به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محمد اقبالی گفت: کارشناسان پلیس فتا در پی رصد و گشت زنی و پایش فضای مجازی، گروهی را که با هویت نامشخص و با اسامی جعلی اقدام به انتشار 2 میلیون ایمیل و رمز عبور کاربران ایرانی، هک ایمیل و همچنین هک 200 وب‌سایت داخلی کرده بودند را شناسایی و با توجه به حساسیت موضوع شناسایی متهمان به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه رسیدگی پرونده با اقدامات فنی و ردزنی‌های پیچیده اطلاعاتی مخفیگاه متهمان در...

۲۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تصاویر و فایل‌های شخصی، اطلاعات تماس افراد، اطلاعات مکانی، تنظیمات و اطلاعات سیستم، نمونه‌هایی از اطلاعات زمینه‌ای هستند که بی‌احتیاطی در قبال آن‌ها، می‌تواند خطر افشای اطلاعات را به همراه داشته باشد.

ازاین‌جهت، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) با اعلام هشدار به کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت، بر انجام راهکارهایی برای حفاظت از اطلاعات شخصی و جلوگیری از درز آن‌ها تأکید کرد....

۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسین سالار آملی قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همراه با عطاالله کوهیان معاون مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی این وزارتخانه از پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد.

هدف از این دیدار، توسعه همکاری‌های بین‌المللی در حوزه فناوری‌های فضایی و بررسی محورهای همکاری بود.

در این دیدار، ابتدا گزارش فعالیت‌ها و...

۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در پی سفر قائم‌مقام انستیتو تحقیقات و فناوری کره جنوبی  (ETRI) به ایران و دیدار با رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، انجام پروژه‌های مشترک در حوزه فناوری‌های نوین ارتباطی، برنامه‌ریزی شد.

این دیدار به‌منظور شروع همکاری دوجانبه بین انستیتو تحقیقات و فناوری کشور کره جنوبی (ETRI) و پژوهشگاه ICT ایران انجام و ساختار پژوهشگاه ارتباطات...

۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در مذاکرات هیئت ایرانی به ریاست محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، تمایل شبکه مجازی Contact یا فیس‌بوک روسی برای همکاری با ایران و شبکه‌های همتای ایرانی اعلام شد.

فیس‌بوک روسی خواستار همکاری با ایران شد

در بخشی از نشست هیئت ایرانی و روسی با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد، بخش مختلف...

۱۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمتر از یک ماه از انتشار بازی پوکمون گو (Pokémon Go) می‌گذرد و تعداد کاربران آن تا این لحظه به 75 میلیون نفر رسیده‌اند. در این بازی پوکمون‌ها در مناطق مختلف ظاهر شده و کاربران باید با خروج از خانه آن‌ها را پیدا و شکار کنند. این مناطق می‌تواند پارک‌ها، دریاچه‌ها، مراکز خرید، خیابان‌ها یا هر مکان دیگری باشد.
یکی از موارد بحث‌برانگیزی که از زمان انتشار پوکمون گو مطرح شد ، حضور گسترده‌ی آن‌ها در اطراف اماکن مذهبی است. بسیاری از کاربران در روزهای اول گزارش...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مدیریت فضای سایبری چین، به‌تازگی از آغاز طرحی در این کشور خبر داد که در آن، دولت به مقابله با انتشار اخبار جعلی در فضای شبکه‌های اجتماعی خواهد پرداخت. در بیانیه‌ای که توسط این سازمان چینی منتشر شد آمده است: «این کار برای کسب اطمینان از صحت محتوای اخبار منتشر شده در حال انجام است و از این پس پیام‌های جعلی شناسایی و با آن‌ها مقابله خواهد شد.»
همچنین این سازمان چینی، از نرم‌افزارهای پیام‌رسان نظیر ویبو و وی چت که وظیفه اطلاع‌رسانی خبری را در این کشور بر عهده دارند...

۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/مرداد