استفاده از رمزگذاری نشکن در کودتای ترکیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ واتس آپ با راه‌اندازی سیستم چت رمزگذاری شده در دنیا، جنجال فراوانی به پا کرده است. راه‌اندازی این سیستم، به منزله این است که تنها کاربرانی می‌توانند رمزها را بشکنند که در یک طرف گفتگوی مذکور قرار داشته باشند. برخی کارشناسان مدعی هستند که واتس آپ می‌تواند با استفاده از فناوری جدید، از دسترسی مراجع قانونی به متن مکالمات ممانعت کند.
این اقدام واتس آپ، برای اولین بار نیست که در یک کشور، سروصدا به پا کرده و پیش‌ازاین نیز در کشورهایی نظیر برزیل، موجب اعتراض مقامات این...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۳۱/تير
NATO CCD COE
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نیاز به همکاری بین‌الملل درزمینه‌ی آموزش متخصصان دفاع سایبری امری بود که رئیس بخشی از نیروهای دفاعی فنلاند، دریاسالار کاری جوهانی تاکانن (Kari Juhani Takanen)، طی بازدید اخیر خود از مرکز تعالی همکاری‌های دفاع سایبر ناتو واقع در استونی، بر آن تأکید کرد.
وی طی سخنانی اعلام کرد که فنلاند در حال ارتقاء ظرفیت دفاع سایبری خود است و به بهترین متخصصان در این زمینه نیازمند است و همکاری بین‌المللی در این زمینه امری ضروری است.
تاکانن در تکرار اظهارات اخیر مقامات...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۳۱/تير
انتشار ایمیل های اردوغان توسط ویکی لیکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس این گزارش، پایگاه اینترنتی ویکی لیکس، امروز با ارسال پیامی تویتری، دلیل مسدود شدن دسترسی شهروندان ترکیه به این پایگاه را هک شدن هزاران ایمیل محرمانه رئیس جمهوری ترکیه از جمله ایمیل های تبادل شده با اعضای حزب عدالت و توسعه دانست.

ویکی لیکس ضمن با ارزش خواندن اطلاعات کشف شده از طریق این ایمیل ها، اعلام کرد که ایمیل های اردوغان از سال ۲۰۱۰ تا ۶ جولای سال جاری میلادی را هک کرده و تمامی آنها را در وبسایت خود قرار داده است.

...
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۳۱/تير
Dan Tehan,دن تهن,Australia,cyber minister,cyber security,cyberbannews,سایبربان,استرالیا,امنیت سایبری,وزیر سایبری,
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نخست‌وزیر استرالیا ملکم ترنبول (Malcolm Turnbull) با انتصاب وزیر جدید خود، دن تهن (Dan Tehan) به‌عنوان وزیر سایبری استرالیا، وعده‌ی خود در مورد توجه به امنیت اطلاعات را، عملی کرد. این طرح، به‌عنوان عملی مؤثر در تحقق استراتژی‌های بلندمدت تأمین امنیت سایبری ملی، ابتدا در آوریل مطرح‌شده بود.
تهن که در انتخابات فدرال اخیر، مجدداً به‌عنوان نماینده ایالت وانون (Wannon) استرالیا در مجلس انتخاب‌شده بود، پیش از این مناصبی چون وزیر امور سربازان بازنشسته و وزیر تدارکات...

۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۳۱/تير