به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات «ایران تله کام ۲۰۱۶» با اشاره به اینکه راه‌اندازی شبکه هوشمند مدارس یکی از جورچین‌های تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: در راستای هوشمند سازی مدارس کشور، اجرای فاز آزمایشی را در یکی از مدارس استان البرز روز گذشته هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی کلید زدیم.

وی ادامه داد: درصورتی‌که نتایج این پایلوت مثبت باشد، ظرف یک ماه آینده پروژه شبکه مدارس را جهت هوشمند سازی مدارس به‌صورت...

۲۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علت این تصادف عبور یک خودروی دیگر از چراغ‌قرمز و برخورد با خودروی گوگل از سمت مقابل راننده بوده است.

تصادف مذکور در ساعت 1:30 بعدازظهر روز جمعه به‌وقت محلی رخ داده و منجر به جراحت یا فوت رانندگان نشده است. عکس‌هایی که از بعد از تصادف از خودروی گوگل گرفته‌شده نشان‌دهنده آسیب دیدن بدنه آن به میزان قابل‌ملاحظه‌ای است.

در زمان وقوع تصادف یکی از کارکنان گوگل در خودروی این شرکت حضورداشته، اما به وی آسیبی نرسیده است. گوگل...

۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آن‌هایی که در نیویورک حضور یافته‌اند حتماً سه‌چرخه‌های موتوری پلیس این شهر را که بیشتر برای صدور قبض پارکینگ به کار می‌روند، دیده‌اند. حالا قرار است خودروهای هوشمند جایگزین این سه‌چرخه‌ها شود.

شرکت Smart USA اعلام کرده که اولین مجموعه صدتایی از وسایل نقلیه هوشمند خود را در اختیار اداره پلیس نیویورک قرار داده است. 150 خودروی دیگر از همین نوع نیز سفارش داده‌شده است که همگی آن‌ها به‌جای سه‌چرخه‌های قدیمی به کار...

۲۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان شرکت نوکیا دسترسی به خدمات اینترنت را با سرعت یک ترابیت در ثانیه ممکن کرده‌اند که بیشتر از سرعت خدمات باکیفیت‌ترین سرویس‌دهندگان اینترنت در تمامی نقاط جهان است.

به‌عنوان نمونه این سرعت هزار برابر بیشتر از خدمات پرسرعت اینترنت فیبرنوری گوگل است. حداکثر سرعت این خدمات به یک گیگابیت در ثانیه می‌رسد.

تحقیقاتی که با همکاری آزمایشگاه‌های نوکیا بل، دانشگاه فنی مونیخ و آزمایشگاه‌های دویچه تله کام صورت گرفته به انتقال...

۲۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته در میان این شرکت‌ها وریزون که مدتی قبل AOL را هم خریداری کرد، تمایل کمتری به تملک توییتر دارد.

سرمایه توییتر در بازار بالغ‌بر 13.3 میلیارد دلار برآورد شده و انتشار خبر تمایل چهار غول دنیای فناوری برای خرید آن ارزش سهام این شرکت را 22 درصد افزایش داده است.

درگذشته هم چندبار اخباری در مورد تمایل گوگل، مایکروسافت و وریزون به خرید توییتر شنیده‌شده بود. احتمالاً خرید توییتر در قالب پرداخت پول...

۲۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات با اظهار بی‌اطلاعی از استفاده دستگاه‌های اجرایی از پیام‌رسان خارجی تلگرام در مکاتبات اداری گفت: درصورتی‌که این موضوع صحت داشته باشد به‌هیچ‌عنوان با آن موافق نیستم.

محمود واعظی در حاشیه افتتاح سالن‌های هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تله کام ۲۰۱۶ به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در مورد موضوع استفاده از پیام‌رسان خارجی تلگرام در برخی دستگاه‌های اداری و دولتی که پیش‌ازاین از سوی معاون...

۲۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طرح یادشده بخشی از برنامه ملی امنیت سایبری دولت انگلیس محسوب می‌شود که با هزینه 1.9 میلیارد پوندی به اجرا درخواهد آمد. در قالب طرح مذکور شرکت‌های امنیتی آی تی دعوت به همکاری خواهند شد تا ابداع و توسعه نسل جدیدی از سیستم‌های امنیت سایبری را ممکن کنند.

دولت انگلیس قصد دارد 40 میلیون پوند برای راه‌اندازی یک مرکز جدید عملیات امنیت سایبری هزینه کند تا از این طریق استحکامات دفاعی انگلیس در برابر تهدیدات سایبری تقویت شود.

این اقدامات...

۲۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گفته می‌شود حملات سایبری هکرهای موسوم به Fancy bear از حمایت کرملین برخوردار است.

 تلاش هکرهای روسی موسوم به Fancy bear(فنسی بیر) برای اختلال در پخش برنامه‌های انتخاباتی و سایت GCHQ ناکام ماند. این هکرها که گفته می‌شود از حمایت کاخ کرملین برخوردارند، اختلال در برنامه انتخاباتی BBC و همچنین از کار انداختن وب‌سایت‌های متعلق به...

۱۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سخنگوی مخابرات استان تهران با اشاره به ارائه آزمایشی این سرویس در برخی مناطق تهران اظهار کرد: VDSL2 در اغلب موارد کارکردی مشابه ADSL دارد با این تفاوت که در این سرویس امکان ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیتی حداکثر تا فاصله ۱۲۰۰ متری بر روی بستر کابل مسی قابل‌ارائه است.

محمدرضا بیدخام همچنین عنوان کرد: این سرویس می‌تواند برای مشترکان  تجاری و حتی...

۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر
ساخته شدن اولین رادار کوانتومی توسط چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کشور چین در اواسط ماه آگوست سال 2016، اولین ماهواره‌ی کوانتومی جهان را با هدف ایجاد یک شبکه‌ی ارتباطی ضد هک به فضا پرتاب کرد. به تازگی «چهاردهمین موسسه از گروه فناوری‌های الکترونیکی» (CETC1) چین ادعا کرد موفق به ایجاد اولین سامانه‌ی رادار کوانتومی در ماه گذشته شده است. همچنین لازم به ذکر است بر اساس توضیحات داده شده، بخش « چهاردهمین موسسه» به عنوان زادگاه صنعت رادار چین شناخته می‌شود. این سامانه بر پایه‌ی فناوری آشکارساز تک فوتون...

۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/مهر