Israeli companies claim using cyber deception
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت اسراییلی سیمتریا (Cymmetria)، به صورت تخصصی در حال کار بر روی طرحی به نام فریب سایبری، برای به دام انداختن مهاجمان سایبری است. متخصصان سیمتریا معتقدند؛ همانند میدان نبرد که از اسناد، امواج رادیویی غلط و ... برای فریب و به دام انداختن رقیب استفاده می‌شود؛ فضای سایبری نیز می‌تواند مکانی مناسب برای استفاده از فریب و حقه، به‌منظور از کار انداختن سامانه‌های رقیب باشد.

در فریب سایبری، اسناد و فایل‌هایی را در ماشین مجازی...

۲۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت Nvidia که به علت تولید پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته مورداستفاده علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی شهرت دارد، برای اولین بار بازی ویدئویی طراحی کرده و جالب اینکه بازی یادشده از نوع سه‌بعدی و واقعیت مجازی است.

بازی یادشده که VR Funhouse نام دارد مجموعه‌ای از بازی‌های کوچک تفریحی است که بیشتر باهدف نمایش توانمندی‌های دنیای واقعیت مجازی طراحی‌شده است. البته ان‌ویدیا با طراحی این بازی‌ها...

۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در آمریکا روز گذشته اعلام کرد دولت ایالات‌متحده نمی‌تواند مایکروسافت و دیگر شرکت‌های فناوری را مجبور به افشا و تسلیم اطلاعات ایمیل‌های مشتریان خارجی این شرکت در سرورهای خارج از آمریکا کند.

تصمیم این دادگاه در آمریکا پیروزی بزرگی برای مدافعان حریم شخصی و شرکت‌های فناوری است که نگران کاهش مشتریان خدمات کلود و دیگر خدمات مشابه در سراسر جهان بودند.

در سه سال اخیر و پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در...

۲۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بازی به‌اندازه برنامه‌های موبایلی Snapchat  و  Google Maps محبوبیت کسب کرده و انتظار می‌رود تا هفته آینده رکوردهای زیادی را جابجا کند.

تعداد کاربران گوشی‌های اندرویدی که روزانه از این بازی در آمریکا استفاده می‌کنند از مرز 11 میلیون نفر عبور کرده و با احتساب گوشی آیفون و کاربران این بازی در دیگر کشورها می‌توان انتظار داشت که تعداد کاربران این...

۱۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ مایکروسافت به‌عنوان بخشی از روند به‌روزرسانی امنیتی ماهانه خود، روز سه‌شنبه به انتشار ۱۱ خبرنامه امنیتی پرداخت تا چندین آسیب‌پذیری را در اینترنت اکسپلورر، Edge، آفیس، Jscript و VBScript و.Net Framework وصله کند. 

خبرنامه  امنیتی مایکروسافت با عنوان MS16-084 پانزده حفره را در اینترنت اکسپلورر برطرف می‌کند...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ تعدادی از دستگاه‌های iOS توسط «Oleg Pliss» روسی مورد باج‌خواهی قرارگرفته‌اند و او برای باز کردن هرکدام درخواست ۱۰۰ دلار باج کرده است.

در اصل این عملیات سرقت گوشی با استفاده از دزدی رمز عبور iCLoud  و استفاده از قابلیت «مکان‌یابی دستگاه» صورت گرفته است تا به‌وسیله‌ی آن دستگاه را قفل کرده و یک پیام را به کاربری که تحت تأثیر قرارگرفته است نشان دهند.

اینکه چطور...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ بینندگانی که به‌صورت غیرقانونی به بارگیری فیلم «بازی تاج و تخت» ساخت شبکه HBO می‌پردازند؛ توسط گونه‌های مختلف اژدهاهای قرن بیست و یکم مورد بازدید قرار می‌گیرند. به گفته‌ی Tech Times اطلاعیه‌هایی که به نظر می‌رسد به تذکر نقض حق تکثیر این شبکه تلویزیونی کابلی، می‌پردازد، درواقع کلاه‌برداری‌های استادانه فیشینگ هستند.

پیامی که به کاربران ارسال‌شده است، مدعی است که یک بارگیری غیرقانونی را به‌وسیله‌ی...

۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برای کاربران نگران از حفظ حریم خصوصی انتشار خبر ذخیره اسکن عنبیه نیم میلیون آمریکایی به‌اندازه کافی عصبانی کننده بوده است.

دپارتمان سن برناردینو اف بی آی، روزانه 200 عنبیه چشم بازداشت‌شدگان را به‌وسیله نرم‌افزار مخصوص در خود ذخیره می‌کند تا دیتابیس هویت بیومتریک خود را کامل کند و این موضوع باعث خشم مدافعان حفظ حریم خصوصی در این کشور شده است.

اف بی آی همچنین دست به جمع‌آوری اطلاعات...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ کمیسیون اروپا بار دیگر شرکت آمریکایی گوگل را به سوءاستفاده از موقعیت ممتازش در بازار اروپا متهم کرد. این نهاد معتقد است که گوگل با تحت‌فشار قرار دادن وب‌سایت‌های مختلف، مانع انتشار تبلیغات شرکت‌های رقیبش می‌شود.

مارگارت وستاگر، کمیسر رقابت کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: بر اساس قوانین اروپا نفوذ در بازار ایرادی ندارد و شرکت‌های بزرگ نیز می‌توانند حضورداشته باشند اما نمی‌توانند از جایگاه خود برای محدود کردن دیگر رقبا...

۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۵/تير
هک شدن وزارت دفاع لهستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک گروه هکری با نام پروی سکتور (Pravyy Sector) در توییتر اقدام به اخاذی از وزارت دفاع لهستان کردند. این گروه اعلام کردند دولتمردان باید 50 هزار دلار را به حسابی در بانک اوکراین واریز کرده یا به صورت بیت کوین پرداخت کنند؛ در غیر این صورت اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

رایت سکتور (Right Sector)، یک سازمان ملی افراطی اوکراین در روسیه است که در حال حاضر فعالیت آن...

۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۵/تير