به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسائل شبکه‌های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف‌کنندگان در کشور باقی بماند، گفت: شبکه‌های مجازی خارجی می‌توانند در کشور فعالیت کنند به‌شرط اینکه سرورهایشان در داخل کشور باشد.

محمود واعظی درباره گوشی‌های قاچاق، اظهار کرد: تعداد گوشی‌های موبایل و تبلت که در طول سال قاچاق می‌شوند بسیار زیاد است و می‌توان گفت 70 تا 75 درصد گوشی‌هایی که در ایران استفاده...

۲۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جمشید انصاری در دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، اظهار داشت: اراده دولت بر توسعه دولت الکترونیکی و هوشمند سازی اداری است که برنامه جامع اصلاح نظام اداری در دستور کار دولت است.

معاون سرمایه انسانی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری بر لزوم گسترش مفهوم شهر هوشمند و توسعه خدمات الکترونیکی در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: با تسلط چند مدیر دولتی و خصوصی بر این موضوع، توسعه خدمات الکترونیکی یک مطالبه عمومی نخواهد شد.

...
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازجمله شرکت‌های بزرگی که به‌منظور اجرای این طرح با یکدیگر همکاری می‌کنند می‌توان به گوگل، ای تی اند تی، وریزون، کامکست، بلک بری، بی تی، Charter Communications، Frontier Communications، ال‌جی، مایکروسافت، نوکیا، سامسونگ، کوآلکوم، Sirius XM، تی موبایل و غیره اشاره کرد.

اتحاد مذکور Robocall Strike Force نام‌گرفته و اولین نشست اعضای آن با اعضای...

۲۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تازه‌ترین مجموعه از وصله‌های مایکروسافت برای ویندوزهای 7، 8.1، RT 8.1 و همین‌طور سرور 2008، 2008 R2، 2012 و 2012 R2 عرضه‌شده، اما این وصله‌ها چاپگرهای رایانه‌ای را از کار می‌اندازد.

کاربران ویندوز 10 می‌گویند اگر وصله‌های جدید مایکروسافت بر روی هر یک از نسخه‌های ویندوز 10 نصب شوند، استفاده از چاپگرها دیگر ممکن نخواهد بود.

بعد...

۲۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بازی مبتنی بر واقعیت افزوده در روزهای اول عرضه به‌طور هفتگی در آمریکا اندکی کمتر از 40 میلیون کاربر داشت؛ اما این آمار که در ماه جولای منتشرشده بود، این روزها کاهش‌یافته و به حدود 30 میلیون کاربر در هفته نزول کرده است.

این امر برای کارشناسان حیرت‌آور نیست؛ زیرا دیگر بازی‌های محبوب موبایلی هم بعد از مدتی افت می‌کنند و تنها حدود 30 درصد از کاربران اولیه خود را حفظ می‌کنند. بعد از گذشت یک ماه تنها 15 درصد از کاربران اولیه یک بازی...

۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش هک و نفوذ سایبربان؛ گزارشی که توسط موسسه تحلیلی Equation Hack منتشرشده نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا از ابزاری ویژه به نام BenignCertain استفاده کرده و به کمک آن توانسته با سوءاستفاده از یک حفره امنیتی در بخش پیاده‌سازی Internet Key Exchange فایروال‌های شرکت سیسکو، به کلیدهای رمزنگاری اطلاعات دست‌یافته و درنهایت به اطلاعاتی که به گمان کاربران با امنیت کامل ردوبدل می‌شوند، دسترسی پیدا کند....

۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بدن این موجودات دریایی در واکنش به عوامل خاصی در اطرافشان، تغییر رنگ داده یا بافت آن عوض می‌شود.

خصوصیات غشای ابداع شده توسط این محققان که جزئیات آن در پنجاه و دومین نشست ملی و نمایشگاه انجمن شیمی آمریکا ارائه شده، در مواجه با رطوبت تغییر کرده و می‌تواند چیزهایی را که بر روی آن پنهان شده، آشکار کند.

پوست انسان در زمان قرار گرفتن در آب چروک می‌شود، اما پوست عروس دریایی در...

۲۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها حداقل به 700 رایانه در سیستم سامانه فروش MICROS POS شرکت اوراکل حمله کرده و به آن‌ها نفوذ کرده‌اند. سیستم یادشده توسط صدها هزار هتل، رستوران، خرده‌فروشی و غیره در سراسر جهان برای انجام نقل و انتقالات کارت‌های اعتباری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این پایانه تبادل مالی سومین سیستم POS بزرگ و پرکاربرد در جهان است که بیش از 330 هزار نوع صندوق پول در جهان از آن استفاده می‌کنند.

...

۲۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی گوگل به مقامات فدرال ایالات‌متحده درخواست آزمایش روی سیستم اینترنتی بی‌سیم ارائه کرده است تا بتواند این طرح را در ۲۴ شهر این کشور مورد آزمایش قرار بدهد.

کمیسیون فدرال ارتباطات ایالات‌متحده به‌تازگی اعلام کرده است که شرکت گوگل درخواستی رسمی را در زمینه شروع آزمایش طرح ویژه خود درباره خدمات اینترنتی به این کمیسیون ارائه کرده است. این درخواست هنگامی به مسئولان این کمیسیون رسیده است که دو ماه از مطرح‌شدن آن...

۲۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حمله به زیر ساخت‌های حیاتی یک کشور، می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین رویداد‌های امنیتی به شمار برود. در این میان، وزارت انرژی آمریکا، پس از بررسی حملات صورت گرفته روی زیر ساخت‌های انرژی خود، 34 میلیون دلار را برای محافظت از آنها اختصاص داده که بخش بزرگی از این بودجه به تامین امنیت شبکه‌های هوشمند اختصاص داده شده است.
با توجه به مطالعات صورت گرفته توسط شرکت آمریکایی تریپ وایر (Tripwire)، گزارشی ارائه شده که به بررسی حملات سایبری روی زیر ساخت‌های تولید انرژی آمریکا...

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/شهريور