به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمپانی Inno3D به‌تازگی کارت گرافیک جدید خود تحت عنوان Inno3D GeForce GTX 1080 iChill Black را معرفی کرده است. این کارت گرافیک که بر مبنی جدیدترین محصولات انویدیا،GTX1080، بناشده است، از یک خنک‌کننده ترکیبی (هیبریدی) بهره می‌برد. در این کارت گرافیک خبری از خنک‌کننده‌های بادی (Air Cooler) های iChill وجود ندارد و به‌جای آن ‌یک خنک‌کننده بادی...

۲۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سرعت رشد این فناوری مقداری پایین به نظر می‌رسد. هدف نهایی تولید هواگرد، اتومبیل، ربات و... محصولاتی است که بدون دخالت انسان به فعالیت پرداخته و مأموریت‌های محول شده را به‌تنهایی به پایان برسانند. یکی از ویژگی این تجهیزات تصمیم‌گیری هوشمندانه است. به عبارت ساده‌تر این کمپانی‌ها در حال حذف اپراتورهای انسانی هستند. یک ربات وارد یک مأموریت شده و با اسکن محیط به‌طور هوشمندانه تصمیم به انتخاب شیوه عملیات گرفته و در صورت نیاز انسان‌ها را از وقایع پیش رو آگاه...

۲۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک در واکنش به این خبرها می‌گوید این شبکه اجتماعی می‌تواند اقدامات بهتری برای را برای مقابله با اخبار جعلی در پست‌های فیس‌بوکی انجام دهد.

زاکربرگ با اذعان به نقش مهم فیدخبری فیس بوک در شکل دادن به عادات اکثریت مردم برای قرائت اخبار آنلاین افزود: تضمین می‌کند که در آینده کاربران در معرض طیف گسترده‌تری از منابع خبری بی‌طرفانه باشند.

فیس بوک پس‌ازآنکه مشخص شد اخبار متعدد جعلی به‌طور گسترده در...

۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت‌های یادشده می‌گویند می‌توان از پهپادها برای اداره ایمن و مناسب شبکه‌های مخابراتی نسل چهارم و همین‌طور شبکه‌های نسل پنجم استفاده کرد. بر طبق بیانیه مشترک این دو شرکت استفاده آزمایشی از پهپادهای یادشده از اواخر ماه سپتامبر در سن دیه گو آغاز می‌شود.

محققان می‌گویند هدف از این کار کمک به استفاده بهینه از پهپادها برای انجام پروازهایی است که به پوشش بهتر شبکه‌های مخابراتی منجر می‌شود.

تابه‌حال از پهپادها برای انجام...

۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات؛ سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران باهدف هم‌افزایی پژوهشگران و صنعتگران حوزه امنیت اطلاعات و رمزشناسی و نیز انتشاریافته‌های نو و بدیع در این زمینه، در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

در این همایش برای نخستین بار مدیرعامل سابق و عضو فعلی هیئت‌رئیسه مجمع جهانی گروه‌های مدیریت و واکنش به رخدادهای امنیتی(FIRST)، حضور دارند.

مارتن ون هورن...

۲۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت DE-CIX به‌عنوان شرکت Peering  که در فرانکفورت مستقر است و تبادل ترافیک 750 اپراتور دنیا را از 70 کشور برقرار می‌کند.

با امضـای این تفاهم‌نامه همکـاری شرکت ارتـباطات زیرساخـت نیز بااتصال به این مرکـز به ایـن شـبکه می‌پیوندد و  ازاین‌پس می‌تواند با هر یک از این اپراتورها مستقیماً و بدون واسطه ارتباط برقرار کند و استقلال شبکه زیرساخت برای اتصال به شبکه جهانی بیشتر...

۲۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دومین روز از همایش ایران کانکت 2016 در تهران در حال برگزاری است.

تمرکز این همایش بر امکانات ارتباطی و مخابراتی ایران، ظرفیت‌های شبکه مادر مخابراتی، درهای باز ایران برای جذب سرمایه‌های خارجی، به‌روز کردن تأسیسات شبکه‌ای مخابراتی است.

در این همایش شرکت‌های خارجی ارتباطات حضور دارند و قراردادهایی بین شرکت ارتباطات زیرساخت و چند شرکت خارجی به امضا رسید.

در روز دوم همایش‌، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و...

۲۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس تصمیمات اتخاذشده، سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) و سازمان اطلاعات داخلی این کشور باید در سال 2017، 130 میلیون یورو بودجه بیشتری دریافت کنند.

به گزارش روزنامه زوددویچه سایتونگ و NDR، WDR آلمان سازمان اطلاعات امنیت و سازمان اطلاعات داخلی آلمان با توجه به تهدیدات از طرف تروریسم و حملات سایبری می‌خواهند در سال 2017 نسبت به سال جاری پول بیشتری را...

۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی با تشریح موضوع شکاف دفاع و هجوم در فضای سایبر، گفت: در این مقوله دفاع بسیار پرهزینه و هجوم کم‌هزینه است و حتی هجوم توسط افراد گمنام با هزینه کم، می‌تواند خسارت‌های سنگین وارد کند.

سید ابوالحسن فیروزآبادی سیزدهمین دوره کنفرانس بین المللی دو روزه انجمن رمز ایران در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: امنیت تعریف جدیدی در فضای سایبر پیدا کرده و دورانی که دولت و حکومت صرفا حافظ امنیت باشند به سر آمده است.

...

۲۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور
تامین امنیت نیروی هوایی آمریکا با ویندوز 10
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وزارت دفاع آمریکا مدتی قبل با شرکت مایکروسافت قراردادی امضا کرد تا سیستم‌عامل 4 میلیون از رایانه‌های خود را تا سال 2017 به ویندوز 10 ارتقا بدهد. به تازگی نیروی هوایی آمریکا نیز اعلام کرد قصد دارد تا یک سال بعد از وزارت دفاع، سیستم‌عامل مذکور را روی تمام رایانه‌های خود را نصب کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده نیروی هوایی قصد دارد تا قبل از 31 جولای 2018 تمام رایانه‌های خود را به ویندوز 10 مجهز کرده و بخشی از سخت‌افزار آن‌ها نیز ارتقا دهد؛ زیرا تعدادی از...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۸/شهريور