شبکه ملی اطلاعات را افتتاح کرد و اعلام شد که خدمت سرشماری نفوس و مسکن سال 95 بر بستر این شبکه ارائه می‌شود اما در دو روز آغازین سرشماری سایت مربوطه از دسترس خارج بود.

سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 1395 در حالی از روز سوم مهرماه آغازشده که در 2 روز اول سایت سرشماری در بسیاری مواقع از دسترس خارج بود.

این سرشماری در حالی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود که پیش‌ازاین سازمان...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این سرویس در پی توافق اپراتور همراه اول، شرکت بیمه ملت و جیرینگ در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران تله کام ٢٠١٦ راه‌اندازی شد.

سرویس بیمه همراه ملت، یک شیوه جدید برای صدور بیمه‌نامه است که با مشارکت بیمه ملت بر بستر شبکه همراه اول و کیف پول الکترونیکی جیرینگ ارائه می‌شود.

با اجرای این طرح مشترکان همراه اول می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر بیمه، از طریق کد دستوری و یا...

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با راه‌اندازی تجاری سرویس تماس وای فای ( WiFi Calling )، مشترکان همراه اول در هرکجای کشور و یا جهان، بااتصال به هر شبکه‌ وای‌ فای، می‌توانند با خط همراه اول خود تماس بگیرند و یا روی همان شماره‌ تماس دریافت کنند.

این سرویس برای مشترکانی که در منزل وای‌فای پرسرعت دارند به معنی امکان مکالمه باکیفیت HD و همچنین برای مشترکانی که به سفرهای خارجی می‌روند به معنی حذف هزینه‌...

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/مهر