به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پاول دورف با انتشار پستی در صفحه توییتر رسمی خود از سومین سال انتشار اولین نسخه نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام برای iOS خبر داد. وی در پیام خود گفته است، «دقیقا سه سال پیش تلگرام را برای سیستم‌عامل iOS عرضه کردیم و این راه با کدنویسی‌ها، بوت‌ها و چیزهای زیاد دیگر ادامه دارد.»

هنگامی‌که در مورد تاریخ انتشار پیام‌رسان محبوب تلگرام جستجو می‌کنید تنها به تاریخ اوت 2013 برمی‌...

۱۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به‌تازگی مقامات پاکستانی، اقدام به وضع قوانین جدیدی برای تقویت امنیت سایبری در کشورشان کرده‌اند، قوانینی که به ادعای برخی گروه‌ها، سبب شده است تا پاکستان به جمع کشورهایی نظیر چین و عربستان سعودی پیوسته که قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای را در زمینه سانسور اینترنت در کشورشان اجرایی می‌کنند. به اعتقاد برخی گروه‌ها، پاکستان با وضع قوانین جدید، حق آزادی بیان را در بسیاری از موارد نقض کرده است.
واکنش گروه‌های پاکستانی به وضع این قوانین، بسیار جالب‌توجه بوده است. برخی گروه‌...

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه ملی اطلاعات که از طرح‌های چندین‌ ساله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که هزینه‌های زیادی را نیز در برداشته و تا امروز هم بخش‌هایی از زیرساخت‌های آن فراهم‌شده است، درنهایت بهره‌برداری کامل از فاز اول و چشیدن شیرینی ثمراتش به ماه آینده موکول شده است.

تکمیل شبکه ملی اطلاعات، شبکه‌ای که دسترسی به آن تنها از طریق مراکز داده داخلی امکان‌پذیر باشد و از خارج کشور مسیریابی نشود، از تکلیف‌های مهم وزارت ارتباطات و...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل پرسرعت‌ترین شبکه اینترنتی جهان را بین دو کشور آمریکا و ژاپن راه‌اندازی کرد که این پروژه از زمان آغاز تا راه‌اندازی رسمی بیش از دو سال طول کشید. این کابل ۹۰۰۰ کیلومتر طول دارد و شهر اورِگان در ساحل غربی آمریکا را به دو شهر ساحلی «می» و «چیبا» در ژاپن متصل می‌کند.

در ماه اوت سال ۲۰۱۴ اعلام شد که گوگل قصد دارد کابل ویژه‌ای با پهنای باند ۶۰ ترابیت بر ثانیه بین دو کشور آمریکا و ژاپن راه‌اندازی کند. به‌عبارت...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پاول دوروف با ابراز تعجب از اخبار منتشرشده در ایران اعلام کرد نه شرکت افرانت را می‌شناسد و نه درباره خبر انتقال سرور به ایران چیزی می‌داند!

مؤسس تلگرام در 2 پست جداگانه در پاسخ به کاربران ایرانی اعلام کرد شرکت افرانت را نمی‌شناسد. وی همچنین از انتشار چنین اخباری در ایران ابراز بی‌اطلاعی کرد.

این در حالی است که دیروز برخی رسانه‌های رسمی در اقدامی غیرحرفه‌ای با انتشار اخبار...

۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران از انجام پروژه مطالعاتی رصد فناوری «اینترنت اشیاء» خبر داد و گفت: مطابق پیش‌بینی‌ها تا ۵ سال آینده ۵۰ میلیارد شیء در دنیا به اینترنت متصل می‌شوند.

محمد خوانساری آخرین اقدامات انجام‌شده برای عملیاتی کردن پروژه راهبردی «اینترنت همه‌چیز» را تشریح کرد و گفت: این پروژه با توجه به راهبردی بودن آن، در یک اکوسیستم منسجم مطرح و عملیاتی خواهد شد.

...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وزیر ارتباطات گفت: پس از موضوع انتشار اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه به‌تمامی اپراتورها ابلاغ کردیم که حق ندارند به نهادهای غیر ازآنچه قانون مشخص کرده دسترسی دهند.

محمود واعظی در پاسخ به این سؤال که شورای عالی فضای مجازی وزارت ارتباطات را مکلف به حفظ اطلاعات مشترکان کرده که این مهم چگونه تحقق خواهد یافت گفت: قانون اساسی حفظ اطلاعات شخصی مشترکان را  الزامی کرده و اخیرا نیز شورای عالی فضای مجازی بر این موضوع تأکید کرده است.

...
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: صلاحیت 7 شرکت از 9 شرکت متقاضی برای ارائه خدمات پس از فروش و واردات غیرمستقیم گوشی آیفون احراز شد و درنهایت اپل به ایران نمایندگی نداد.

غلامحسین کریمی با اشاره به تقاضای 9 شرکت ایرانی برای واردات آیفون اظهار داشت: 9 شرکت متقاضی عضو و دارای مجوز از اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی هستند که صلاحیت 7 شرکت از 9 شرکت برای ارائه خدمات پس از فروش و واردات گوشی آیفون توسط اتحادیه احرازشده است.

...
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موتور اولیه ساخت تسلا موسوم به Autopilot دارای دوربین، رادار و حسگرهای مافوق صوت 360 درجه بود و با استفاده از آن حرکت خودکار و پارک خودکار اتومبیل ممکن می‌شد. اگرچه تسلا با چند بار به‌روزرسانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تلاش کرد این موتور را بهبود ببخشد، اما محدودیت‌های حسگرها باعث شد محدودیت‌های این موتور برطرف نشود.

حالا تسلا نسل جدید موتورهای خود موسوم به Autopilot 2.0. را عرضه کرده که هم...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ تشعشعات رادیویی این گوشی‌ها خطری برای سربازان است و موقعیت استقرار آن‌ها را لو می‌دهد و باعث تضعیف سربازان می‌شود.

نلر افزوده است که ارتش آمریکا در حال بازگشت بهروش‌های آموزش پایه‌ای قبلی است و به سربازان خود می‌آموزد که چگونه برای یافتن مسیر و مقصد خود از ستاره‌ها استفاده کنند. همچنین شیوه‌های استتار هم به آنان آموزش داده می‌شود.

به نظر وی استفاده از این روش‌ها هواپیماها، ماهواره‌ها، ارسال‌کنندگان پارازیت و ابزار بررسی...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۵/مرداد