به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پرواز آزمایشی پهپاد خورشیدی فیس‌بوک برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم به کاربران کشورهای مختلف جهان با موفقیت در مرز مکزیک و در ارتفاع 60 هزارپایی انجام شد.

با تکمیل شبکه این پهپادهای پرنده که تأمین انرژی آن‌ها با نور خورشید صورت می‌گیرد 1.6 میلیارد نفر در سراسر جهان می‌توانند به شیوه‌ای نوین به اینترنت دسترسی یابند.

پهپاد یادشده Aquila نام دارد که در زبان لاتین به معنای عقاب است. طول بال‌...

۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این کمیسیون قبلاً سه هفته به مایکروسافت فرصت داده بود تا قبل از اعلام عمومی تصمیم خود برای تغییر رویه‌اش برنامه‌ریزی کند.

مقامات فرانسوی می‌گویند بعد از نصب ویندوز 10 بر روی رایانه هر کاربر یک شناسه تبلیغاتی به آن اختصاص می‌یابد و از این طریق تمامی فعالیت‌های هر کاربر در زمان استفاده از رایانه زیر نظر گرفته می‌شود. هنوز مشخص نیست اطلاعاتی که مایکروسافت از این طریق جمع‌آوری می‌کند، چگونه مورداستفاده قرارگرفته یا از آن حفاظت می‌شود.

...
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رکورد قبلی مقاومت شیشه تلفن‌همراه از ارتفاع 80 سانتیمتری و با مقاومت 60 درصد بود، اما با استفاده از شیشه جدید این مقاومت به ارتفاع 160 سانتیمتر افزایش‌یافته است.

شرکت سازنده مدعی شد که افزایش کیفیت و مقاومت در برابر ضربه بدون هیچ افزایش وزنی صورت گرفته و شیشه نشکن جدید هیچ اختلالی در عملکرد تلفن‌ همراه هوشمند ایجاد نمی‌کند.

نتیجه آخرین نظرسنجی شرکت کورنینگ حاکی از آن است...

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ توبیاس تیک، سرپرست تیم تحقیقاتی آزمایشگاه فیس‌بوک اخیراً مقاله‌ای را به چاپ رسانده و در آن تصریح کرده که چگونه با استفاده از  پرتو لیزر می‌توان اینترنتی با سرعت دو گیگابایت در ثانیه را به مکان‌های دور ارائه کرد.

استفاده از لیزر در حال حاضر نیز در شبکه‌های فیبر نوری مورداستفاده است؛ اما اینترنت وایرلس هنوز هم از امواج رادیویی و ماکروویو استفاده می‌کند که در مقایسه با آن، لیزر از سرعت بسیار بالاتری برخوردار است...

۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که کسب‌وکار موبایلی مایکروسافت در حال سقوط آزاد است، تجارت‌های ابری‌اش قوی‌تر از همیشه هستند. در چهارمین سه‌ماهه مالی ۲۰۱۶ (دومین سه‌ماهه سال) شرکت مایکروسافت، درآمد فناوری ابر هوشمند این شرکت (که شامل تمامی خدمات ابری‌اش می‌شود) در مقایسه با سال گذشته هفت درصد رشد یافت و به ۶.۷ میلیارد دلار رسید.

فناوری ابری «آزور» شرکت مایکروسافت که در رقابت مستقیم با خدمات وب آمازون است به رشد دو...

۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در شرایط امروز شبکه‌ها و پیام‌رسان‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام در ایران، با ترافیک بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک که زمانی در صدر توجه کاربران ایرانی بودند، روبه‌رو هستند.

با توجه به آمارهای وب‌سایت الکسا که به انتشار و رتبه‌بندی سایت‌های پربازدید می‌پردازد، در ایران شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های خارجی مانند اینستاگرام در رتبه ۹، تلگرام ۱۳، یوتیوب ۴۷، فیس‌بوک ۱۳۲ و توییتر ۴۷۲...

۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تأثیر بازی‌های خشن بر روح کودکان و سرایت آن به دنیای واقعی تااندازه‌ای است که متخصصان کودک دست به دامن والدین، شوراهای سیاست‌گذاری و سازندگان بازی‌ها شده‌اند.

در سال‌های گذشته دسترسی کودکان به اطلاعات فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای کمتر از امروز بود. در حال حاضر و با متداول شدن تلفن‌های هوشمند، دسترسی کودکان به انواع اطلاعات و بازی با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد و کنترل و نظارت والدین بر فضای مجازی کمتر و سخت‌تر...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی با بیان اینکه فروشگاه ۲ شرکت که پیش‌ازاین مدعی نمایندگی گوشی‌های آیفون در ایران بودند، به دلیل ابطال مجوز و عدم تمدید آن پلمپ شد، گفت: برخوردی با سایر فروشگاه‌های عرضه‌کننده گوشی‌های آیفون صورت نگرفته است.

از پلمپ 2 فروشگاه مدعی نمایندگی گوشی‌های موبایل آیفون خبر داد و توضیح داد: این 2 فروشگاه درگذشته مجوز نمایندگی غیرمستقیم برای محصولات اپل را داشتند که مجوز آن‌ها اکنون ابطال‌شده است.

...
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باج‌افزارها یا باج‌گیرهای سایبری، گونه‌ای از بدافزارها (نرم‌افزارهای مخرب) به شمار می‌آیند که قادرند به طرق مختلفی ازجمله رمزنگاری، دسترسی قربانی به فایل‌ها یا کل سیستم را محدود کرده و تنها درازای دریافت باج، محدودیت را برطرف سازند. سیر رشد باج‌افزارها در سال اخیر بسیار زیاد بوده و روزانه چندین رخداد در این حوزه پیش می‌آید.

در گزارش ارائه‌شده مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (مرکز ماهر)، اطلاعاتی...

۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/مرداد