به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت خودروسازی آلمانی «فولکس‌واگن» با همکاری رئیس سابق آژانس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (شاباک) یک شرکت امنیت سایبری جهت ساخت سیستم‌های مجازی امنیتی برای خودروهای متصل به اینترنت و بدون راننده، تأسیس می‌کند.

40 درصد از سهام این شرکت جدید که «سای‌موتیو تکنولوجیز» نام دارد، متعلق به خودروساز آلمانی و 60 درصد از آن متعلق به «یووال دیسکین» رئیس پیشین شاباک و دو نفر از مقامات ارشد اطلاعاتی اسرائیل خواهد بود.

البته در...

۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با توجه به رشد و گسترش شبکه‌های اجتماعی و استقبال مناسبی که از نمونه‌های بومی آن شده است، انگیزه بسیاری زیادی در میان گروه‌های مختلف اجتماعی، اقوام، هم‌زبان‌ها، مؤسسات و شرکت‌ها و غیره در راستای ایجاد شبکه‌های اجتماعی یا خاص‌منظوره به وجود آمده است.

در این راستا بایستی هر چه سریع‌تر اقدامات اساسی برای پشتیبانی از این شبکه‌های اجتماعی به‌منظور حفظ و بهبود فضای کسب‌وکار شکل‌گرفته، ایجاد فضاهای کسب‌وکار جدید و به‌...

۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بعد از انتشار خبر صدور اولین پروانه رسمی اپراتور مجازی تلفن همراه در کشور با این عنوان (کیش سل پارس اولین اپراتور مجازی موبایل ایران شد)، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی خبر تسنیم را تأیید کرد و گفت: انتظار می‌رود تا اوایل آذر، سیم‌کارت‌های این اپراتور با پیش‌شماره 0999 به‌عنوان اولین اپراتور MVNO، وارد بازار شود.

درحالی‌که شرکت مذکور با رایتل قرارداد همکاری منعقد کرده است، علی...

۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی که چند روزی است در اروپا به سر می‌برد، پس از سفر به کشورهای فنلاند و استونی، روز گذشته به سوئد سفر کرد.

واعظی به دعوت همتای سوئدی خود پیتر اریکسون، وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی سوئد در رأس هیاتی از شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی حوزه ICT و IT ایران به استکهلم رفت.

 

واعظی خواستار سرمایه‌گذاری شرکت‌های...

۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: فعالیت شبکه‌های اجتماعی بیگانه در ایران برخلاف سیاست کلی اقتصاد مقاومتی است و برخی دست‌اندرکاران فضای مجازی کشور این شبکه‌ها را بر شبکه‌های داخلی ترجیح می‌دهند.

عبدالصمد خرم‌آبادی در رابطه با اظهارنظر برخی مسئولان دولتی مبنی بر موافقت با ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی در کشور گفت: اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق جرائم رایانه‌ای از طریق شبکه‌‌های اجتماعی خارجی ارتکاب می‌یابند.

...
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
افشای اطلاعات نقشه راه پردازنده‌های اینتل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی دو تصویر منتشر شده‌اند که به نظر می‌رسد حاوی اطلاعاتی از نقشه‌ی راه پردازنده‌های اینتل هستند. بر اساس این تصاویر می‌توان خط زمانی ساخت و عرضه‌ی محصولات اینتل در سال‌های 2017 و 2018 را مشاهده کرد.

نسل هفتم پردازنده‌های اینتل با نام رمز کبی لیک (Kaby lake) شناخته می‌شوند و در حال حاضر برای فروش در به بازار عرضه ‌شده‌اند. بر اساس تصاویر منتشر شده، نسل‌های بعدی پردازنده‌های اینتل...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکری که با نام گوسیفر 2 شناخته می‌شود، به‌تازگی اسنادی را منتشر کرده و مدعی شده که این اسناد، اطلاعات جدیدی از کنگره حزب دموکرات در آمریکا است. البته صحت این اسناد جدید که حجمی در حدود 600 مگابایت دارد، هنوز از جانب هیچ گروهی تائید یا رد نشده است. به ادعای مقامات امنیتی آمریکایی، گوسیفر 2، پشتوانه‌ای روسی دارد و با حمایت دولت روسیه و برای تأثیرگذاری بر روند انتخاباتی در آمریکا، اقدام به انجام این عملیات هکری کرده است. همچنین بر اساس بخشی از گزارشی که نهادهای امنیتی...

۱۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
سایبربان,امنیت سایبری,حمله هکری,فرانسه,کانادا,ایران,اداره امنیت خارجی,انتشار اطلاعات,cyberbannews,cyber security,hacking,France,Iran,DGSE,Canada
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ برنارد بارییر، رئیس اداره امنیت خارجی فرانسه (DGSE) در یک سخنرانی اطلاعاتی را در زمینه امنیت سایبری فاش کرد. این اطلاعات ظاهراً بدون مجوز منتشر شده و واکنش‌هایی را از طرف مقامات فرانسوی و سایر کشورها در پی داشته است. وی در این سخنرانی به رشد سریع این سازمان از زمان تأسیس اشاره و عنوان کرد که بودجه 500 میلیون یورویی و استخدام 800 نیروی کار جدید در دستور کار این سازمان قرار دارد.
اولین ویدئوی این سخنرانی که در فضای مجازی منتشر شده بود، به سرعت حذف شد ولی ویدئوها...

۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
department of state
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزیر امور خارجه آمریکا سال گذشته تعدادی از هنجارهای امنیت سایبری موردقبول وزارت امور خارجه را اعلام نمود. آن‌ها هدف اصلی خود را ایجاد تفاوتی آشکار بین جاسوسی قابل‌قبول و اقدامات مخرب، اعلام نمودند.

پنج نکته‌ای که کری در این مورد به آن‌ها اشاره نمود، جایز بودن استفاده از گروه‌های ویژه در مواجهه با مشکلات امنیت سایبری، عدم نقض مالکیت معنوی، همکاری در تحقیقات مربوط به جرائم سایبری، کمک به کشورهای موردحمله قرارگرفته و عدم حمله به زیرساخت‌های اساسی و حیاتی را شامل...

۱۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نهادهای اطلاعاتی استرالیا اقدام به استخدام هکرهایی می‌کنند که از آن‌ها برای تست امنیت زیرساخت‌های دولتی و حمله به اهدافی در خارج از کشور بهره‌برداری می‌شود. به اعتقاد کارشناسان امنیتی، این کار، ضمن مشخص کردن حفره‌های امنیتی و رفع آن‌ها، از بروز خسارت‌های مادی گسترده در پی حملات سایبری به زیرساخت‌های استرالیایی جلوگیری می‌کند.
لازم به ذکر است که این کار، با کسب مجوز از نهادهای مربوطه در این کشور انجام می‌شود. این فعالیت دولت، بعد از آن آغاز شد که مجموعه‌ای از حملات...

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۶/شهريور