به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عرضه یک بسته به‌روز رسان برای بازی پوکمون گو هزاران کاربر این بازی را عصبانی کرد، زیرا با نصب این بسته همه آن‌ها به سطح یک بازی یادشده بازگشتند و تمام زحمات سه هفته اخیرشان به بادرفت.

کاربران خشمگین برای اعلام نارضایتی خود به شبکه‌های اجتماعی حمله کرده و با ارسال مطالبی از بی‌توجهی شرکت سازنده به این مسئله اظهار نارضایتی کردند.

به گفته آن‌ها بعد از نصب بسته به‌روز رسان بازی ریست می‌شود و به زمان آغاز استفاده از آن...

۱۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارقام منتشرشده جدید هرچند برخلاف گزارش‌های قبلی مبنی بر کاهش تعداد کاربران فیس‌بوک به نفع نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی است اما آمار زیر می‌تواند مارک زاکربرگ را همچنان امیدوار نگه دارد.

 1.1 میلیارد کاربر فعال روزانه در فیس‌بوک که 17 درصد رشد را در مقایسه با سال قبل نشان می‌دهد.
دسترسی بیش از 1 میلیارد کاربر به فیس‌بوک از طریق موبایل در ماه گذشته که 22 درصد رشد را در مقایسه با مدت...

۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اين شركت با همكاري با شركت داروسازي گلكسواسميت‌كلين، يكي از مشهورترين شركت‌هاي داروسازي در بريتانيا، شركتي جديد را با هدف توليد داروهاي زيست‌الكترونيكي راه‌اندازي كند.

اين دو شركت قصد دارند با تزريق 700 ميليون دلار به اين پروژه جديد طي هفت سال آينده آن را به كسب و كاري جديد با نام گالواني بيوالكترونيك تبديل كنند. شاخه علوم زيستي شركت آلفابت كه وريلي نام دارد مالك 45 درصد از سهام اين پروژه خواهد‌بود...

۱۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رویترز در گزارشی مدعی شد هکرهای ایرانی، تعداد بسیاری از حساب‌های کاربری تلگرام را در معرض خطر قرار داده و توانسته اند شماره های بیش از 15 میلیون ایرانی را تشخیص دهند.

رویترز ادامه داد این افراد حملات مذکور را امسال انجام داده‌اند. خبرگزاری یادشده مدعی شد قربانیان این حملات، شامل روزنامه‌نگاران و سایر مقامات در پست‌های حساس هستند.

شایان ذکر است در این گزارش، نویسنده می‌خواهد این نکته را به خواننده القا کند که هکرهای مذکور...

۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اچ‌پی از بروز نقص فنی در وب‌سایت فروشگاه آنلاینش که باعث شده بود کاربران لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت این شرکت را به قیمت دو دلار خریداری کنند،‌معذرت‌خواهی کرد.

در پي بروز اين نقص شركت اچ‌پي فروشگاه آنلاين خود را در بريتانيا غيرفعال ساخت تا خطا را رفع كند و اعلام كرد سفارش‌هاي دودلاری كه تا پيش از رفع نقص انجام‌گرفته بودند را لغو کرده است.

شركت اچ‌پي در وب‌سايت خود اعلام كرد...

۱۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مردی نیجریه‌ای به اتهام مدیریت یک حلقه تبهکاری بین‌المللی که نزدیک به ۶۰ میلیون دلار از شرکت‌ها و افراد کلاه‌برداری کرده بود، دستگیر شد.

پليس بين‌الملل در بيانيه‌اي اعلام كرد اين مرد كه تنها با نام مايك معرفی‌شده است،‌ شبكه تبهكاري بين‌المللي را اداره مي‌كند كه در آن ايميل شركت‌هاي تجاري كوچك و نسبتاً بزرگ در سرتاسر جهان هك مي‌شدند.

زماني كه تبهكاران كنترل حساب ايميل كاربران را...

۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ انستیتو ملی علوم مواد ژاپن توانست نمایشگر قابل‌انعطاف بسازد که با قیچی به دونیم شود.

جنس این نمایشگر از نوع پولیمر هیبریدی و ترکیبی از مواد فلزی و اورگانیک است که در نوع خود بی‌نظیر بوده و برای اولین بار چنین چیزی ساخته می‌شود.

این فناوری فاصله چندانی با استفاده واقعی ندارد و چیزی شبیه کاغذ الکترونیکی/e-paper است که می‌توان دیتا را روی آن در لحظه...

۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
555
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دولت مصر به تازگی بخش امنیت سایبری جدیدی راه‌اندازی کرده است که به دفاع از نهادها و سازمان‌ها در برابر حملات سایبری خواهد پرداخت. ترس از حمله سایبری روی زیرساخت‌های درحال‌توسعه، باعث شده است که مصر فعالیت خود را در زمینه امنیت سایبری برای حفاظت از زیرساخت‌ها، روز به روز افزایش دهد. این در حالی است که امروزه بیشتر شرکت‌های نفتی و گازی در خاورمیانه هدف حملات سایبری قرار می‌گیرند و همین موضوع، سبب تشویش و نگرانی مقامات امنیتی مصری شده است.
 چندی پیش خبرگزاری‌های...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اطلاعات جدید از اسناد منتشر شده توسط «ادوارد اسنودن» از نقش سرویس اطلاعات انگلستان برای تشدید ناآرامی‌ها در ایران در سال 1388 حکایت دارد.

اطلاعات جدید از اسناد منتشر شده توسط «ادوارد اسنودن» نشان مى‌دهد سرویس اطلاعات انگلستان در سال ١٣٨٨ با استفاده از حربه‌هاى اینترنتى براى تشدید ناآرامى در ایران تلاش کرده است.

بر اساس این اسناد، اداره ارتباطات دولتى بریتانیا که وظیفه جاسوسى اینترنتى را بر عهده دارد و خواهرخوانده آژانس...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از حذف محدودیت مهلت ۶ ماهه دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) برای عقد قرارداد عمده‌فروشی با اپراتورهای میزبان خبر داد.

وی افزود: این موضوع به‌منظور ایجاد فرصت عادلانه برای تمامی دارندگان موافقت اصولی دریافت پروانه MVNO در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در هفته گذشته...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/مرداد