به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هیچ نرم‌افزاری حتی لینوکس در برابر نفوذ ایمن نیست! Canonical به‌تازگی اعلام کرد که تالارهای گفتگوی برخط اوبونتو مورد نفوذ واقع شدند و داده‌های متعلق به بیش از ۲ میلیون کاربر به خطر افتاد. به گزارش این شرکت که نتوانست وصله‌ای را برای تأمین امنیت اطلاعات کاربران به کار گیرد، اطلاعات به خطر افتاده کاربران شامل آدرس IP آن‌ها، نام کاربری و آدرس رایانامه‌ها بود.

 بااین‌حال، کاربران باید به خاطر داشته...

۱۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ دیواره‌ی آتش Little Snitch سیستم‌عامل مک در برابر حملات ارتقاء امتیاز آسیب‌پذیر است و در اثر آن مجرمان قادر هستند تا روت‌کیت و کی‌لاگر (ثبت‌کننده‌ی رخدادهای رایانه) را در برخی از سیستم عامل‌های El Capitan قرار دهند.

آسیب‌پذیری دیواره‌ی آتش Little Snitch به‌وسیله‌ی مدیر تحقیقات Synack و نفوذگر مشهور سیستم‌عامل OS...

۱۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروه تروریستی داعش برای ارتقا قابلیت‌های فنی خود به دنبال استفاده از نرم‌افزارهایی است که به‌واسطه آن‌ها بتواند فعالیت‌های آنلاین خود را پنهان نگه دارد.

گزارش‌ها حاکی از این است که بحث‌های اینترنتی اعضای افراطیون در تالارهای گفتگو بیشتر درباره روش‌های و آموزش‌های استفاده از VPN، سرویس‌های پروکسی و دیگر ابزارها است و آن‌ها همیشه از تازه‌ترین نرم‌افزارها در این زمینه اطلاع دارند...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دوربین و میکروفون دو خطر برای حریم خصوصی شما به‌حساب می‌آیند؛ بنابراین به‌عنوان اولین اقدام، روی عدسی دوربین رایانه و دستگاه هوشمند خود را با برچسب بپوشانید.

برای تأمین امنیت بیشتر دستگاه خودتان که با سیستم‌عامل ویندوز کار می‌کند، می‌توانید عبارت (دوربین) را  جستجو کنید تا (تنظیمات خصوصی دوربین وب) ظاهر شود. در این تنظیمات گزینه‌ای با عنوان (اجازه به نرم‌افزارها برای استفاده از دوربین وب) وجود دارد که می‌توانید آن را...

۱۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دعوای «فناوردوستان» برای انتخاب آیفون یا گوشی گلکسی سامسونگ به مرکز فرماندهی نیروهای ویژه آمریکا هم رسیده و در تازه‌ترین اظهارنظر! اعلام‌شده است که آیفون 6 اس سریع‌تر از سامسونگ گلکسی نوت 2 است!

جالب اینجاست این گزارش در حالی تهیه‌شده که نوت 2 متعلق به 4 سال پیش است و از سال 2013 بدین سو گوشی کره‌ای برای ارسال و دریافت دیتا توسط این واحد نظامی مورداستفاده قرارگرفته است.

از این گوشی...

۱۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همانطور که از نام این سیستم مشخص است، ریشه در ارتباط دارد. شرکت ب.ام‌.و با همکاری اپراتور دویچه تله‌کام این قابلیت را ارتقا بخشیده تا به آن اینترنت پرسرعت 4GLTE، وای‌فای، هات‌اسپات و فناوری جدید eSIM را بیفزاید.

این فناوری جدید به عنوان جایگزینی برای سیم‌کارت‌های سنتی تلفن‌های همراه توصیف شده است. از این سیم‌کارت برای برقراری ارتباط اینترنتی LTE...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این غول صنعت آی‌تی از چندی قبل تمایل خود را به خرید یاهو اعلام کرده است و قصد دارد دارایی‌های اینترنتی این شرکت را با شرکت AOL ادغام کند.

ورایزن سال گذشته AOL را به قیمت 4.4 میلیارد دلار خریداری کرد. ایده اصلی ورایزن از این خریدها، ادغام سیستم تبلیغاتی دو شرکت یاهو و AOL و ایجاد یک غول اینترنتی جدید در کنار فیس‌بوک و گوگل است....

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمیسیون حفاظت از داده‌های فرانسه در اقدامی جدید درخواستی مبنی بر جمع‌آوری داده‌های کاربران ویندوز 10 را به مایکروسافت ارائه داد. این کمیسیون مدتی قبل به شرکت مایکروسافت فرصت داده بود تا قبل از اعلام عمومی برای این رویه برنامه‌ریزی کند.

 دولت فرانسه اعلام کرد بعد از نصب ویندوز 10 بر روی رایانه شخصی به هر کاربر یک شناسه تبلیغاتی اختصاص می‌یابد و از این طریق فعالیت‌های کاربران در زمان استفاده از رایانه تحت نظر گرفته می‌شود...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در فناوری اطلاعات و ارتباطات، اظهار داشت: ۴.۵ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که ۴۰ درصد آن‌ها را دانشجویان رشته‌های مهندسی تشکیل می‌دهند و از این تعداد ۱۷ درصد، دانشجویان حوزه برق و کامپیوتر هستند.

۵۳ درصد ایرانی‌ها عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی

وی با اشاره به تغییر روند قطب‌های...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون فناوری وزارت ارتباطات امیرحسین دوایی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با بیان اینکه وزارت ارتباطات در نظر دارد تا در قالب برنامه ششم توسعه 60 هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند، گفت: ایجاد کریدور علمی و فناوری یکی از برنامه‌های ماست که بالغ‌بر 14 هزار میلیاد ریال سرمایه‌گذاری می‌طلبد.

معاون فناوری وزارت ارتباطات ادامه داد: ایجاد پارک اینترنت...

۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/مرداد