به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خالق پوکمون‌گو خود این بازی را تا آخر نرفته و از بسیاری از عاشقان این بازی عقب‌تر است، مردی که در سال‌های نه‌چندان دور در گوگل کار می‌کرد و این غول فناوری را برای رسیدن به آرزوهایش رها کرد، چنانکه حالا گوگل به سراغش آمده تا با سرمایه‌گذاری بر روی بازی پوکمان گو  درآمدها را با او سهیم شود.

جان هانکه نام خالق پوکمون‌گو است. کارآفرینی آمریکایی که 49 سال سن دارد و تحصیل‌کرده دانشگاه برکلی در رشته MBA...

۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دنیس ویزا (Dennis Via)، فرمانده واحد تجهیزات ارتش آمریکا در صحبت‌هایی در این رابطه گفت: «ما نیاز به تجهیزات شبکه‌ای جدید داریم که در آن هشدارهای امنیت سایبری، در زمان واقعی داده شوند و تجهیزات ما قابلیت پاسخ خودکار داشته باشند. در حقیقت ما به تجهیزاتی احتیاج داریم که قابلیت تشخیص و درمان را به صورت خودکار داشته باشند و در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین و دقیق‌ترین پاسخ را به تهاجمات سایبری بدهند.»
مقامات فرماندهی تجهیزات ارتش آمریکا، از آغاز مذاکرات با فرماندهی...

۱۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این دستکش جدید که با عنوان Mood Glove شناخته می‌شود، دارای پنج دیسک کوچک لرزان است و در هنگام نمایش فیلم، دوردست تماشاگر پیچیده می‌شود. شدت لرزش این دیسک‌ها که در پشت دست تماشاگر قرار می‌گیرند، با استفاده از فرکانس‌های بالا و پایین تغییر می‌کند و احساسات متفاوتی را به وی القا می‌کند.

محققان برای بررسی عملکرد این دستکش چند صحنه هیجان‌انگیز از فیلم‌های مختلف را انتخاب کردند و از 21 داوطلب...

۱۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک استارتاپ انگلیسی موسوم به Sthaler نوعی اسکنر بیومتریک توسعه داده است که با نقشه‌برداری از رگ‌های انگشت کاربر، یک شناسه منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند.

این استارتاپ قصد دارد از طریق اتصال این شناسه منحصربه‌فرد به کارت اعتباری یا حساب بانکی کاربران، امکان پرداخت و تراکنش‌های مالی را بدون استفاده از کارت‌های اعتباری پلاستیکی و تنها با اسکن انگشت کاربران فراهم کند.

...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی شدند که مسکو برای دستیابی به فناوری «عملیات انسانی فوق پیشرفته» ای تلاش می‌کند که با استفاده از پیوند مغز، ساخت سربازان ابر انسان بیونیک را هدف قرار می‌دهد.

ادعای پنتاگون درباره استفاده از اندام‌های بیونیک براساس سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) قدغن است و شامل تلاش‌های مشابهی از سوی ارتش انگلیس است که هیچ ارتباطی با روسیه ندارد...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بخشی از سهام توییتر برای فروش عرضه‌شده و پتانسیل خرید کل کمپانی با تصاحب این سهام توسط افرادی مانند استیو بالمر و پرنس ولید بن طلال بالاست.

البته «رابرت پک» تحلیلگر SunTrust احتمال خرید توییتر توسط این دو سهامدار بزرگ را بعید دانسته و تأکید کرده است که جک دورسی مؤسس و مدیر اجرایی توییتر به دلیل تغییرات بنیادین رد این کمپانی که برخی از آن‌ها به نتیجه نرسیده، نمی‌خواهد تا سال 2017 چنین اتفاقی رخ...

۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ داستان هک خودروهای جدید رنگ واقعیت به خود گرفته و روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

هک کردن سیستم خودروهای فیات کرایسلر، هک کردن خودروی جیپ کروکی در میسوری به‌صورت از راه دور توسط هکری در پیتسبرگ و خاموش‌سازی اپلیکیشن Leaf از سوی کمپانی نیسان اخباری است که شنیده‌شده است اما آنچه در تگزاس رخ‌داده کمی متفاوت و البته واقعی و خطرناک‌تر است.

دو هکر در عرض 6 ماه توانستند...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تغییر یادشده که ظرف ماه‌های آینده در اپل استور نهایی می‌شود، مهم‌ترین تغییر در این فروشگاه آنلاین است که نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری این شرکت در حوزه هوش مصنوعی است.

اپل استور که بعدازاین تغییرات به شیوه‌ای مناسب شخصی‌سازی‌شده، حتی می‌تواند دستگاه‌هایی را که قبلاً یک کاربر مالک آن‌ها بوده شناسایی کرده و تشخیص دهد و بر همین اساس پیشنهادات خرید خود را مطرح کند.

به‌عنوان‌مثال، اگر اپل استور تشخیص دهد که کاربری مالک مدل‌های...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اعلام ممنوع شدن اجرای بازی پوکمون‌گو در ایران به علت نگرانی‌های امنیتی و فیلتر شدن رسمی این بازی موردتوجه گسترده رسانه‌های غربی قرارگرفته است.

براساس تصمیم کمیته فیلترینگ این بازی در ایران قابل‌اجرا نیست. این رسانه‌ها مدعی شده‌اند ایران اولین کشوری است که به‌طور رسمی اجرای بازی پوکمون‌گو را ممنوع کرده است. البته این بازی به‌طور رسمی در کشورهایی مانند چین و هند عرضه نشده است.

برخی از کشورهای دیگر جهان هم محدودیت‌ها و...

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد
07
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با آغاز مسابقات ریو 2016، تیم امنیت المپیک می‌تواند از مسابقات لذت ببرد؛ این درحالی است که تیم المپیک لندن ادعا می‌کند، وضع در این کشور چنین نبوده است.
کارکنان سازمان‌های دولتی بریتانیا ادعا می‌کنند، برای حفظ ورزشکاران و تماشاگران، سازمان امنیت این کشور تلاش شبانه‌روزی انجام داده است.
این سازمان همچنین افشاء کرد، تلاش‌های متعددی برای برهم زدن روند المپیک از طریق اینترنت، صورت گرفته است.
ستاد ارتباطات دولت انگلیس (GCHQ)، گزارشی در وبگاه خود در مورد...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۷/مرداد