33333333
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دفاع آمریکا، به‌تازگی گزارشی در مورد ایران بعد از توافق هسته‌ای منتشر کرد و در آن مدعی شد که ایران، توانایی‌های تهاجمی سایبری و موشکی خود را بعد از حصول توافق هسته‌ای، افزایش داده است.
در بخش‌هایی از این گزارش آمده است: «جمهوری اسلامی، ذخایر موشک‌های خود را به‌صورت قابل توجهی افزایش داده است، موشک‌هایی که می‌تواند به اهدافی در منطقه از جمله پایگاه‌های نظامی آمریکا و اسرائیل دسترسی پیدا کند.»
این گزارش، به ادعای منابع منتشر کننده خبر، اولین گزارش...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ امروز فعالان فضای مجازی وقتی‌که به استراتژی دشمن نگاه می‌کنید، بدین معناست که آمریکا چطور می‌تواند ذهن مردمان را فتح کند، این به معنای تصرف زمین نیست بلکه تصرف افکار عمومی مردم از طریق فضای مجازی است. این حقیقت را مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین (ع) به آن اشاره کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شما امروز در خطوط مقدم مقابله با دشمن یعنی مهم‌ترین عرصه جهاد علیه دشمن قرار دارید. به‌طورکلی ابزار دشمن در...

۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ واژه گوگل (Google) نزدیک به واژه Googol که به‌وسیله میلتون سیروتا برادرزاده ریاضیدان بزرگ آمریکایی ادوارد کانسر(۱۹۹۳) ابداع شد تا عددی را نشان دهد که یک به دنبال آن ۱۰۰ تا صفر باشد.

انتخاب نام گوگل جنبه شعاری دارد؛ به این مفهوم که گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها و خدمات و اهداف خود را به تمام جهان گسترش دهد.

به‌بیان‌دیگر استفاده گوگل...

۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تصویب تبصره‌ای، امکان تبدیل مدل‌های اپراتور مجازی تلفن همراه را در ایران فراهم کرد تا به این طریق دریافت پروانه و ادامه چرخه فعالیت تسهیل شود.

مجموعه حاکمیتی وزارت ارتباطات در حوزه فاوا تیرماه گذشته خبر از صدور موافقت اصولی دریافت پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) برای 19 شرکت متقاضی داد.

مسئولان حوزه ارتباطات و...

۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تجزیه‌وتحلیل ۲۵ هزار نرم‌افزار سازمانی نشان می‌دهد که ۷ درصد کامپاننت‌های مورداستفاده در این نرم‌افزارها دارای حداقل یک ریسک امنیتی است و ۸۰ درصد این مخاطرات امنیتی مربوط به کامپاننت‌هایی است که بیش از دو سال از عمر آن‌ها می‌گذرد.

شرکت‌هایی که به کار توسعه نرم‌افزارهای سازمانی مشغول هستند، هرسال به‌طور میانگین ۲۰۰ هزار کامپاننت (Component) متن‌باز به کار می‌برند و حال‌آنکه طبق بررسی‌های صورت گرفته...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اولین تلاش دولت استرالیا برای سرشماری آنلاین به بی‌نظمی کشانده شد. این اتفاق در پی چندین حمله سایبری و مشکلات سخت‌افزاری رخ داد و نهایتاً موجب شد تا وب‌سایت سرشماری از دسترس خارج شود.

دولت استرالیا می‌گوید، سازمان آمار این کشور سایت مذکور را از دسترس خارج کرده تا از اطلاعات آن محافظت کند. طبق گزارش‌ها، حملات سایبری از مکانی خارج از استرالیا بوده است.

مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وب‌سایت سکیوریتی افرز پس از مصاحبه با یکی از اعضای گروه هکری فانتوم اسکواد، اظهارات آن‌ها را در وب‌سایت خود منتشر کرد. این هکر بابیان پاسخ‌های کوتاه سعی در فاش نکردن اسرار هکرها داشت. وی در ادامه مصاحبه اظهار کرد که برای حمله به داعش کاملاً مصمم هستند. گفتگوی زیر مربوط به مصاحبه این هکر حرفه‌ای با وب‌سایت خبری سکیوریتی افرز است.

شما یک هکر بسیار حرفه‌ای و بااستعداد هستید که تاکنون در چندین کمپین هکری حضورداشته‌اید....

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در دوران سخت تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران، صدور گواهینامه‌های امنیتی دیجیتال رسمی برای دامنه‌های ایران (.ir) توسط کمپانی ترکیه‌ای (ترک تراست) صورت می‌گرفت که بسیاری از درگاه‌های اینترنتی زیرساختی و مهم کشور از این گواهینامه استفاده می‌کردند.

برخی از گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی به دلیل عدم امکان به‌روزرسانی مرورگرهای آن‌ها، با گواهینامه‌های صادرشده از این کمپانی سازگار نبودند و به‌اشتباه خطایی...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بنابر ادعای محققان شرکت Sucuri در دو ماه گذشته هزاران وب‌سایت مبتنی بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا تسخیرشده‌اند تا کاربران را به سمت باج‌افزار CryptXXX هدایت کنند.

درحالی‌که گفته می‌شود این کمپین آلوده‌سازی از 20 خرداد آغازشده، تخمین زده می‌شود که حداقل دو هزار وب‌سایت با این هدف آلوده‌شده باشند.

اما احتمالاً آمار واقعی حدود...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد
3333399999
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت چینی ZTE با معرفی جدیدترین محصول خود با نام زد مکس پرو، گوشی‌های گلکسی j7 و ال‌جی stylo 2 را به مبارزه و رقابت دعوت کرد. دلیل این رجزخوانی توسط شرکت ZTE، عرضه این گوشی با قیمتی پایین، یعنی 99 دلار اعلام شده است. حالا باید منتظر ماند و دید نظر مشتریان نسبت به کیفیت این برند تلفن همراه چه خواهد بود.

شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((سودای ZTE)) را اینجا مشاهده...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۰/مرداد