به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ داستان ادامه‌دار اتهامات تکراری علیه تهران، وارد مرحله جدیدی توسط دشمن شده و به نظر می‌رسد که آن‌ها در پی آغاز فاز دیگری از نقشه عملیات روانی خود علیه اهدافی در کشور هستند. چند وقتی است که شرکت‌های مختلف امنیت سایبری در دنیا، با انتشار گزارش‌هایی با محتوای یکسان و ظاهری متفاوت، اتهاماتی تکراری را علیه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح می‌کنند؛ اتهاماتی که تاکنون نتوانسته‌اند هیچ مدرک مستدلی برای اثبات آن به جهانیان ارائه کنند و صرفاً تلاش کرده‌...

۱۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نتایج نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، وابسته به جهاد دانشگاهی، در مورد وضعیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی در ایران در کانال رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی تلگرام منتشرشده است.

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، این نظرسنجی را در ۳۱ استان کشور و با نمونه ۴۴۰۰ نفر با موضوع «بررسی دیدگاه شهروندان ایرانی در مورد شبکه‌های اجتماعی» انجام داده است.

...
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یکی از اعضای «المنبر» یک انجمن فعال در فضای مجازی متعلق به حامیان گروه تروریستی داعش یک دوره آنلاین را برای آموزش چگونگی هک کردن وب‌سایت‌های امنیتی آمریکایی و اروپایی به طرفداران این گروه شیطانی پیشنهاد داده است. هدف این انجمن ایجاد گروهی از سربازان مجازی وابسته به گروه تروریستی داعش است.

این اقدام یکی از جدیدترین تلاش‌های گروه تروریستی داعش برای تهدید امنیت سایبری غرب است. این دوره آموزشی بر «کالی لینوکس» یک بخش...

۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قرار است اولین ماهواره مکعبی واقعیت مجازی جهان به نام Overview 1 سال آینده تصاویر زنده و با وضوح‌بالا از زمین و فضا به یک هدست واقعیت مجازی در نزدیکی کاربر، ارسال کند.

ریان هولمز بنیان‌گذار شرکت واقعیت مجازی فضا (SpaceVR) گفت: ما می‌خواهیم مفهوم واقعیت مجازی را به‌طور زنده از فضا به مردم ارائه دهیم و همه به‌محض استفاده از یک دستگاه هدست واقعیت مجازی، زیبایی فضا را...

۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تصمیمی در ارتباط با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی که سرورشان را به داخل کشور نمی‌آورند گرفته نشده است، گفت: شرکت‌هایی که تمایل به این کاردارند، قاعدتاً باید با بخش خصوصی وارد مذاکره شوند.

شورای عالی فضای مجازی در جلسه خردادماه به ریاست رئیس‌جمهوری، مقرر کرد تا همه شبکه‌های پیام‌رسان برخط فعال در کشور ظرف یک سال آینده انبارش یا ذخیره‌سازی داده‌های خود را در داخل کشور انجام...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت SolidEnergy Systems که توسط یک دانشجوی سابق دانشگاه ام‌آی‌تی تأسیس‌شده باتری فلزی لیتیومی بدون آنودی را تأسیس کرده که دارای ابزاری تازه برای دو برابر کردن توان ذخیره‌سازی انرژی و چگالی آن است.

این شیوه ذخیره‌سازی انرژی به‌اندازه روش ذخیره کردن انرژی در باتری‌های گوشی‌های هوشمند، باتری‌های خودروهای برقی، پوشیدنی‌های هوشمند مانند ساعت‌ها و مچ‌بندها، پهپادها و دیگر ابزار و وسایل ایمن و پایدار است.

...
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
00002222
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چند سالی است که با افزایش نقش فضای سایبر در معادلات سیاسی جهان، دولت‌های گوناگون اهتمام ویژه‌ای به تقویت توان سایبری خود می‌ورزند. دولت استرالیا نیز برای اینکه از این قافله عقب نماند دست به کار شده و با اختصاص بودجه‌ی 12 میلیون دلاری، وزارت دفاع این کشور را با هدف تقویت امنیت سایبر، مأمور به همکاری با دانشگاه ملی این کشور کرده است.
شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((پروژه تحقیقاتی سایبری استرالیا)) را...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) پس از پایان دوره اجرای آزمایشی فردا با فرارسیدن هفته دولت در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دست‌اندرکاران اجرای طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

فردا همچنین پروژه‌هایی دیگری از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قالب اعطای پروانه به برخی از فعالان عرصه ICT و اعطای اعتبارنامه به...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این اقدام که از اواخر سال جاری میلادی اجرایی می‌شود باعث می شود که برنامه های جدید طراحی شده برای کروم تنها از طریق سیستم عامل کروم در دسترس باشند و کاربران ویندوز، مک و لینوکس نتوانند از آنها استفاده کنند.

البته برنامه های فعلی برای کاربران سیستم عامل های دیگر کماکان در دسترس بوده و به روزشدن آنها توسط گوگل هم به روال قبلی صورت می گیرد.

همچنین از اواسط سال 2017 برنامه های کروم از طریق فروشگاه تحت وب کروم و تنها بر...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از ماه فوریه تابه‌حال 235 هزار حساب کاربری ازاین‌دست را تعلیق کرده‌اند.

توییتر می‌گوید حساب‌هایی را تعلیق کرده که ارتباطشان با گروه داعش ثابت‌شده و گردانندگانشان در زمینه حمایت از این گروه تروریستی ثابت‌قدم بوده‌اند.

توییتر تعداد کل حساب‌های کاربری حذف‌شده داعش از اواسط سال 2015 تابه‌حال را بالغ‌بر 360 هزار مورد عنوان کرده است. داعش در دو سالی که از گسترش فعالیتش می‌گذرد از شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به‌طور گسترده‌ای...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۳۰/مرداد