به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ کارشناسان امنیتی می‌گویند آنچه در ابتدا به نظر می‌رسید یک‌رشته آلودگی در وب‌گاه‌ها باشد که توسط یک باج‌افزار ضعیف آلوده‌شده‌اند، در حقیقت یک نوع عملیات سایبری جنایت‌کارانه بوده است. آن‌ها می‌گویند این عملیات بر پایه‌ی یک تروجان لینوکس بناشده و در آن چندین بات‌نت با قابلیت فراوان ایجادشده و برای خود تبلیغ می‌کند.

 ماه می گذشته، استو گورتون، مدیر و بنیان‌گذار آزمایشگاه Forkbombus از وجود یک نوع باج‌افزار پرده برداشت که...

۱۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این آسیب‌پذیری توسط مهاجمان برای شناسایی میزبان‌هایی که روی یک پروتکل ارتباط برقرار می‌کنند و نهایتاً حمله به آن ترافیک قابل بهره‌برداری است.

ژی یون کیان، استادیار علوم کامپیوتر دانشگاه کالیفرنیا در این خصوص می‌گوید: «وصله‌هایی برای آسیب‌پذیری هسته لینوکس کنونی توسعه‌یافته‌اند. کیان و محققان همکار او نیز وصله‌ای را برای سرویس‌گیرندگان و میزبان کارگزارها توسعه دادند که چالش محدودیت نرخ ACK را برای مقادیر بزرگ ایجاد می‌...

۱۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست شورای اداری شیروان با تبریک هفته دولت به دولتمردان هدف اصلی دولت تدبیر و امید را خدمت‌رسانی صادقانه به‌دوراز هرگونه مانده خطی و جناحی دانست.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور در این دولت به حاشیه‌ها توجه نکرده و فقط با وحدتی که با مسئولان کشوری داشته در خدمت به جامعه بوده است.

واعظی ثبات و امنیت و آرامش را از ویژگی‌های مهم دولت تدبیر و امید دانست و اضافه کرد: کابینه دولت تدبیر...

۱۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گزارش‌ مردمی درباره سایت‌های مغایر با قانون به کارگروه فیلترینگ ارسال می‌شد که ازاین‌پس وزارت ارتباطات نیز گزارش‌ محتوای مجرمانه، غیراخلاقی، مستهجن، ضد دین و ضد عرف در کانال‌ها، برنامه‌ها و نرم‌افزارها را دریافت می‌کند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در دومین روز از هفته دولت امکان جدیدی برای دریافت گزارش‌های مردمی در وزارت ارتباطات فراهم‌شده است.

کاربران می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه (195) سامانه پاسخگویی به...

۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری انتقال صدابر بستر نسل چهارم تلفن همراه Voice over LTE یک فناوری بر پایه استاندارد GSMA است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه 4G/LTE ضروری است. این فناوری تجربه مکالمه صوتی باکیفیت بالاتری را برای مشترک به ارمغان می‌آورد و امکان استفاده هم‌زمان از صوت و دیتا را فراهم می‌کند.

استفاده از بستر VoLTE مکالمه صوتی...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌زمان با هفته دولت، شبکه «CDN» شرکت مخابرات ایران برای کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات، بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شبکه تحویل محتوا که به‌اختصار CDN نیز خوانده می‌شود؛ شبکه‌ای از سرورهایی است که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع و مستقرشده‌اند و با استفاده آن، کاربران می­‌توانند به فایل‌ها و محتوای موردنیاز ازجمله کلیپ‌های...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه کالیفرنیا با همکاری محققان دانشگاه‌های سانتاکروز و ایلینویز دریافتند پس از هر بار استفاده از اینترنت به‌عنوان یک ابزار کمک حافظه، میزان اتکای کاربر به چنین ابزارهایی افزایش می‌یابد و به‌عبارت‌دیگر وی تخلیه شناختی می‌شود.

اغلب تصور می‌شود حافظه مفهومی است که صرفاً در مغز انسان روی می‌دهد؛ اما درواقع این مفهوم به عوامل خارجی نیز بستگی دارد. محققان در یک آزمایش پرسش‌های چالش‌برانگیزی را برای دو گروه...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بدون شک پوکمون‌گو، بازی فصل به شمار می‌رود، اما اینکه آیا این بازی قدرتی پابرجا خواهد داشت، جای سؤال دارد و همین حالا هم نشانه‌هایی وجود دارد که از رونق افتادن این بازی را حکایت می‌کند و به نظر می‌رسد مردم به‌سرعت علاقه خود را به پوکمون‌گو از دست می‌دهند.

بلومبرگ نمودارهایی را منتشر کرده است که کاربران روزانه و کاهش آن‌ها را نشان می‌دهد. یکی از این نمودارها، داده‌هایی را از شرکت تجزیه‌وتحلیل آپوتوپیا به نمایش...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علیرضا براتی در مراسم اختتامیه دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند در سالن همایش‌های برج میلاد، گفت: پس از تجربه موفق سال گذشته در انتخاب شهرهای هوشمند در دوره نخست این همایش، تصمیم گرفتیم انتخاب شهرهای هوشمند را به‌صورت منسجم‌تر امسال نیز پی بگیریم.

وی افزود: برای این‌که رقابت عادلانه‌ای میان شهرها صورت بگیرد ارزیابی امسال در سه سطح شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، شهرهای با جمعیت بین ۲۰۰ هزارتا یک‌...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور
به گزارش سایبربان

مقدمه
دو سال پیش اتحادیه آفریقا قرارداد امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی را به تصویب رساند. این قرارداد در پی بهبود چگونگی برخورد کشورهای آفریقایی با جرائم سایبری، محافظت از داده‌ها، تجارت الکترونیک و امنیت سایبری به تصویب رسید. در میان پنجاه‌وچهار کشور عضو این اتحادیه، تنها هشت کشور این قرارداد را امضا کردند. دولت ایالات‌متحده این موضوع را در ذهن دارد که برای ترویج فرهنگ سایبری و ظرفیت‌سازی در کشورهای عضو اتحادیه آفریقا، باید تلاش کند.

...
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/شهريور