به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نود و یک درصد از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت (ISP) در انگلستان از این موضوع نگران هستند که نظارت‌های دولتی بر آن‌ها می‌تواند سبب پایین آمدن امنیت و افزایش خطر نفوذ به شبکه‌های آن‌ها شود.
اعضای انجمن ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت در انگلستان معتقد است با افزایش تهدیدات امنیتی و حملات سایبری علیه شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و غیردولتی در این کشور، افزایش نظارت‌های دولتی بر ارائه‌دهندگان اینترنت در انگلیس، نه تنها سبب نمی‌شود تا امنیت این مجموعه‌ها افزایش پیدا کند بلکه...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
41
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ تعداد شرکت‌های فناوری در اسرائیل رو به افزایش هستند. از زمان ایجاد، این رژیم همیشه با کشورهای اطراف در حال جنگ بوده و درنتیجه به مسئله‌ی امنیت سایبری توجه زیادی داشته است.
در همین حال، یک شرکت اسرائیلی مسئولیت مقابله با حملات سایبری در المپیک ریو 2016 را بر عهده داشت.
قبل از المپیک 2020 در توکیو، بخش‌های خصوصی و دولتی اسرائیل تلاش خود برای در دست گرفتن بازار فناوری در این کشور را آغاز کرده‌اند.
طی المپیک ریو 2016، نگرانی‌های زیادی در مورد حملات...

۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
سایبربان, امنیت سایبری, هک و نفوذ, بدافزار, لائوبات, بات نت, زبان برنامه نویسی لائو, بش لایت, لینوکس, دی داس, اینترنت اشیا, cyberbannews, cybersecurity, Hacking, Lao, Bot net, Bashlight, linux, IOT
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی به‌تازگی کشف کرده‌اند که از بدافزار لائوبات برای راه‌اندازی حملات دی داس از طریق اینترنت اشیا استفاده می‌شود.
محققان شرکت MalwareMustDie اعلام کردند که این بدافزار از نسخه 5.3.0 زبان برنامه‌نویسی لائو (LUA) بهره برده است که توانایی آلوده کردن یک سیستم و صدور فرمان بات‌نت را دارد.
این شرکت در وبگاه خود این‌طور منتشر کرده: «تعداد زیادی از بدافزارهای نسل ELF-که سیستم‌عامل‌های لینوکس را هدف قرار می‌دهند- وجود دارند که درکمین شبکه‌های ما نشسته‌اند و...

۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
چشم‌پزشکی به نام ویووی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درگذشته برنامه‌هایی برای تلفن هوشمند منتشر شد که امکان تهیه‌ی نوار قلب یا بررسی بیماری روحی را برای کاربر فراهم می‌کرد. به تازگی دانشمندان شرکت مشاوران کمبریج1 (Cambridge Consultants)، هدستی به نام ویووی (Viewi) ایجاد کرده‌اند که به کاربر اجازه می‌دهد بدون مراجعه به پزشک، امکان مبتلا شدن به بیماری آب‌سیاه (glaucoma) را در خود بررسی کند.
بیشتر از 60 میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری آب‌سیاه مبتلا هستند. در این بیماری عصب...

۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نهادهای دولتی انتخاباتی و کارشناسان امنیت سایبری آمریکایی، مدعی‌اند سازماندهی یک حمله سایبری هماهنگ برای تغییر نتایج انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا، امری تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد و این موضوع حتی بعد از دستیابی هکرها به پایگاه‌های داده رأی‌دهندگان در دو ایالت آمریکا نیز به حقیقت نزدیک نشده است؛ اما از نظر آن‌ها مشکل اساسی اینجاست که تغییر نتایج انتخابات، هدف نهایی روس‌ها نیست و آن‌ها به دنبال ایجاد شبهه در فرایند دموکراسی و رأی‌گیری در آمریکا هستند.
...

۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
oil industry
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ از زمان کشف استاکس‌نت در سال 2010 که کنترل‌کننده‌های صنعتی قابل‌برنامه‌ریزی را هدف قرار می‌داد. خاورمیانه به یکی از نقاط تمرکز افزایش تهدیدات سایبری در سطح جهان تبدیل‌شده است.

به‌طور مثال در سال 2015، موسسه‌ی امنیت سایبری سیمنتک (Symantec) نوع جدیدی از بدافزار برداشت اطلاعات به نام «تروجان لازیوک» را کشف کرد که شرکت‌های انرژی بین‌المللی را هدف قرار می‌داد. بیشترین حملات گزارش‌شده‌ی این بدافزار، به ترتیب به کشورهای امارات، عربستان سعودی، کویت، عمان و قطر...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
40
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ریموند جینز (Raimund Genes) مدیر ارشد بخش فناوری شرکت نرم‌افزارهای امنیتی ترنت میکرو (Trend Micro) می‌گوید، باج افزارها یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات برای تجارت‌ها هستند، اما سازمان‌ها باید از آن برای درگیر کردن سهام‌داران و بررسی دارایی‌ها و دیوارهای دفاعی استفاده کنند.
تحقیقات شرکت ترند میکرو نشان می‌دهد، 44 درصد از شرکت‌های بریتانیایی در 24 ماه گذشته، قربانی باج افزارها بوده‌اند. این در حالی است که یک‌سوم این شرکت‌ها بیش از یک‌بار موردحمله قرار گرفته‌اند.
باج...

۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور
بازگشت USB قاتل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک هکر روسی با نام مستعار بنفش تیره (Dark Purple)، در سال میلادی گذشته، ابزاری به نام «USB Killer» که شباهت بسیار بالایی به USB عادی دارد تولید و عرضه کرد. خازن‌های این ابزار با اتصال به هر رایانه یا دستگاهی، شارژ شده و با اعمال ولتاژ بالا، باعث سوختن آن می‌شوند.
به تازگی یک شرکت امنیت سخت‌افزاری هنگ‌کنگی که ادعا می‌کند سال گذشته اولین هدف هکر روسی بود، ابزارهایی را به عنوان نسل دوم وسیله‌ی مذکور  تولید کرده است. این ابزارها «USB Killer 2.0» و «...

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۱/شهريور