به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ کمیته دفاعی و امور خارجه مجلس کنست رژیم صهیونیستی، در گزارشی که به تازگی آن را منتشر کرد، به ستایش اقدامات دولت در اتخاذ تدابیر امنیت سایبری مناسب پرداخته و آن را ابزاری مؤثر برای تبدیل‌شدن این رژیم به یک الگو در موضوع امنیت سایبری جهانی قلمداد کرد.
البته در بخش دیگری از گزارش منتشر شده توسط مجلس کنست، از وجود برخی چالش‌ها نیز ابراز نگرانی شده و بیان شده است که سازمان جدیدی همانند سازمان سایبر ملی در این رژیم، با نهادهای امنیتی موجود هماهنگی کامل ندارد و همین...

۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تیم امنیتی گوگل وجود دو حفره بزرگ را تأیید کردند که سوءاستفاده کنندگان از طریق آن می‌توانند به‌راحتی یک میلیارد گوشی را در سراسر جهان هک کنند.

یکی از حفره‌ها(stagefright exploit) به‌قدری ساده و درعین‌حال خطرناک است که حمله‌کننده می‌تواند با ارسال یک عکس یا فایل jpg از طریق جی میل یا گوگل تاک شمارا وادار به کلیک کردن روی آن کرده و با یک کلیک گوشی شمارا های-جَک کند و مدیریتان...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرکل خدمات سازمان حمایت با اشاره به اینکه ماهانه ۱۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاق در کشور خریدوفروش می‌شود گفت: این سازمان صلاحیت ۱۸ شرکت برای واردات رسمی تلفن همراه آیفون را تأیید کرده است.

سید جواد احمدی در خصوص واردات گوشی آمریکایی آیفون به کشور اظهار کرد: براساس برآوردهای انجام‌شده ماهانه حدود 100 هزار گوشی آیفون به‌طور رسمی در کشور خریداری می‌شود اما حتی یک عدد از آن‌ها به‌طور رسمی و با پرداخت عوارض گمرکی وارد...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته این تصمیم به معنای خداحافظی مایکروسافت از بازار تولید گوشی‌های هوشمند نیست. این شرکت قصد دارد گوشی‌های تازه خود را عنوان سرفیس تولید کند. نامی که یادآور خط تولید موفق تبلت های این شرکت به همین نام است.

مایکروسافت با ارائه امکانات متنوع چندرسانه‌ای و استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمند درگوشی‌های لومیا نیز نتوانست کاربران را به خرید آن‌ها علاقه‌مند کند و درنهایت به ارائه تخفیف‌های بی‌سابقه متوسل شد. ولی رقبای این شرکت عملکرد بهتری...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این دو نفر با هدایت ترافیکی بی‌سابقه به وب‌سایت‌های هدف آن‌ها را از کار می‌انداختند.

این دو متخلف که حدوداً 18 ساله هستند شبکه‌ای موسوم به vDOS را هدایت می‌کردند. شبکه یادشده حمله به سرویس‌ها و وب‌سایت‌های مختلف را با ایجاد ترافیک اینترنتی از طریق حملات DDoS (Distributed Denial of Service) ممکن می‌کرد.

vDOS...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ناصر علی سعادت در حاشیه برگزاری نمایشگاه الکامپ در انزلی برپایی این نمایشگاه را حاصل پیشرفت خوبی در راستای همکاری بخش‌ خصوصی و دولتی دانست.

وی افزود: همه دست‌به‌دست یکدیگر داده‌اند تا نمایشگاه مذکور بسیار بهتر و متفاوت‌تر از همیشه برگزار شود که بسیار جای قدردانی دارد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه امسال نمایشگاه الکامپ موجب حضور شرکت‌ها در فضای بسیار بهتری شده است، گفت: این نمایشگاه نتیجه تأثیر مستقیم...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بعد از صدور 24 موافقت اصولی دریافت پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) از اواخر سال گذشته، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سرانجام اولین پروانه رسمی این حوزه را صادر کرد.

شرکت کیش سل پارس با مأموریت ارائه سرویس‌های پایه و ارزش‌افزوده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موفق به دریافت اولین پروانه MVNO شد.

براساس مصوبات...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سردار سید کمال هادیانفر تصریح کرد: هدف از برگزاری همایش ملی رویارویی با جرائم سایبری، چالش‌ها و راه‌کارها ایجاد فضای نوآوری و تولید علم در عرصه تأمین امنیت و ایمنی فضای سایبر، شناخت کاستی‌ها و چالش‌های فضای سایبر، دست‌یابی به راهکارهای مطلوب، ایجاد بسترهای مناسب در پی‌جویی مؤثر جرائم سایبری و از بین بردن موانع و مشکلات موجود است.

رئیس پلیس فتا ناجا با دعوت از تمامی اساتید، نخبگان و دانشجویان گرامی برای شرکت و...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس مرکز ملی فضای مجازی از تدوین مقرراتی برای فعالیت پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این مرکز خبر داد و گفت: مقررات ما در جهت تسهیل و تشویق شبکه‌های بومی خواهد بود.

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به سؤالی درباره موضوع انتقال سرور پیام‌رسان‌های خارجی به ایران گفت: برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی در حال مذاکره برای انتقال سرور به ایران هستند و خودمان نیز در حال تدوین شرایطی هستیم تا به تصویب شورای عالی فضای...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نیروی دریایی آمریکا برای رسیدن به جایگاه دلخواه در زمینه تجهیزات نظارتی و دفاعی بدون سرنشین خود، اقدام به عقد قراردادی به ارزش 108.1 میلیون دلار با شرکت تجهیزات دفاعی نورثروپ گرومن کرد و طی این قرارداد، سفارش ساخت 10 عدد از بالگردهای بدون سرنشین فایراسکات را داد. این بالگردها قابلیت اداره از روی زمین یا کشتی‌های هواپیمابر را دارند.
این پرنده‌های بدون سرنشین برای عملیاتی مانند نظارت و سرکشی به اهداف منطقه‌ای، مقابله با زیردریایی‌های دشمن، اهداف سطحی و عملیات...

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۳/شهريور