به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مقامات امنیتی هندی معتقد هستند با رشد استفاده از اینترنت و گوشی‌های هوشمند در هند، جرائم و حملات مخرب سایبری، به یکی از اصلی‌ترین معضلات امنیتی در این کشور تبدیل شده است.
البته بر اساس آماری که شرکت‌های معتبر امنیت سایبری در دنیا ارائه می‌دهند، این آمار سیر صعودی دارند و به‌نوعی سران این کشور پهناور را دچار سردرگمی و ابهام کرده‌اند. مطالعات اخیر در این کشور نشان می‌دهد حد فاصل سال‌های 2011 الی 2014 برای هند، بدترین سال‌ها از نظر امنیت سایبری بوده و معضلات امنیتی...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته رسیدن به چنین سرعتی با استفاده از هر نوع گوشی تلفن همراهی ممکن نیست و کاربران باید از گوشی های جدید و پیشرفته ای استفاده کنند.

وریزون می گوید برای ثبت این رکورد از فناوری تازه ای استفاده کرده که پهنای خطوط انتقال داده را افزایش می دهد. این فناوری که 3xCA نام دارد ترکیب و استفاده بهنیه از سه طیف فرکانسی را ممکن می کند. اما رقبای وریزون یعنی اسپرینت و AT&T...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دیوید دروموند از مدیران اجرایی آلفابت که جز هیئت‌مدیره Uber  Technologies است از سه سال قبل در این سمت فعالیت داشته است. اما به‌تازگی ترجیح داده تنها در آلفابت به فعالیت بپردازد.

کارشناسان معتقدند این تحول نشانگر افزایش تداخل فعالیت‌های دو شرکت و تبدیل آن‌ها به رقبایی برای یکدیگر است. دروموند در سال 2013 به اوبر پیوست. این امر هم‌زمان با سرمایه‌گذاری 250 میلیون دلاری شرکت GV بود که بازوی...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدل جدید Philips Hue دارای یک حسگر حرکتی است تا از این طریق ورود و خروج افراد به اتاق‌های منزل را تشخیص داده و به‌طور خودکار پس از ورود لامپ‌ها را روشن و بعد از خروج لامپ‌ها را خاموش کند.

تابه‌حال کاربران Philips Hue باید از ابزار و امکانات ثالث به این منظور استفاده می‌کردند تا دیگر نیازی به روشن و خاموش کردن دستی لامپ‌ها نداشته باشند. اما حالا حسگر جدید تمامی این مشکلات را برطرف کرده است...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخستین مرحله از شبکه ملی اطلاعات تحت سه فاز اجرایی با تأخیری یازده‌ساله و هزینه 20 هزار میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید تا دسترسی کاربران ایرانی به محتوای داخلی سریع‌تر، باکیفیت‌تر و ایمن‌تر شود.

این شبکه در نظر دارد طی دو فاز دیگر که نهایتا تا اردیبهشت‌ماه 96 به پایان می‌رسد، استقلال کاملش را در زمینه کارکردی و محتوایی به دست آورد.

راه‌اندازی شبکه ملی که تجربه‌ای جهانی...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرکز رایانه‌ای پیشرفته تگزاس به‌تازگی یکی از سرورهای جدید مایکروسافت موسوم به Catapult v2 را نصب‌کرده است.

در این سرور از تراشه‌ای موسوم به FPGA باقابلیت برنامه‌ریزی مجدد استفاده‌شده که به رایانه مذکور توان خودآموزی و یادگیری می‌دهد. تراشه‌های یادشده عملکرد موتور جستجوی بینگ مایکروسافت را هم ارتقا بخشیده و باعث شده‌اند بینگ نتایج دقیق‌تر و منطقی‌تری را به کاربران ارائه دهد.

...
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
27
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پیمانکار نیروی دریایی فرانسه (DCNS)، از احتمال حملات اقتصادی و سایبری به هند هشدار داد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته‌ی گذشته اخباری نسبت به ساخت زیردریایی‌های اسکورپین (Scorpene)، توسط این شرکت در هند، افشاء شده بود.
هند نیز پس از انتشار این خبر توسط روزنامه‌ی استرالیایی، تحقیقات جدیدی در مورد ظرفیت‌های جنگی بر ضد این زیردریایی‌ها آغاز کرده است.
گفته می‌شود، علت افشاء این اطلاعات هک شدن سیستم شرکت DCNS بوده است. طی این حمله 22 هزار صفحه از طرح‌...

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در سال گذشته میلادی و در همین روزها شرکت Blu از جدیدترین گوشی هوشمند خود با نام Pure XL رونمایی کرد و اکنون باگذشت یک سال از آخرین محصول این شرکت، گوشی هوشمند دیگری با نام 4G LTEPure XR از سوی این شرکت آمریکایی معرفی‌شده است.

این گوشی دارای صفحه نمایشگر خمیده ۵.۵ اینچ با وضوح تصویر ۱۰۸۰ مگاپیکسلی به همراه صفحه...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سرویس تحلیلگر وب فارسی که با عنوان «شاخص» در زیر پروژه‌های موتور جستجوی بومی پارسی جو فعال‌شده است، نقش آنالیزور از وضعیت صفحات فارسی وب را ایفا می‌کند.

علی‌محمد زارع بیدکی، مدیر پروژه موتور جستجوگر پارسی‌جو بابیان اینکه سرویس تحلیلگر وب فارسی، سرویسی است که آمار جامعی از وضعیت صفحات اینترنتی در وب فارسی ارائه می‌کند تا صاحبان وب‌سایت‌ها دید بهتری برای تصمیم‌گیری در مورد فعالیت‌های خود در آینده داشته باشند،...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور
تهدیدات نامتقارن میدان مبارزه‌ی روباتیک
به گزارش سایبربان

مقدمه:

ایالات‌متحده مدت بسیار زیادی است که تلاش می‌کند خود را پیشرفته‌ترین کشور در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات نشان بدهد. به همین منظور ارتش این کشور در بازه‌های زمانی مختلفی سامانه‌های سایبری، روباتیک و جنگ الکترونیکی جدیدی را ایجاد می‌کند. از طرفی هزینه‌ی ساخت سامانه‌های خودمختار روز به روز کاهش یافته و فناوری آن‌ها بهبود پیدا می‌کند. این موضوع تا جایی پیشرفته است که آمریکا از این پیشرفت بی‌حدوحصر، به‌عنوان یک تهدید برای خود یاد...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/شهريور