به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اذیت و آزار اینترنتی مشکل بسیار بزرگی است. طبق تحقیقات سازمان Pew Research Center، چهل درصد از کل کاربران اینترنت حداقل یک‌بار در دنیای مجازی مورد اذیت و آزار قرارگرفته‌اند.

اینستاگرام جهت جلوگیری از این موضوع قصد آن کرده تا به‌زودی برای حساب‌های کاربری‌ای که حجم نظرات ارسالی در آن‌ها بالاست، ابزاری برای فیلتر کردن یا بستن نظرات به‌طور کامل ارائه نماید.

ظاهراً با استفاده...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تمامی کسب‌وکارهای سخت‌افزاری اپل درآمد خود را در سه‌ماهه گذشته که به ژوئن منتهی می‌شد منفی اعلام کردند.

این دومین سه‌ماهه بود که این غول فناوری با فروش منفی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. اپل درآمد این سه‌ماهه ۴۲.۴ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با سه‌ماهه مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت.

آیفون‌های SE با صفحه چهار اینچی که اوایل سال میلادی معرفی شدند آسیب‌هایی را به درآمد و...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چند ماهی است که دارندگان تبلت سرفیس پرو 3 از تنزل و خالی شدن باتری بدون دلیل گله‌مند هستند. مهندسان مایکروسافت نیز از پذیرش مسئولیت سرباز می‌زدند تا اینکه سرانجام یکی از مسئولان این کمپانی در فوروم فنی مایکروسافت در پاسخ به سؤالات دارندگان این تبلت رسماً اعلام کرد مشکل نرم‌افزاری است و حل می‌شود.

پیش‌تر نیز سرفیس پرو 2 مشکل شارژ کردن داشت و حالا سرفیس پرو 3 با مشکل کاهش...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون امور استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شناسایی اولویتهای سرمایه گذاری بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات در استانها خبر داد و گفت: فضا برای توسعه خدمات ICT در استانها باز شده است.

از توسعه زیرساختهای ارتباطی استانها در سطح شبکه دسترسی خبر داد و با بیان اینکه هم اکنون شهرکهای صنعتی در حومه استانها و شهرستانها با مشکلات زیرساختی در بخش ارتباطات مواجه هستند، گفت: در این زمینه با...

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تدوین آیین‌نامه حمایت از پژوهش‌های کاربردی حرفه‌ای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بر اساس تصمیم شورای فنی و اجرای وزارت ICT در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد تا این آیین‌نامه اجرایی توسط معاونت فناوری و نوآوری این وزارتخانه و پژوهشگاه‌های تابعه تدوین و اطلاع‌رسانی شود.

همچنین مقرر شد معاونت نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز سازوکارهای تأمین مالی طرح‌ها را تعیین و ابلاغ کند...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ راهکارهای توسعه بهینه‌سازی دسترسی و توانمندسازی افراد کم‌توان و معلول در کارگروه مشورتی مناسب‌سازی و توسعه دسترسی الکترونیکی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران موردبررسی قرار گرفت.

این کارگروه باهدف ارائه راهکارهای فناورانه برای توانمندسازی افراد دارای نیازهای ویژه کم‌توان و با معلولیت، ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شد. در این جلسه مشورتی بر ایجاد زیرساخت‌های لازم و ضروری برای معلولان با استفاده از فناوری...

۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طرح آرشیو ملی وب ایران با هدف ذخیره‌سازی محتوای سایت‌های فارسی و در دسترس قراردادن این اطلاعات برای کاربران، در دستور کار قرار گرفته است.

این طرح یکی از زیرپروژه های تعریف شده برای طرح جویشگر بومی محسوب می شود که قرار است با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد شود.

شورای راهبری جویشگر بومی پیش از این در مورد ایجاد مراکز داده (دیتاسنتر) و موتورجستجوی متنی به عنوان...

۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد
chris finan
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، رئیس سابق بخش سیاست امنیت سایبری کاخ سفید، مخالفت خود را با پیشنهاد حمله سایبری به روسیه، اعلام نمود. این پیشنهاد به خاطر نقش احتمالی روسیه در حمله سایبری به کمیته‌ی ملی حزب دموکرات مطرح شده است. کریس فینان (Chris Finan)، رئیس سابق بخش سیاست امنیت سایبری کاخ سفید، در این مورد گفت: احمق‌هایی که در این مواقع، مقابله‌به‌مثل در عرصه‌ی سایبری را مطرح می‌کنند، در مورد بازدارندگی عکس‌العمل و آزردگی خاطر افکار عمومی، فکر نمی‌کنند. وی در ادامه افزود: سیاست پاسخ مناسب در نوع...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/مرداد