به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دعوت همتای سوئدی خود پیتر اریکسون وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی در رأس هیاتی از شرکت‌های دولتی و خصوصی حوزه ICT و IT ایران به استکهلم سفر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در این دیدار ضمن اشاره به سوابق طولانی روابط سیاسی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور ازجمله حضور شرکت اریکسون این کشور در بازار ایران اظهار کرد: نظر به...

۲۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نسبت تعداد کاربران آلوده به باج‌افزار به تعداد کاربران آلوده به هر نوع بدافزار می‌تواند معیار نسبتا مناسبی برای بررسی پراکندگی جغرافیایی باشد و در گزارش مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای از پردازش عمومی شبکه امنیتی کسپرسکی KSN و جمع‌آوری و استخراج اطلاعات مجموعه کاربران محصولات آزمایشگاه کسپرسکی که در یک مدت معین درگیر باج‌افزار بوده‌اند، این پراکندگی بررسی‌شده است.

تجزیه‌وتحلیل...

۲۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسن میرزایی مدیر شرکت طراح این پکیج گفت: تمامی سیستم­‌های تولیدشده توسط این شرکت کاملا صنعتی و مبتنی بر تراشه‌هایDSP و تراشه‌های منطقی، طراحی و ساخته‌شده‌اند و همه مراحل طراحی و ساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم‌­های فوق توسط محققان این شرکت در طول 4 سال گذشته صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: پشتیبانی از انواع سرویس‌های T–DVB و S–DVB و همچنین پیاده‌...

۲۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تازه‌ترین مقایسه‌ای در مورد پردازنده این گوشی مشخص‌شده آیفون ۷ تمام گوشی‌های تازه معرفی‌شده و پرچم‌دار ازجمله گلکسی S7 سامسونگ و همچنین Note 7 را پشت سر می‌گذارد. 

این گوشی همچنین قدرتمند از هواوی P9 و One Plus 3 است. 

پردازنده A10 Fusion آیفون ۷ همچنین از تمام نسخه‌های مک‌بوک ایری که اپل تاکنون ساخته نیز...

۲۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس اعلام شرکت گوگل، اگر برای دسترسی به جی‌میل خود با مشکل روبرو شده‌اید باید این نکته را بدانید که شما تنها کاربری نیستید که با چنین مسئله‌ای مواجه شده است.

شرکت گوگل اعلام کرد، در حال بررسی این مشکل در سرویس ایمیل خود است تا این مشکل را برای کاربران خود در سرتاسر جهان حل کند.  

در همین حال گزارش‌ها حاکی از این است که کاربران جی‌میل در اروپا و آمریکا با مشکلات زیادی برای...

۲۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  با توجه به جایگاه مهم و آثار چشمگیر فضای مجازی در کشور، مرکز ملی فضای مجازی در نظر دارد در راستای اهداف و وظایف خود به‌منظور تصمیم‌گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور در این حوزه در چارچوب مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، مرامنامه‌های اخلاقی برای فضای مجازی تدوین کند.

این مرکز از کلیه فعالان و صاحب‌نظران دعوت کرده است تا بامطالعه مرامنامه‌های پیشنهادی مرکز ملی فضای مجازی، نظرات، پیشنهادات و...

۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای در راستای آگاهی‌رسانی قوانین مرتبط با شبکه‌های اجتماعی، مصادیق نقض حریم خصوصی کاربران را مطابق با قوانین جرائم رایانه‌ای منتشر کرد.

این مرکز مسائل و چارچوب‌های قانونی مرتبط با فضای مجازی، به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی را موردبررسی قرار داده و نگاه موشکافانه‌ای به ساختارهای قانونی موجود مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه‌ داشته است.

...

۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛٢٨ ‌میلیون ایرانی این روزها، شب و روزشان را با معروف‌ترین پیام‌رسان تلفن همراه در ایران، یعنی «تلگرام» می‌گذرانند؛ این جدیدترین خبری است که دیروز و از زبان مدیر «موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران» اعلام‌شده است.

از زمانی که «پاول دورف» روسی، شبکه‌ پیام‌رسان جدیدی به نام تلگرام را به دنیا معرفی کرد، زمان زیادی نمی‌گذرد و اگرچه این جوان روسی نتوانست دنیای مجازی را به تسخیر خود درآورد اما اختراعش به‌سرعت...

۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سرویس‌های مبتنی بر مکان یا مکان محور (LBS ) مجموعه‌ای از خدمات وسیع و گسترده با کاربردهای متنوع فنی، تجاری، فرهنگی و امنیتی است که با استفاده از شبکه‌ها و ادوات انتهایی مخابراتی (گوشی، تبلت و ...) ارائه می‌شود و عملاً بخشی از پلتفرم‌ها و خدمات اینترنت اشیاء IoT به شمار می‌رود.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان متولی تنظیم مقررات حوزه فاوا در کشور، با...

۲۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مقامات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم دارند تا با شبیه‌سازی سریال بازی تاج‌وتخت و بهره‌گیری از کار گروهی بازی گران این سریال، به سربازان سایبری خود، نحوه مقابله با دشمنان آنلاین را آموزش دهند.
در این شبیه‌سازی، از جدیدترین فناوری‌ها بهره‌برداری شده است. قرار است در این مسابقه، یک بدافزار به رایانه هر گروه ارسال شود و هر گروهی که سریع‌ترین و بهترین راهکار مقابله با آن بدافزار را پیدا کند، بهترین امتیاز را کسب خواهد کرد. در زمان اجرای این مسابقه نیز، قرار است...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۵/شهريور