تشخیص احساسات با امواج رادیویی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به تازگی گروهی از پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه دانشگاه ام. آی. تی (CSAIL) دستگاهی را با نام ای. کیو- رادیو (EQ-Radio) ایجاد کردند که می‌تواند بدون نیاز به بررسی مکالمات انسان‌ها یا هر کار خاص دیگری، احساسات آن‌ها را تشخیص دهد.

در گذشته برای گرفتن نوار قلب و بررسی تنفس بیماران حسگرهایی روی بدن آن‌ها کار گذاشته می‌شد؛ اما ای. کیو- رادیو...

۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه اجتماعی توییتر که چندان شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، به‌تازگی با بحرانی جدید روبرو شده است.

این شرکت اجتماعی که در طول یک سال گذشته به‌شدت در حال تلاش برای جذب محبوبیت گذشته خود بوده است، هم‌اکنون از درون نیز با مشکلاتی روبرو شده است و مجبور به رویارویی با سرمایه‌گذاران خود گشته است.

ماجرا ازاین‌قرار است که یکی از سرمایه‌گذاران این شبکه اجتماعی به نام دوریس شنویک،...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل در خرید تازه خود، کمپانی کوچکی به نام تاپلجامپ را به مجموعه‌اش اضافه کرده است. تاپلجامپ، کمپانی فعال در زمینه تکنولوژی یادگیری ماشینی است که در دو کشور هند و آمریکا فعالیت دارد.

به نظر می‌رسد که اپل به خرید کمپانی‌هایی که در زمینه یادگیری ماشینی تخصص دارند ادامه می‌دهد. طبق گزارش‌ها علت خرید تاپلجامپ توسط اپل به خاطر پروژه فیلودی‌بی (FiloDB) این کمپانی است. مهندس ارشد پروژه فیلودی‌بی...

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وب‌سایت کانادایی Motley Fool نوشت واحد سخت‌افزاری در بلک‌بری 65 درصد از بودجه واحد R&D را می‌خورد اما گوشی‌های ساخت این کمپانی تنها 1 درصد از سهم جهانی را در اختیاردارند.

این سایت که اخبار سرمایه‌گذاری در کمپانی‌ها را پوشش می‌دهد به نقل از چند منبع معتبر نوشته است 28 سپتامبر واحد سخت‌افزار بلک‌بری می‌میرد.

جان چان پیش‌تر...

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، با تحلیل وضعیت امنیت رایانه‌ای در جهان امروز، آمارهای مؤسسات بین‌المللی در مورد تعداد و شدت حملات امنیتی را باهدف مقابله با تهدیدات امنیتی و رفع آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های رایانه‌ای، منتشر کرد.

بررسی‌های پایگاه‌های اطلاع‌رسانی جهانی در حوزه امنیت سایبری و نیز آسیب‌پذیری‌های رایانه‌ای، گویای وضعیت نگران‌کننده امنیت در فضای مجازی است...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوشی Desire 10 از یک صفحه نمایشگر اچ‌دی ۷۲۰ پیکسلی به‌اندازه ۵.۵ اینچ تشکیل‌شده و دارای پردازشگر ۴ هسته‌ای اسنپدارگون ۴۰۰ باقدرت ۱.۶ گیگاهرتز است.  

رم آن در دو نوع ۲ گیگ و ۳ گیگ است ضمن اینکه حافظه داخلی  Desire 10 هم در دو مدل ۱۶ گیگ و ۳۲ گیگ عرضه خواهد شد که با یک میکروکارت حافظه می‌توان آن را تا ۲ ترابایت افزایش داد...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اعطای نماد دولت الکترونیک، هویت الکترونیکی فعالیت دستگاه‌های اجرایی کشور را تأیید می‌نماید.

این نماد نشان‌دهنده سطح کیفیت خدمات اطلاع‌رسانی و خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی در فضای مجازی است. دارنده نماد دولت الکترونیکی ملزم به رعایت قوانین و مقررات ابلاغ‌شده در زمینه دولت الکترونیک است.

بر اساس مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با موضوع...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سراسری شدن پوشش ارتباطی شرکت تالیا برای چندمین بار و این بار توسط مدیر این شرکت مطرح و سایت مخابرات اقدام به انتشار آن می‌کند در حالیکه از سوی دیگر، این شرکت در نامه خاتمه همکاری به برخی پرسنل خود خبر از تغییر فعالیت خود داده است.

در آستانه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی تلکام 2016، شرکت مخابرات ایران خبری را روی سایت خود قرار داد .

وی...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه شرکت‌های بزرگ حوزه فاوا بخصوص شرکت‌های متولی شبکه‌های اجتماعی محبوب نقش مهمی در بازار کار ایفا می‌کنند.

این نقش چه ازلحاظ کشف و استخدام نیروی متخصص، توسعه توانمندی‌ها و آموزش نیروها، دریافت بازخورد و تعامل مستقیم با مشتریان، توسعه برند شرکت‌ها و... در حال افزایش بوده و فرصت مهمی را برای اقتصاد ایجاد می‌کند.

شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه رسانه‌های اجتماعی در سال‌های...

۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قبلا گفته بود در گفتگو با بیل گیتس از وی خواهد خواست که اینترنت را تعطیل کند، حالا از واگذاری مدیریت اینترنت به سازمان ملل انتقاد کرده است.

وی در تازه‌ترین اظهاراتش مدعی شده که آمریکا به‌زودی کنترل اینترنت را به سازمان ملل و جامعه بین‌المللی واگذار خواهد کرد و این در حالی است که سیاستمداران جمهوری‌خواه به‌شدت برای نجات اینترنت در تلاش هستند. وی افزوده که نجات اینترنت...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/مهر