به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ کارشناسان ناظر بر وب تاریک به‌تازگی یک تروجان را مشاهده کرده‌اند که با هدایت عوامل حمله به سمت افراد درون‌سازمانی، حمله خود به آن سازمان را ترتیب می‌دهد.

بنا به اظهارات آویوا لیتان، معاون و تحلیل‌گر ارشد شرکت تحقیقاتی گارتنر، اولین منبعی که در مورد کشف این نوع تروجان حمله درون‌سازمانی اطلاع‌رسانی کرد، شرکت Diskin Advanced Technologies بود. این شرکت که در سرزمین‌های اشغالی فلسطین مستقر است، در حوزه اطلاعات مربوط به...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
مسدود شدن مجدد واتس آپ در برزیل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یک قاضی برزیلی، به شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ارتباطات بی‌سیم، دستور فیلتر شدن و ممنوعیت فعالیت اپلیکیشن پیام‌رسان متعلق به فیس‌بوک، یعنی واتس آپ را صادر کرد. این قاضی برزیلی مدعی است ممنوعیت مذکور، در صورت ارائه‌ی اطلاعات خواسته شده از سوی فیس‌بوک، رفع خواهد شد.
در ماه‌های اخیر، این بار سوم است که فعالیت واتس آپ در برزیل، با وجود داشتن حدود صد میلیون کاربر در این کشور، ممنوع اعلام می‌شود. سخنگوی واتس آپ دراین‌باره می‌گوید: «در ماه‌های اخیر، مردم سراسر برزیل...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آینده در اختیار آن‌هاست، اما در حال حاضر هنوز موانع زیادی بر سر راه آن‌ها هست.

پژوهشگران دانشگاه علوم رایانه در بارسلونا، یک‌راه میان‌بر برای واقعی کردن حضور ماشین‌های بدون راننده يافته‌اند. آن‌ها یک شهر مجازی با تمام ویژگی‌های یک شهر واقعی شبیه‌سازی کرده و یک ماشین بدون راننده را در این شهر مجازی به خیابان‌ها فرستاده‌اند.

خیابان‌هایی که نباید هیچ فرقی با یک خیابان واقعی...

۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌رغم اینکه دولت ترکیه، برخی حملات سایبری را متوجه وب‌سایت ویکی‌لیکس کرد، این نهاد اولین بخش از 300 هزار ایمیل وعده داده‌شده دولتی مربوط به سرورهای داخلی حزب عدالت و توسعه هزاران فایل پیوست شده در آن‌ها را در پاسخ به اقدامات آنکارا بعد از ماجرای کودتا منتشر نمود.

تعداد دقیق 294 هزار و 548 ایمیل داخلی مربوط به حزب عدالت و توسعه ترکیه از سوی وب‌سایت ویکی‌لیکس منتشرشده و اکنون به شکل عمومی قابل دسترسی است...

۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازآنجاکه مولکول‌های ویتامین B2 غیر سمی و غیرقابل اشتعال هستند و با هزینه بسیار پایینی تولید می‌شوند، این فناوری می‌تواند راهگشای ساخت مراکز عظیم ذخیره انرژی حاصل از منابع تجدید پذیر مانند باد و خورشید باشد.

باتری‌های جریانی نوعی منبع ذخیره انرژی قابل شارژ هستند که در آن‌ها مواد شیمیایی محلول در مایعات در دو محفظه مجزا قرارگرفته‌اند. هنگامی‌که باتری با استفاده از انرژی الکتریکی حاصل از باد...

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
تیک آبی توییتر؛ در دسترس همه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درگذشته، ویژگی «تیک آبی» یا «بلو تیک» به‌طور معمول فقط برای حساب‌های افراد خاص فراهم بود، اما به تازگی توییتر این امکان را برای همه کاربران در دسترس قرار داده است.
به گفته‌ی مسئولان توییتر، اکنون امکان ارسال درخواست، از طریق فرم آنلاین برای تمام کاربران وجود دارد و به کمک آن می‌توان با تائید صحت اعتبار حساب کاربری توسط دیگر کاربران، حساب کاربری خود را تائید کرد و تیک آبی گرفت.
این اقدام ممکن است منجر به کاهش رفتارهای مجرمانه در این شبکه اجتماعی شود...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تابه‌حال دقیق‌ترین راه برای اندازه‌گیری دمای بدن نوزادان و بچه‌ها استفاده از دماسنج‌هایی بوده که باید دردهان آن‌ها قرار گیرد و این امری ناخوشایند است. اما حالا ابزاری کوچک می‌تواند از راه دور دمای بدن را اندازه‌گیری کند.

 این ابزار که Thermo نام دارد و اولین بار در نمایشگاه سی ای اس 2016 به نمایش درآمد، تأییدیه‌های پزشکی مربوطه را دریافت کرده و به شکلی ایمن قابل‌استفاده است.

ابزار مذکور مجهز به...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 اظهار داشت: برای دغدغه‌های امروز شهری چاره‌ای جز شهرهای هوشمند نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: اما توسعه شهرهای هوشمند باید دانش‌محور و پایدار باشد.

وی با اشاره به مؤلفه و ویژگی‌هایی برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند گفت: طبق مطالعات اتحادیه اروپا برای هوشمند شدن شهرها مطرح‌شده است که شامل اقتصاد هوشمند، حرکت هوشمند، محیط هوشمند، حکمرانی هوشمند،...

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این هارددیسک‌ها که به گاردین شهرت یافته‌اند نسبت به پرظرفیت‌ترین هارددیسک‌های ساخت سیگیت دو ترابایت بیشتر ظرفیت دارند. البته این شرکت قبلاً برای استفاده‌های تجاری و حرفه‌ای هارددیسک‌های بهتری نیز طراحی و عرضه کرده است.

برخی شرکت‌های سازنده لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی برنامه‌ریزی برای استفاده از این هارددیسک‌ها را در تولیدات خود آغاز کرده‌اند. سرعت قرائت اطلاعات در این هارددیسک‌ها از 5900 تا 7200 دور در دقیقه در نوسان است.

...
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تازه‌ترین گزارش شفافیت گوگل مربوط به نیمه دوم سال 2015 نشان می‌دهد برای اولین بار دولت‌های مختلف جهان بیش از 400 هزار درخواست برای دریافت داده‌های خصوصی کاربران گوگل به این شرکت ارائه کرده‌اند.

این رقم از سال 2010 به این‌سو که گوگل هر شش ماه یک‌بار یک گزارش شفافیت عملکرد خود را تنظیم و ارائه می‌کند بی‌سابقه است.

در شش‌ماهه یادشده گوگل درمجموع 40677 درخواست برای دریافت داده‌های کاربران ارائه کرده که نسبت به 35365 درخواست نیمه...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۳۰/تير