به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یاهو پس از انتشار این اخبار در حال پیگیری وضعیت و بررسی حملات احتمالی است. داده‌ها توسط گروهی به نام  Peace_of_Mind برای فروش عرضه‌شده، این گروه سابقه‌ی چندین نفوذ و سرقت اطلاعات را داشته است که همگی اثبات‌شده‌اند.

درواقع این گروه از نفوذ گران سابقاً اطلاعات نفوذ به لینکد‌این، MySpace و Tumblr را نیز برای فروش عرضه کرده بودند.

در وهله‌ی اول به نظر می‌رسید...

۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
7777777
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به اعتقاد برخی از کارشناسان، چنانچه رسوایی هتل واترگیت آمریکا در دهه هفتاد مجدداً رخ دهد، این بار رسوایی جدید قطعاً در عالم فیزیکی نخواهد بود و پای یک حمله سایبری به میان آورده می‌شود. در آن سال، جاسوسی‌های FBI، سبب استعفای رییس‌جمهور وقت آمریکا شد. به ادعای این کارشناسان، تلاش مقامات ارشد آمریکایی برای تبدیل فرماندهی سایبری به یک فرماندهی مستقل و بانفوذ در آمریکا، نشان از اهمیت بالای این موضوع در جهان داشته و مهر تأییدی بر ورود جنگ‌های نسل جدید به عرصه نبردهای...

۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ایران به‌عنوان یکی از کشورهای درجه‌یک در دفاع سایبری در منطقه دارای تجربیات خوبی درزمینه امنیت اطلاعات است که می‌تواند موجب تقویت مرزهای مجازی با کشورهای دوست مانند آذربایجان و روسیه شود.

حملات سایبری غرب علیه تأسیسات اتمی ایران در سال‌های قبل، موجب شد تا ایران استراتژی دفاع سایبری خود را تقویت کرده و دست به سرمایه‌گذاری‌های عمده در این زمینه بزند.

وجود تأسیسات نفتی در دو کشور...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از روز دوم اوت آپدیت سالیانه شروع‌شده است اما بسیاری از کاربرانی که موفق به این کارشده‌اند(کاربران پی‌سی)، گله‌مند هستند که سیستم شان دچار فریز می‌شود.

کاربرانی که با این مشکل روبرو شده‌اند در سایت رددیت پیغام‌های خود را منتشر کرده و ظاهراً مایکروسافت هنوز پاسخی به این مشکل نداده است.

سیاه شدن قسمتی از اسکرین با حرکت موس، فریز شدن بعد از ری-استارت، هنگ کامل روی استارت آپ...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک مقام مسئول از سازمان فناوری اطلاعات از شناسایی ۲ شرکت تولیدکننده محتوای دیجیتالی برای اجرای زیرساخت‌های پروژه خدمات مکان محور (گوگل مپ بومی) به‌عنوان زیرپروژه جویشگر بومی خبر داد.

خسرو سلجوقی در تشریح عملیاتی کردن پروژه بومی خدمات مکان محور (نقشه برخط بومی) که طرحی مانند «گوگل مپ» خواهد بود و امکان تولید اطلاعات مکان محور را فراهم می‌کند، از اعلام فراخوان و شناسایی دو شرکت تولیدکننده محتوای دیجیتالی برای اجرا...

۱۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تکمیل طراحی شبکه ملی اطلاعات توسط سازمان فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: امور اجرایی این طرح ملی به شرکت ارتباطات زیرساخت واگذارشده است.

نصرالله جهانگرد بابیان اینکه طراحی شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان وظیفه سازمان فناوری اطلاعات ایران کامل شده است اظهار داشت: پیاده‌سازی بخش اعظمی از این طرح ملی، محقق شده است. براین اساس موضوع اجرای این شبکه به شرکت ارتباطات زیرساخت سپرده‌شده...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل که آینده خدمات کلود را بسیار امیدوارکننده می‌داند، خرید شرکت‌های نوپای فعال در این زمینه را آغاز کرده و قصد دارد از این طریق آمازون بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده این سرویس‌ها را پشت سر بگذارد.

در یک سال اخیر گوگل تلاش‌های فراوانی برای افزایش سهم خود از بازار کلود به عمل‌آورده ولی آمازون هنوز در این زمینه پیشتاز است.

از زمانی که دیان گرین مسئولیت واحد کلود و app شرکت گوگل را در سال گذشته بر عهده...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مخابراتی AT&T موظف به پرداخت غرامتی 7.75 میلیون دلاری شده، زیرا بررسی‌ها نشان داد این شرکت بابت دسترسی کاربران به خدمات قلابی دفتر تلفن از آن‌ها هزینه‌هایی را دریافت کرده است.

کلاه‌برداری یادشده توسط مقامات اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا شناسایی شد. این مقامات در حین تحقیق در مورد دو شرکت در اوهایو که جرائمی را دراین‌ارتباط و همین‌طور در ارتباط با پول‌شویی مرتکب شده بودند، از...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدت‌ها بود که اپل هیچ لپ‌تاپ مک بوک پروی جدیدی عرضه نکرده بود و برخی منتقدان بابت فناوری قدیمی مورداستفاده اپل در این محصولات از شرکت یادشده انتقاد می‌کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا اعلام این خبر به معنای توقف تولید لپ‌تاپ‌های مک بوک ایر است یا خیر؛ اما گفته می‌شود مدل‌های جدید MacBook Pro دارای امکانات جدید و بی‌سابقه‌ای هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به دکمه Touch ID و نمایشگر لمسی برای...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه برنامه مشترک وزارت ارتباطات و وزارت تعاون درباره توسعه کسب‌وکار اشتغال پایدار (تکاپو) درباره‌ آخرین وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: جلسات شبکه ملی اطلاعات به‌طور مستمر برگزار می‌شود و در جدیدترین جلسه شورای عالی فضای مجازی که احتمالاً شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات ارائه خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: پس‌ازاین به سمت تعیین اصول و...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۹/مرداد