به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام آغاز پایلوت طرح رجیستری گوشی موبایل، گفت: هر زمان نتیجه طرح کاملاً مثبت بود آغاز طرح را رسماً اعلام می‌کنیم و اکنون هیچ زمانی برای شروع رسمی اعلام نخواهم کرد.

محمود واعظی در نشست خبری با خبرنگاران در مراسم رونمایی از سامانه اندازه‌گیری و پایش کیفی شبکه ارتباطات زیرساخت کشور درباره اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت...

۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به‌تازگی هکرها توانسته‌اند تا یک حفره امنیتی بسیار خطرناک را در شبکه اجتماعی واین کشف کنند که موجب می‌شود تا کل سورس کد این شبکه اجتماعی در اختیار هکرها قرار بگیرد.

توییتر نیز مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی تیم تخصصی کشف باگ مخصوص به خود را در اختیار دارد که می‌تواند به‌سرعت باگ‌های موجود در این شبکه اجتماعی و سایر شبکه‌های اجتماعی را کشف کنند.

حال گروهی از برنامه نویسان...

۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کاربران آیفون در سراسر جهان می‌توانند با یک فناوری جدید ویدئوهای ۳۶۰ درجه بگیرند.

این فناوری جدید درواقع یک دستگاه کوچک است که با نام تجاری Insta360 Nano برای فروش در سایت آمازون به قیمت ۱۹۹ دلار قرارگرفته است.

این دستگاه ظریف به‌راحتی به آیفون متصل شده و درحالی‌که وزن بسیار ناچیزی دارد به کاربران امکان ثبت ویدئوهای ۳۶۰ درجه از طریق نرم‌افزاری رایگان...

۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ برنامه SwiftKey که در اصل برای حدس زدن کلمه یا شکلک بعدی مورداستفاده کاربران طراحی‌شده، می‌تواند کاربران را با افشای آدرس و شماره تلفنشان به‌طورجدی به دردسر بیندازد.

مایکروسافت امسال شرکت انگلیسی سازنده SwiftKey را خریداری کرد تا از فناوری‌های پیشرفته آن در حوزه هوش مصنوعی به نفع خود استفاده کند؛ اما به نظر می‌رسد حفره امنیتی این برنامه باعث شود کاربران تمایل خود به استفاده از ...

۱۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سخنگوی عبداالله عبدلله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی از هک صفحه توییتر وی خبر می‌دهد.

پس از درج عبارت (آزادی خطرناک را به غلامی صلح ترجیح می دهم) در صفحه توییتر دکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، سخنگوی وی از هک این حساب کاربری توسط افراد ناشناس خبر داد.

آوا نوشت: جاوید فیصل نیز در صفحه توییتر خود نوشته است که حساب کاربری دکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجرایی حکومت وحدت...

۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه سامانه اندازه‌گیری و پایش کیفی شبکه ارتباطات زیرساخت امروز رونمایی می‌شود، اظهار کرد: طبق وعده‌ای که پیش‌ازاین دادم در راستای شفاف‌سازی از عملکرد زیرساخت این کار را انجام می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت زیرساخت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش‌ازاین مسئولیت کیفیت در شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی معمولاً در مواقع بحران گردن دیگری انداخته می‌شود اما با این سامانه، وضعیت شبکه...

۱۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
5478
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری سیمنتک (Symantec)، در آخرین گزارش خود در مورد گروه سایبری منتسب به چین، معروف به پچ ورک (Patchwork) هشدار داد و ادعا کرد این گروه در شرف حمله به شرکت‌های دولتی انگلیس است.
بر اساس گزارش سیمنتک، این گروه که گاهی خود را دراپینگ الفنت (Dropping Elephant) معرفی می‌کند، با استفاده از ابزارهای چینی به ویروسی کردن وبگاه‌های مختلف پرداخته است. همچنین در گزارش مذکور به این نکته نیز تأکید شده که گروه مذکور، سطح حملات خود را گسترش داده و به دنبال بخش‌های...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اپل از زمان عرضه نسخه اولیه آیفون و ساخت گوشی های مشابه هوشمند توسط سامسونگ این شرکت را به نقض حقوق مالکیت معنوی خود و کپی برداری بی اجازه از طراحی آیفون متهم کرده و دهها شکایت را علیه سامسونگ در کشورهای مختلف جهان مطرح کرده است.

سامسونگ هم با طرح شکایاتی مشابه اپل را به نقض حقوق مالکیت معنوی خود متهم کرده و حالا دو طرف پرونده های قضایی متعدد حل نشده ای را علیه یکدیگر تعقیب می کنند. با تداوم این مشکلات و به نتیجه نرسیدن شکایات دو طرف اپل...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در این لپ‌تاپ از رایانه کوچک Raspberry Pi استفاده‌شده و بر روی آن نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلفی برای هک تعبیه‌شده است.

قیمت این پهپاد 500 دلار است و البته ادعاشده هدف از ساخت و به پرواز درآوردن آن تست کیفیت دفاعی سیستم‌های رایانه‌ای مختلف است تا آسیب‌پذیری‌ها و نقاط ضعف و قوت آن‌ها مشخص شود. پهپاد مذکور در زمان پرواز می‌تواند به‌سادگی تست های نفوذ را انجام دهد و توان دفاعی شبکه‌های رایانه‌ای را بیازماید.

...
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک شبکه رایانه‌ای مورداستفاده اعضای ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در جریان یک حمله گسترده به سازمان‌های سیاسی وابسته به حزب دموکرات آمریکا هک شده و اطلاعات آن به سرقت رفته است.

 این حمله پس از دو حمله هکری دیگر به کمیته ملی دموکراتیک و کمیته جمع‌آوری پول برای کاندیداهای دموکرات نمایندگی در مجلس نمایندگان آمریکا رخ‌داده است.

به دنبال این حملات یک برنامه تحلیل داده مورداستفاده دموکرات‌ها و اطلاعات دیگری که جزییاتشان افشا...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/مرداد