به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدرضا بیدخام، مدیرکل دفتر روابط عمومی و سخنگوی شرکت  مخابرات استان  تهران گفت: متقاضیان با داشتن این سرویس می‌توانند به برقراری تماس و ارسال صدا به‌صورت همزمان برای انبوهی از مخاطبین اقدام کنند. 

وی  ادامه داد:‌ ازجمله مزایای استفاده از این سرویس ارسال پیام‌های تلفنی با کامپیوتر به هزاران گیرنده در یک‌لحظه، برقراری تماس با لیستی از شماره‌ها و اعلام پیغام‌های خاص از قبیل بدهی قبوض، وام‌ها و مناسبت‌های ویژه است....

۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در همایش «عمارت شیشه‌ای: توسعه امنیت فضای سایبری سازمان» در حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات سازمان‌ها و مؤسسات دولتی، نظامی، دفاعی و امنیتی با اشاره به‌سرعت فزاینده توسعه فناوری اطلاعات و فضای سایبری، تأکید کرد: اکنون نگاه ما به جنگ در آینده تلفیقی از جنگ نظامی و سایبری است. همین امروز هم اگر جنگی در دنیا روی دهد بدون شک بخشی از آن جنگ سایبری است کما اینکه در حملات روسیه به اوکراین و گرجستان شاهد این پدیده بودیم...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ژنرال کالین پاول وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در ایمیلی که سال گذشته به یکی از همکاران خود فرستاده بود، اطلاعات محرمانه‌ای را فاش کرد که اخیراً توسط گروه هکری DCLeaks فاش شده و در Lobelog، یک سایت سیاست خارجه منتشرشده است.

کالین پاول در ایمیلی به جفری لیدز حامی مالی حزب دمکرات آمریکا با اشاره به سخنرانی بنجامین نتانیاهو در کنگره ایالات‌متحده آمریکا، در رابطه با مذاکرات...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نگاهی به گزارش‌های اندیشکده‌ها و مراکز مطالعات استراتژیک در غرب نشان می‌دهد که آن‌ها از نوع جدیدی از جنگ به نام جنگ‌های هیبریدی یا ترکیبی (Hybrid Warfare) سخن به میان می‌آورند و ایران را یکی از بازیگران این نوع جدید از جنگ علیه غرب معرفی می‌کنند.

جنگ‌های هیبریدی یا ترکیبی چیست؟

جنگ هیبریدی در بُعد نظامی که گاهی از آن با عنوان عملیات‌های پیچیده، جنگ‌های کوچک و یا جنگ‌های...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید مرتضی موسویان رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال روند قابل پیش‌بینی آینده رسانه‌های اجتماعی ایرانی را تشریح کرد.

وی گفت: ذائقه مخاطب به‌شدت دارای متن گریزی، خلاصه خوانی و محتوای کوتاه است و این روند رو به رشد خواهد بود..

موسویان افزود: روند عضویت کاربران ایرانی در رسانه‌های اجتماعی از الگوی مشابه غربی تبعیت می‌کند اما با تأخیری بیش از پنج سال، به این معنی که عضویت ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی با...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت که تنها سه ماه از آغاز فعالیتش می‌گذرد، از رایانه‌های هوشمند برای پخت پیتزا و حضور در بازار چند میلیارد دلاری پخت و توزیع پیتزا کمک گرفته است.

در سال‌های اخیر استفاده از ربات‌ها و ماشین‌های دارای هوش مصنوعی برای پخت‌وپز افزایش‌یافته و به نظر می‌رسد آشپزها و رستوران‌دارها در سراسر جهان رقبای جدی و قدرتمندی پیداکرده‌اند.

کارشناسان دنیای فناوری معتقدند با استفاده از ربات‌ها و نرم‌افزارهای رایانه‌ای می‌توان...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این صدای خش‌خش مربوط به پردازنده این گوشی است و اگر کاربران برنامه‌های متعددی را هم با استفاده از آیفون‌های جدید اجرا کنند ممکن است سروصدای یادشده را بشنوند.

البته این سروصدا باعث اختلال گوشی و ازکارافتادن برنامه‌های در حال اجرا نمی‌شود. اما این نگرانی وجود دارد که در آینده با تداوم فشار به پردازنده گوشی، آیفون 7 از کار بیفتد.

تعداد کاربرانی که این سروصدا را در آیفون 7 گزارش کرده‌اند زیاد نیست و ظاهرا این مشکل محدود...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گزارشی با عنوان «خطر درز اطلاعات مشترکان در تغییر اپراتور با حفظ شماره،ترابردپذیری ناامن در ضعف امنیت سایت‌ اپراتورها» منتشر شد.

در این گزارش اعلام شد: در ثبت‌نام ترابردپذیری، اطلاعات شخصی شامل شماره تلفن، کد ملی، شماره شناسنامه و آدرس پستی از مشترک دریافت می‌شود و برای امنیت اطلاعات مشترکان، سایت اپراتورها باید از پروتکل امنیتی برخوردار باشد؛ اما امنیت چندان جدی گرفته نشده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد صفحات ترابرد برخی اپراتورها، استاندارد...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت قصد دارد با ادغام برخی واحدهای خود و به‌خصوص حذف برخی بخش‌های شغلی در شعب خود در جهان از هزینه‌های مالی خود بکاهد. این شرکت فعلا بر روی اسکایپ متمرکزشده و ظاهرا کارکنان این سرویس تلفن اینترنتی در برخی کشورهای دیگر نیز در آینده نزدیک مشاغلشان را از دست می‌دهند.

قرار است به افرادی که از مایکروسافت اخراج می‌شوند برای بهتر پشت سر گذاردن این شرایط مشاوره حرفه‌ای نیز داده شود.

اخراج این تعداد کارمند مایکروسافت در...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برات قنبری در مورد گلایه اپراتورهای جدید بازار اینترنت (FCP ) از عدم دریافت امکانات مخابراتی در برخی از شهرها به دلیل نبود ظرفیت‌های زیرساختی مخابرات اظهار داشت: طی جلساتی که با شرکت‌های دارای پروانه ارتباطات ثابت (FCP ) و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت (PAP ) در هفته‌های اخیر داشته‌ایم برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و توسعه اینترنت و تلفن در کشور به نتیجه رسیدیم....

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۸/شهريور