به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک شرکت چینی موفق به تولید باتری‌های گرافنی باسرعت شارژ ۱۳ تا ۱۵ دقیقه‌ای شده است که می تواند انقلابی در ساخت خودروهای برقی باشد.

چینی‌ها عاشق کار با گرافن هستند به طوری که شرکت‌های زیادی در چین روی استفاده از گرافن برای ساخت نمایشگر انعطاف‌پذیر و باتری کار می‌کنند. اخیرا شرکت دونگسو اپتوالکترونیک تکنولوژی Dongxo Optoelectronic Technology باتری جدیدی تولید کرده که در آن از گرافن استفاده...

۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از محققان دست به تولید نوعی خودکار هوشمند زدند. این خودکار که cronzy نام دارد، توانایی شناسایی و به‌کارگیری 16 میلیون رنگ متفاوت از محیط طبیعی را از طریق اسکنر موجود در قسمت بالایی خود دارد.
شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی «خودکار هوشمند» را اینجا مشاهده نمایید.

 

۱۸:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علیرضا شاهپری امروز در همایش سند ملی چارچوب تعامل‌پذیری دولت جمهوری اسلامی ایران IGIF با اشاره به این سند اظهار کرد: مطابق با نقشه راه دولت الکترونیک، یکی از بندهایی که دولت در حوزه ارتباطات بین دستگاهی ملزم به تولید سند بود، بخش سند تعامل‌پذیری دولت الکترونیک بود که امروز این نسخه تهیه و رونمایی شد.

وی با بیان اینکه مطالعات مختلفی در حوزه سند تعامل‌پذیری در کشورهای مختلف انجام شد، افزود:...

۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی درباره چالش ایجادشده برای برگزاری کنفرانس «ایران کانکت2016» که قرار است توسط شرکتی انگلیسی و ظاهرا با شرط و شروط خاص در تهران برگزار شود، اظهار کرد: هنوز توضیحاتی از سوی «ایران کانکت» دریافت نکرده‌ام و تنها با دو نفر از مسئولان وزارت ارتباطات صحبتی داشته‌ام که عنوان کردند این کنفرانس بین‌المللی است و ایران به‌هیچ‌عنوان برگزارکننده نیست.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ظاهرا این...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که وزارت ارتباطات اعلام کرد مجری انگلیسی همایش ایران کانکت 2016 شرط عجیب عدم امکان حضور افراد ایرانی تحریم شده را حذف کرده اما طبق اطلاعات سایت برگزارکننده همایش، این شرط تاکنون برداشته نشده است.

قرار است 16 و 17 شهریورماه همایشی با عنوان ایران کانکت 2016 از سوی یک شرکت انگلیسی در تهران برگزار شود که طبق مقررات آن افراد تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا اجازه شرکت در آن را ندارند.

در اطلاعیه برگزارکننده این همایش...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: اختلاف‌نظرهایی با وزارت ارتباطات در مورد زمان اجرای اعمال برخی محدودیت‌ها برای شبکه‌های خارجی و اینکه از چه زمان اعمال کنیم، وجود دارد.

عبدالصمد خرم‌آبادی در پاسخ به این سؤال که آیا اینکه برخی مسئولان معتقدند بسیاری از فیلترینگ‌ها تحت نظر وزارت ارتباطات است، صحت دارد یا خیر؟ گفت: وزیر ارتباطات صرفاً یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و نمی‌تواند به‌تنهایی...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اسنپ چت در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای خرید یک برنامه جستجوگر موبایلی موسوم به Vurb بوده و قصد دارد به این منظور بیش از صد میلیون دلار هزینه کند.

بخشی از این مبلغ به‌صورت نقدی و بخشی نیز در قالب سهام پرداخت می‌شود. Vurb توسط شرکتی نوپا به همین نام طراحی‌شده و مشخص نیست اسنپ چت چه برنامه‌هایی برای استفاده از Vurb دارد. جستجوگر یادشده علاوه بر انجام جستجوهای...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گفته می‌شود توییتر قصد دارد نسخه‌ای از برنامه خود را با ست تاپ باکس‌های اپل تی وی سازگار کند.

توییتر امیدوار است استفاده از امکانات اپل تی وی منجر به تقویت پوشش پخش زنده رویدادهای مختلف توسط کاربران آن شود. این امر به‌خصوص در مورد رویدادهای ورزشی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان مصداق پیدا می‌کند.

توییتر پیش‌ازاین برای تسهیل و ارتقای پوشش زنده نتایج رقابت‌های لیگ فوتبال ملی آمریکا با مسئولان برگزاری آن به توافق رسیده و...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ تحقیقات اخیر نشان می‌دهد در صورتی که سیستم رایانه‌ای کاربر به فضای مجازی هم متصل نباشد از دید مهاجمان در امان نیست. بررسی‌های انجام‌شده کارشناسان نشان می‌دهد مهاجمان با استفاده از صدای هارددیسک رایانه شما قادر به ردیابی اطلاعات و سرقت اطلاعات هستند.
مروخای گوری (Mordechai Guri) محقق امنیتی دانشگاه بن گوریون (Ben-Gurion) اسرائیل، در بررسی‌های اخیر خود درباره سرقت اطلاعات از هارددیسک‌های اعلام کرد، روش جدیدی برای هک اطلاعات هارددیسک‌ها ارائه...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل اعلام کرد خدمات Hangouts on Air خود که قبلاً برای پخش زنده ویدئویی توسط افرادی همچون باراک اوباما و پاپ فرانسیس مورداستفاده قرارگرفته را از ماه آینده تعطیل می‌کند.

گوگل با انتشار متنی در صفحه پشتیبانی یوتیوب جزییات تعطیلی خدمات Hangouts on Air را اعلام کرده است. این شرکت می‌گوید کاربران علاقه‌مند برای دسترسی به خدمات پخش زنده ویدئویی از 12 سپتامبر باید از...

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۶/مرداد