333444777
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ آتش‌سوزی‌های پی‌درپی چند وقت گذشته در صنایع پتروشیمی کشور، علاوه بر بروز خسارات مادی گسترده و در برخی موارد تلفات جانی، نگرانی‌هایی را در بین مقامات کشور و عوام جامعه به وجود آورد که واقعاً منشأ این حملات چیست و چرا اخبار این حملات، روزانه و بدون هیچ واکنشی از جانب مسئولین در رسانه‌ها منتشر می‌شود. در همان زمان، مقامات وزارت نفت، احتمال بروز هرگونه حادثه خرابکارانه را منتفی اعلام کردند و مدعی شدند که این حوادث، تنها به علت نقص فنی ایجاد شده است. جدای...

۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر کمیته راهبردی موتور جستجوهای بومی گفت: اقدامات و برنامه‌ریزی برای حمایت از سه جویشگر بومی وجود دارد اما به دلیل محدودیت بودجه، این تعداد به دو جویشگر کاهش می‌باید.

دکتر علیرضا یاری در نشست خبری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم انتخاب راهبرد صحیح در این حوزه تأکید کرد و افزود: طرح ما در این حوزه پنج‌ساله است، سه سال برای توسعه و یکپارچه‌سازی و دو سال هم موضوع پشتیبانی از آن‌ها است که این کار به...

۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان‌های اطلاعاتی تاکنون راه‌هایی را برای جلوگیری از دسترسی هکرها به سیستم‌هایشان ابداع کرده‌اند و یکی از بهترین روش‌ها برای ایمن نگه‌داشتن سیستم‌ها، جدا کردن کامل رایانه‌ها از شبکه است.

ایده این است که در این حالت، اگر رایانه به اینترنت متصل نباشد، ممکن نیست کسی بتواند از راه دور به آن دسترسی پیدا کند؛ اما این بدافزار جدید می‌تواند صدای موتورهای درون رایانه را شنود کند.

در یک هارد سنتی، اطلاعات بر روی دیسک‌های فلزی...

۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخستین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی ایران با ظرفیت ۲۰ هزار سرور مجازی و با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان با استفاده از توان داخلی در شرکت دانش‌بنیان افرانت احداث شد و امروز توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات رسماً به بهره‌برداری رسید.

حمایت از ایجاد مراکز داده (دیتاسنتر) به‌عنوان یکی از ارکان اصلی شبکه ملی اطلاعات، ازجمله برنامه‌های مدنظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است تا علاوه بر ارتقای میزبانی خدمات اینترنتی...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ انتشار خبر آماده‌سازی مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران با راه‌اندازی نخستین دیتاسنتر ابری در کشور واکنش‌هایی به همراه داشت. اولین سؤال اساسی امکان انتقال اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام در ۶ پتابایت ظرفیت این دیتاسنتر است.

دیتاسنتر کلود (مرکز داده ابری) افرانت امروز با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

فریدون قاسم‌زاده مدیرعامل دیتاسنتر ابری افرانت دراین‌باره، گفت: هم‌اکنون که برای برخی شرکت‌ها ازجمله تلگرام انتقال سرور...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل دیتاسنتر ابری گفت: پس‌ازاینکه تلگرام ملزم به انتقال سرور به ایران شد هم‌اکنون دولت ایران چند ارائه‌دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.

دیتاسنتر کلود (مرکز داده ابری) افرانت امروز با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

قاسم‌زاده مدیرعامل افرانت در این مراسم از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران خبر داد.

وی گفت: سرورهای توزیع‌شده یکی از...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تعداد برنامه‌های موجود در فروشگاه iOS App Store شرکت اپل تا سال 2020 به پنج میلیون مورد می‌رسد و این تنوع و گستردگی تهدیدی جدی برای توسعه‌دهندگان خرده پا خواهد بود.

این بررسی که توسط موسسه سنسور تاورز صورت گرفته به معنای رشد سالانه 14.6 درصدی برنامه‌های آیفون و آی پد است. این رقم 73 درصد بیشتر از پیش‌بینی صورت گرفته قبلی یعنی حدود 2.93 میلیون برنامه است.

با شلوغی گسترده این فروشگاه آنلاین توسعه‌...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه خرید و فروش اقلام غیرقانونی و به خصوص اسلحه در اینترنت برای آمریکایی‌ها بسیار آسان شده، به گونه‌ای که می‌توان به سهولت خرید شکلات به آن دسترسی داشت.

نتایج بررسی های اداره الکل، تنباکو و مواد محترقه و منفجره در آمریکا نشان می دهد که بخش تاریک وب به نحوی فزاینده برای تبادل کالاهای مختلف غیرقانونی به کار می رود.

این اداره برای مقابله با تجارت غیرقانونی اسلحه در اینترنت گروه جدیدی را ایجاد کرده تا در مورد این موضوع...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از ساعاتی پیش دانلود ویدئوهای تلگرام با اختلال مواجه شده و مشاهده فیلم‌های ارسال‌شده ممکن نیست.

هنوز دلیلی برای این اختلال از سوی این پیام‌رسان اعلام‌نشده و مشخص نیست که مشکل فقط مربوط به کاربران ایرانی است یا تمام کاربران این پیام‌رسان با این مشکل مواجه هستند. 

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه هنوز سامسونگ به‌طور رسمی اطلاعاتی در این زمینه منتشر نکرده، اما دعوت‌نامه‌های شرکت در مراسم رونمایی از این ساعت در حال توزیع است.

پیش‌بینی می‌شود امسال هم دو مدل از ساعت‌های هوشمند سامسونگ در معرض دید علاقه‌مندان قرار بگیرد. این دو مدل Gear S3  و  Gear S3 Classic نام دارند. یک مدل لوکس از ساعت یادشده هم با همکاری جواهرسازی سوئیسی یعنی Grisogono ساخته خواهد شد....

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۴/مرداد