به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با پایان یافتن مهلت ارائه مدارک متقاضیان دریافت پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موافقت‌نامه ۲۴ متقاضی را برای دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل (MVNO) صادر کرد.

رگولاتوری از ۲۵ بهمن‌ماه سال ۹۴ و پس از برگزاری فراخوان صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)، شرایط ۵۱ متقاضی را که مدارک و مستندات لازم را ارائه کرده بودند...

۲۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی مرکز ثبت پسوندها و دامنه‌های اینترنتی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، تاکنون ۸۱۲ هزار و ۲۱۷ دامنه اینترنتی در کشور توسط کاربران ایرانی به ثبت رسیده و فعال است که این آمار در پایان سال ۹۴ بالغ‌بر ۷۵۴ هزار دامنه اعلام‌شده بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پسوند  آی آر همچنان در صدر ثبت دامنه‌های فعال اینترنتی با هویت ایرانی در فضای مجازی قرار دارد و پسوند net.ir نیز...

۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی در همایش تخصصی ژئوپلتیک فضای مجازی بابیان اینکه مفهوم ژئوپلیتیک در فضای مجازی چند سالی است مطرح‌شده، گفت: در این بعد سه متغیر جغرافیا، سیاست و قدرت قابل‌بررسی است. برای درک این بُعد باید یک نوع جغرافیای مجازی در نظر بگیریم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی بابیان اینکه جغرافیای مجازی آمریکا بسیار بزرگ‌تر از جغرافیای زمینی آن است اما جدای از آن نیست، اظهار کرد: در قدرت سایبری دو دیدگاه 1....

۲۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: کنگره آمریکا با تصویب قانونی به بهانه تأمین امنیت ملی خود درصدد مدیریت انحصاری اینترنت است.

آمریکا امنیت ملی را بهانه‌ای برای اعمال مدیریت انحصاری بر اینترنت کرده است.

سردار احمد وحیدی در همایش تخصصی ژئوپلیتیک فضای مجازی بابیان اینکه فضای مجازی از ابعاد مختلفی نظیر تعاملات اجتماعی، حقوق شهروندی، جهانی‌شدن، فرهنگی و... قابل‌بحث است، اظهار کرد: البته ممکن است این...

۲۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نمونه اولیه این کنسول با عنوان نئو اولین بار در نمایشگاه ای تری در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته بود. این اولین بار از زمان عرضه پلی‌استیشن 4 است که سخت‌افزار و امکانات گرافیکی کنسول یادشده به‌روز می‌شود.

با استفاده از این کنسول می‌توان تصاویر ویدئویی را با دقت 4K مشاهده کرد. فروش عمومی کنسول یادشده از 10 نوامبر آغاز می‌شود. سونی اعلام کرده بازی‌های جدید ساخت این شرکت هم با استفاده از این کنسول و هم با استفاده...

۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تیم کوک مدیرعامل اپل در مراسم رونمایی از آیفون 7 در شهر سان فرانسیسکو اطلاعات مفصلی را در مورد این گوشی هوشمند در اختیار علاقه‌مندان قرارداد. هرچند در حساب کاربری توییتر اپل که به‌تازگی فعال‌شده این اطلاعات زودتر از اعلام تیم کوک در معرض دید عموم قرارگرفته بود و همین مسئله هیجان حضار برای شنیدن اظهارات کوک را کاهش داده بود.

در این مراسم از مدل جدیدی از ساعت اپل موسوم به سری 2 هم رونمایی شد. در این مدل جدید امکانات تازه‌ای برای حفظ...

۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کنفرانس بین‌المللی ایران کانکت ۲۰۱۶ سرانجام بعد از دو روز به کار خود پایان داد.

علی‌رغم اینکه پیش از برگزاری این کنفرانس بین‌المللی، نگرانی‌هایی نسبت به گروه انگلیسی Capacity Media برگزارکننده آن وجود داشت اما درنهایت شاهد رکوردزنی این دوره از کنفرانس مذکور در ایران از منظر تعداد شرکت‌کنندگان (طبق آمار 500 شرکت‌کننده) بودیم.

این موضوع حاکی از موقعیت...

۲۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کروم قصد دارد تغییرات اساسی در زمینه بررسی شیوه رمزگذاری داده‌های کاربران در وب سراچه‌های مختلف به عمل آورد تا کاربران از احتمال افشای خود در سایت‌هایی که به‌خوبی این داده‌ها را رمزگذاری نمی‌کنند، آگاه شوند.

هدف از رمزگذاری اطلاعات در سایت‌های مختلف مقابله با سرقت داده‌های حساس افراد است، اما برخی سایت‌ها نمی‌توانند این کار را به‌خوبی انجام دهند و درنتیجه اطلاعات خصوصی کاربران به دست هکرها و افراد ثالث می‌افتد. درصورتی‌که در مورد ضعف این سایت‌...

۲۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عنوان ابر آروان در کنار نام‌های مطرح CDN جهان به‌عنوان 9 شبکه توزیع محتوا (CDN) شناخته‌شده توسط افزونه معروف wappalyzer معرفی شد.

در لیست منتشرشده در وب‌سایت رسمی wappalyzer در کنار ابر آروان، Akamai, Cloudflare, Incapsula, MaxCDN و چند شرکت مطرح دیگر جهان قرارگرفته‌اند.

...
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌زمان با دومین روز از برگزاری همایش «ایران کانکت ۲۰۱۶»، شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت دکیکس آلمان با موضوع اتصال ایران به اپراتورهای مطرح دنیا و استقرار «پلت‌فرم پی رینگ» در کشور تفاهم همکاری امضاء کردند.

این تفاهم همکاری بین شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و دکیکس آلمان، به‌منظور افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ها برای ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت و همچنین فراهم‌سازی تبدیل ایران به هاب ارتباطی در منطقه امضا شد...

۲۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۹/شهريور