02
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبریان؛ طبق توافق وزارت امنیت داخلی هند با اسرائیل، یک شرکت امنیتی اسرائیلی به نام ویتال اینتلجنس گروپ (Vital Intelligence Group)، روز چهارشنبه اعلام کرد، دانشگاه سایبری در این کشور، افتتاح می‌کند.

انتظار می‌رود این شرکت، فعالیت خود را از ماه آوریل سال آینده، در شهر بمبی، هند آغاز کند. همچنین، دانشگاه دیگری در شهرهای دهلی نو و حیدرآباد نیز تأسیس خواهد شد.

این دانشکده...

۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
01
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس چین ادعا می‌کند، فردی که در حمله سایبری به شرکت اتریشی قطعات هواپیمای FACC، دست داشته را دستگیر کرده است.

این حمله، بیش از 42 میلیون یورو هزینه در بر داشته است. همچنین پس از حمله، این شرکت مدیر عامل و مدیر مالی خود را به جرم همکاری با هکرها اخراج کرد. طی این حمله، مبالغی به حساب کارکنان مختلف این شرکت، واریز شده بود.

این شرکت اتریشی با تولیدکنندگان بزرگی چون ایرباس و بوئینگ، همکاری دارد که حمله به این شرکت خطر تهاجم...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک نقص در احراز هویت دومرحله‌ای (2FA) که بر فرایند ورود درگاه وب‌گاه PayPal تأثیر می‌گذاشت اکنون وصله شده است.

محقق امنیتی شاور خان به این شرکت پرداخت اینترنتی در مورد این حفره‌ی جدی در ماه می اطلاع‌رسانی کرده بود و در ماه جولای مبلغی را که میزان آن افشاء نشده است به‌عنوان پاداش دریافت کرد.

 این آسیب‌پذیری بر درگاه ورود PayPal در کشور انگلستان و درگاه تعاملی...

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این شرکت در ادامه گزارش‌های خود اعلام کرد که بیش از ۸۰۰ هزار نام کاربری و نشانی رایانامه مربوط به کاربران این شرکت به سرقت رفته است و بیشتر کلمه‌های عبور مربوط به حساب‌های کاربران، قابلیت خوانده یا شکسته شدن را ندارند.

گزارش‌ها در این خصوص حاکی از این است که یک نفوذگر صدها هزار حساب کاربری تالارهای گفتگوی مربوط به محصول Unreal Engine و همچنین سازنده این محصول، یعنی شرکت Epic Games را به سرقت...

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس تحقیقات این شرکت که در طول سال گذشته میلادی و در قالب بازرسی‌های دوره‌ای انجام گرفت که در هریک به‌طور متوسط 22 هزار دستگاه کامپیوتر موردبررسی قرار می‌گیرند، مشخص شد در شرکت‌های آسیایی، فاصله زمانی بین وقوع حملات سایبری و کشف آن به‌طور متوسط 520 روز طول می‌کشد. این مدت‌زمان، سه برابر میانگین جهانی است.

همچنین احتمال قربانی شدن شرکت‌های آسیایی در حملات سایبری، 80 درصد بالاتر از سایر نقاط جهان است....

۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آمار جهانی سرعت اتصال به اینترنت نشان می‌دهد که ایران از میانگین ۱.۸مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی به ۴.۷مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری میلادی رسیده است.

تحقیقات اخیر مراکز معتبری چون آکامای در زمینه سرعت دسترسی به اینترنت نشان می‌دهد که سرعت اینترنت همراه ایران در اولین فصل 2016 نسبت به آخرین سه‌ماهه 2016 بالغ‌بر 160 درصد رشد داشته است.

آمار...

۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس جهاد دانشگاهی از راه‌اندازی سازمان فضای مجازی دانشجویان کشور خبر داد و گفت: این طرح اکنون در مرحله ارزیابی کارشناسان حوزه مجازی و فرهنگی قرار دارد.

سید حمیدرضا طیبی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های علمی جهاد دانشگاهی گفت: راه‌اندازی سازمان فضای مجازی دانشجویان کشور یکی از برنامه‌های جهاد دانشگاهی است که مقدمات آن فراهم آمده و کارهای اولیه این طرح نیز انجام‌شده است.

وی...

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سنگاپور به‌عنوان نخستین کشور جهان تاکسی بدون راننده را با حضور مردم در خیابان‌های عمومی آزمایش کرد، تاکسی‌هایی که فناوری جدیدی در صنعت حمل‌ونقل بشمار می‌آیند و می‌تواند این صنعت را متحول کند.

ارائه خدمات تاکسی بدون راننده بخشی از یک طرح مشترک شرکت سنگاپوری (نو تونومی) و موسسه فناوری (ماساچوست) است که در سنگاپور تأسیس شد.

در این آزمایش هرچند کوچک، نشان داده شد رقابت جهانی...

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه هاروارد برای ساخت این روبات که اوکتابات نام دارد، فناوری چاپ سه‌بعدی، مهندسی مکانیک و علم میکرو سیالی را با یکدیگر ادغام کرده‌اند تا موجودی را بسازند که احتمالاً اولین نمونه از نسل جدید روبات‌های نرم خودکار محسوب می‌شود.

روبات‌های نرم موجود درواقع کاملاً نرم نیستند. بسیاری از اجزای تشکیل‌دهنده این روبات‌ها مؤلفه‌های جامد و محکمی مثل سیم‌های حرارتی، باتری و مدارهای سخت‌افزاری سیستم کنترل‌کننده...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رهبر معظم انقلاب با تأکید بر ضرورت استفاده حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی و دفع تهدیدهای آن، هدف از تشکیل شورای عالی فضای مجازی را همین مسئله بیان و خاطرنشان کردند: باید در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و راه‌اندازی آن تسریع شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای روحانی رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های دولت یازدهم، هفته دولت را فرصتی مغتنم برای ارائه گزارش...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/شهريور