گسترش ابزارهای اینترنت محور؛ زمینه افزایش حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناسان در همایش سالانه‌ی شرکت راک اسپیس (Rackspace) در لندن، اعلام کردند به دلیل افزایش وابستگی به ابزارهای اینترنت محور، گستره و حجم حملات سایبری در حال افزایش است.
برایان کلی (Brian Kelly)، رئیس بخش امنیت راک اسپیس، دراین‌باره گفت: «گستره و حجم حملات در حال افزایش است. ابزارهای هک ساده‌تر شده و در وبگاه‌های غیرقانونی یا زیرزمینی به‌صورت آماده به فروش می‌رسند؛ بنابراین هرروز افراد بیشتری وارد این حوزه می‌شوند.»
وی افزود: «شرکت‌ها در مورد حملاتی که به آن‌...

۱۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
حمله سایبری مجدد به صنعت بانکداری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کمیته‌ی ملی علم، فضا و فناوری آمریکا، در آخرین گزارش خود ادعا کرد چین با استفاده از بدافزاری خاص و ایجاد یک درب پشتی، به هک سیستم‌های رایانه‌ای شرکت فدرال بیمه آمریکا، طی سال‌های 2010 تا 2013 پرداخته است.
طی این حمله، درمجموع 12 رایانه و 10 سرور توسط هکرهای منتسب به دولت چین مورد تهاجم قرار گرفتند. سیستم‌های هک شده متعلق به رئیس سابق بخش کارکنان و مشاور حقوقی پیشین شرکت بوده‌اند. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که نگرانی‌ها در مورد آسیب‌پذیری سیستم بانکداری بین...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدجواد آذری جهرمی در  همایش CDN و PEERING با اشاره به اینکه درصدد راه‌اندازی هاب بین‌المللی در چابهار هستیم، اظهار کرد: در این نقطه با چهار اپراتور بین‌المللی به توافق رسیدیم.

مدیرعامل زیرساخت عنوان کرد: در چابهار ظرف دو ماه آینده دو CDN بزرگ دنیا فعال می‌شود و مرکز PEERING این نقطه را نیز راه‌اندازی خواهیم کرد...

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون دفتر ICT وزارت کشور درباره مراحل انتخابات الکترونیکی گفت در حال حاضر مراحل زیادی از انتخابات مکانیزه شده و الکترونیکی برگزار می‌شود و تنها بخش رأی‌گیری الکترونیکی نیست اما زیرساخت‌ها و توانمندی‌های آن فراهم است و امیدواریم با موافقت شورای نگهبان این امر هم برای انتخابات بعدی محقق شود.

نشست خبری دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند امروز در محل ساختمان دوم سازمان...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آذری جهرمی معاون وزیر  ارتباطات و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این همایش گفت:باید کیفیت ارائه خدمات را به‌صورت شفاف در معرض قضاوت عمومی قرار دهیم.

وی تأکید کرد: امروز توسعه شبکه ملی اطلاعات به مطالبه اساسی و جدی تبدیل‌شده است.

مقوله کیفیت مطالبه جدی کاربران است و زیرساخت نقش طلایی در کیفیت دارد.

او همچنین گفت:...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اینتل با انتشار گزارشی اعلام کرد که قصد تغییر سیاست‌های خود را دارد و بر این اساس مرکز توسعه ابزارهای امنیتی خود را واگذار می‌کند.

روزنامه فایننشال تایمز در آخرین شماره خود نوشت که اینتل قصد دارد دامنه فعالیت‌های خود را کاهش دهد و از بازار محصولات امنیتی خارج شود.

بر اساس آخرین تصمیمات قرار شده است مرکز توسعه سیستم‌های امنیتی از بخش تولید تراشه‌های اینتل جدا شود....

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپ هوشمند به‌صورت خودکار بهترین عکس گرفته‌شده را برایتان ساخته‌وپرداخته می‌کند.

به‌محض کلیک روی شاتر، اپلیکیشن قبل و بعد از فشار دادن، تصاویر متعدد را می‌گیرد و سپس با بررسی آن‌ها بهترین را انتخاب می‌کند.

بعد از باز کردن اپلیکیشن iSO و exposure ست‌ شده و دست به بهینه‌سازی تصویری می‌زند و اگر موشن دلخواه را بیابد، مانند «اپل...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این نگرانی وجود دارد که اشتباه محاسباتی نرم‌افزارها و حسگرهای نصب‌شده در خودروهای یادشده سرنشینان آن‌ها را به کام مرگ بفرستد و لذا کارشناسان راه‌حل‌های مختلفی را برای مقابله با این نگرانی جدی پیشنهاد می‌دهند.

یکی از این راه‌حل‌ها نصب سیستمی در خودروهای یادشده به‌منظور کنترل سریع آن در صورت وقوع خطر احتمالی است. سیستم‌های یادشده می‌توانند در صورت احساس خطر با پیش‌بینی زمانی مناسب از سرنشینان بخواهند تا خودکنترل خودرو را در دست بگیرند...

۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این روزها وادار کردن مردم به بارگذاری یک برنامه خاص بر روی گوشی کار دشواری است، چه برسد به مجبور کردن آن‌ها به استفاده از این برنامه‌ها. در این میان شناسایی کاربران واقعی برنامه‌های همراه نیز اهمیت خاص خود را دارد.

در این میان فیس‌بوک از برنامه‌های خود برای شناسایی افرادی خبر داده که پس از بارگذاری برنامه‌های مختلف از آن‌ها برای خرید، پرداخت درون برنامه‌ای و... استفاده می‌کنند. بدیهی است شناسایی چنین افرادی که به‌طورجدی از امکانات...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گوشی که ZMax Pro نام دارد به‌طور اختصاصی برای مشترکان پیش‌پرداخته اپراتور MetroPCS طراحی و عرضه‌شده و قرار است از اوایل پاییز عرضه شود.

گوشی یادشده در بازار آمریکا نیز عرضه خواهد شد و جایگزینی برای ZMax 2 محسوب می‌شود که در سال 2015 توسط زد تی ای عرضه‌شده بود. ازجمله ویژگی‌های این گوشی می‌توان به نمایشگر 6 اینچی، دوربین عقبی 13 مگاپیکسلی، دوربین جلوی 5 مگاپیکسلی...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۹/تير