به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  این نشست با حضور کارشناسان متخصص برپا می‌شود و در این کارگاه آموزشی امیر صفری فروشانی کارشناس امنیت سایبری موضوع امنیت استارتاپ ها و کارآفرینان را در فضای مجازی موردبررسی قرار می‌دهد.

استارتاپ یک سازمان موقت است که باهدف یافتن یک مدل کسب‌وکار تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر به وجود آمده است.

امروزه کارآفرینان و کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ ها موردتوجه جدی هستند و جوانان سعی دارند...

۱۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رضا خلیلی، معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران بابیان اینکه این پروژه به‌صورت پایلوت و برای اولین بار در کشور انجام‌شده است، گفت: از مزایای پروژه  fiber to the home (FTTH ) می‌توان به ارائه خدمات یکپارچه نظیر شبکه دوربین‌های مداربسته، مراکز تلفن سانترال، تلویزیون و شبکه‌های داخلی، پیجینگ، وایرلس و آیفون تصویری اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در ساختمان‌های...

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت با صدور بیانیه‌ای فوری، ضمن عذرخواهی مجدد از استفاده‌کنندگان این گوشی در مناطق مختلف جهان از آنان خواسته است که هر چه زودتر به مراکز ذی‌ربط و شعبه‌های سامسونگ مراجعه کرده و تلفن‌هایشان را تعویض کنند.

این شرکت در روزهای اخیر گزارش‌های فراوانی در مورد آتش گرفتن این تلفن همراه به‌ویژه در زمان شارژ شدن دریافت کرده است.

این بیانیه در شرایطی صادر می‌شود که آمریکا از این...

۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این دستگاه از فناوری امواج تراهرتز بهره می‌برد. این فناوری درواقع نواری از امواج الکترومغناطیس تراهرتز است که در طیف الکترومغناطیس بین امواج ماکروویو و مادون‌قرمز قرار دارد. با توجه به این‌که ترکیبات شیمیایی مختلف، فرکانس‌های مختلفی از امواج تراهرتز را جذب می‌کنند، این امواج قادرند در زمان تصویربرداری، سطح کاغذ و مرکب را از یکدیگر تفکیک کنند. محققان MIT برای استفاده از این ویژگی یک الگوریتم طراحی کردند که اطلاعات مربوط به میزان...

۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه اپل اولین شرکتی نیست که درگوشی‌های هوشمند خود از چنین فناوری استفاده کرده، ولی به نظر می‌رسد این شرکت هدف خاصی را از نصب دوربین مذکور تعقیب می‌کند.

دوربین‌های یادشده که 12 مگاپیکسلی هستند دارای دو لنز دارای زاویه دید عریض یا wide angle و همین‌طور لنزی تله هستند. نمایشگر این گوشی ضدآب و ضد گردوغبار هم 25 درصد درخشان‌تر است.

اگرچه استفاده از دو لنز کیفیت تصویر را آیفون 7 پلاس ارتقا می‌بخشد،...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این پایگاه موسوم به Menwith Hill Station (MHS) در North Yorkshire انگلیس قرار دارد و نه‌تنها برای جاسوسی از مردم عادی و سرقت اطلاعات آن‌ها به کار می‌رود، بلکه از آن برای استراق سمع ارتباطات ماهواره‌ای و دیگر انواع ارتباطات بی‌سیم در سراسر جهان استفاده می‌شود.

در این پایگاه گنبدهای دایره‌ای شکل سفیدرنگی موسوم به FORNSAT نصب‌شده که مجهز به آنتن‌هایی...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌های اجتماعی یکی از زیرساخت‌های رسانه‌ای و ارتباطی عصر جدید محسوب می‌شوند و مانند هر زیرساخت دیگری به‌طور مستقیم با رشد اقتصادی و فاکتورهای مختلف تأثیرگذار بر آن ارتباط دارند.

موسسه دِلویت طی مطالعه‌ای، طریقه‌های مختلفی که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی بر اساس آن‌ها بر اقتصاد جهان تأثیر دارند را موردمطالعه قرار داده است.

در این مطالعه دلویت نشان داده است...

۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اشکال مذکور باعث می‌شود کیسه هوای خودروهای ساخت جنرال موتور به‌موقع عمل نکند و نتیجه این امر تابه‌حال مرگ یک نفر و جراحت سه نفر دیگر بوده است.

خودروهایی که دارای این نقص هستند عمدتا در خود آمریکا مورداستفاده قرارگرفته‌اند. مشکل یادشده مربوط به بخش حسگر و تشخیص وضعیت این خودروهاست که درواقع رایانه‌ای کوچک برای کنترل عملکرد کیسه هواست. نقص یادشده باعث شده نه‌تنها کیسه هوای اتومبیل‌های جنرال موتور به‌موقع باز نشود، بلکه موجب شده تا...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باج‌افزار یا Ransomware نوعی بدافزار است که به‌محض اینکه دستگاهی را آلوده کند، مانع دسترسی به دستگاه یا اطلاعات ذخیره‌شده آن می‌شود و زمانی که یک باج‌افزار وارد سیستم کاربر شود، دیگر شانسی برای بازپس‌گیری اطلاعات شخصی وجود ندارد. همچنین تقاضای پرداخت باج از طریق پول‌های مجازی (Bitcoins) باعث می‌شود تا ردیابی مجرم امکان‌پذیر نباشد و فرآیند پرداخت مجهول باقی بماند. این عملکرد برای کلاه‌برداران اینترنتی بسیار جذاب است...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی درباره بحث حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی توسط شورای عالی فضای مجازی و تدوین سندی ملی در این راستا اظهار کرد: «در حال حاضر سندی برای این بحث تهیه و تدوین شده اما هنوز نهایی نشده است لذا تنها پیشنهاد آن را داده‌ایم.» دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطر نشان کرد: «در آن سند مطرح شده که متناسب با بزرگی شبکه‌ها، حمایت‌هایی را از آن‌ها داشته باشیم تا روال جذب مخاطبان آن‌ها تسهیل شود.»

...
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۲/شهريور