به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه این حافظه سریع‌ترین گزینه موجود در بازار نیست و درایو SATA با سرعت قرائت و نگارش 540 و 520 مگابایت بر ثانیه کماکان گزینه بهتری است، اما می‌توان از 850 Evo برای رفع بسیاری از نیازها استفاده کرد.

یکی از موانع اصلی برای استفاده از این حافظه قیمت بالای آن است که به 1500 دلار می‌رسد. لذا این هارد فعلاً گزینه‌ای برای استفاده افراد حرفه است. البته مدل دو ترابایتی هارد یادشده تنها 700 دلار...

۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نفوذگری با حساب کاربری 0x2Taylor در توییتر ادعا می‌کند که به یکی از کارگزارهای آمازون حاوی ۸۰۰۰۰ مجوز ورود کاربران (kindle) نفوذ کرده است.

این نفوذگر به‌عنوان مدرکی برای نفوذ، بیش از ۸۰۰۰۰ مجوز متعلق به کاربران آمازون را به‌صورت برخط منتشر کرد، او همچنین توضیح داده است که این شرکت به اخطارهای او در مورد آسیب‌پذیری کارگزارهایش توجه نکرده است.

0x2Taylor در...

۱۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات گفت: دولت برای رسیدن به عدالت اجتماعی و رفع شکاف دیجیتالی دسترسی به خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و توسعه خدمات الکترونیک را برای روستاها و نواحی دورافتاده و محروم در اولویت خود قرارداد.

محمود واعظی در جلسه شورای فنی وزارت ارتباطات با معرفی محمود خسروی به‌عنوان مجری طرح خدمات زیربنایی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم USO اظهار کرد: دولت برای رسیدن به عدالت اجتماعی و...

۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شاید نام بیت تورنت برای بسیاری از ما تنها با اشتراک و دانلود داده‌ها همراه باشد ولی در عمل فعالیت‌های این شرکت بسیار گسترده‌تر از این مورد به‌حساب می‌آیند.

یکی از حوزه‌های کاری نسبتاً جدید بیت تورنت، عرصه خبر است و این شرکت به‌تازگی سیستمی به نام اخبار بیت تورنت را به‌عنوان یک کانال استریم خبر راه‌اندازی کرده است.

حال مسئولان این شرکت برای قدرت بخشیدن به این شبکه نوپا به...

۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اگر با هر فرد دارنده تلفن همراه هوشمند درباره امنیت اطلاعات صحبت کنید شاهد نظرات مختلف خواهید بود که همگی حاکی از علاقه این افراد برای داشتن امنیت بالاتر بر روی دستگاه‌هایشان است.

بااین‌وجود به نظر می‌رسد که در عمل شرایط به‌هیچ‌عنوان شبیه به این موضوع نیست و استقبال به‌عمل‌آمده از نخستین تلفن همراه امنیتی جهان این نکته را تائید می‌کند.

چندی پیش بود که شرکت سایلنت سیرکل همراه ویژه و...

۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اپل این مرکز را در ماه ژانویه و  پس از  یک معامله مالیاتی با دولت ایتالیا راه‌اندازی کرد.

شرکت اپل و دانشگاه ناپل فدریکو دوم نشان داده‌اند که این مرکز توسعه نرم‌افزار  به چه شکل خواهد بود و چه برنامه درسی تخصصی برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در این مرکز ارائه خواهد شد.

این کلاس‌ها طی یک دوره 9 ماهه برگزارشده و توسط دانشگاه ناپل فردریکو دوم  و شرکت اپل مدیریت و پشتیبانی خواهد شد.

...
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هیچ‌کس در برابر هک شدن حساب‌های شبکه اجتماعی خود مصون نیست، یک حرکت اشتباه برای یک هکر ماهر کافی است که به‌حساب شما وارد شود و آنچه می‌خواهد انجام دهد. بااین‌وجود اینکه چطور این اتفاق برای مدیران ارشد فناوری نیز رخ می‌دهد موضوعی جالب است.

شکی نیست اینکه از مدیران ارشد فناوری انتظار نوعی مصونیت در  برابر نفوذ را داشته باشیم کمی ناعادلانه است، اما کسانی که از فناوری و ضعف‌های آن بیشتر از افراد معمولی آگاه هستند، باید...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
اجلاس 2016 ناتو؛ حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در نشست ناتو که هفته گذشته در ورشوی لهستان برگزار شد، سران ناتو به بررسی فضای مجازی به عنوان یک دامنه عملیاتی و تهدیدات و فرصت‌های آن پرداختند. گفتگوهای صورت گرفته در این اجلاس، بیشتر در مورد حمله سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی کشورهای عضو ناتو بود که در صورت به وقوع پیوستن نتایج بدی را برای اعضای این پیمان به دنبال خواهد داشت. برای جلوگیری از این رخداد، کشورها موظف شدند که در برابر حملات سایبری از یکدیگر دفاع کنند.
تعیین فضای مجازی از نظر...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شاید باورش دشوار باشد اما سال‌های پیش شرکت بلک‌بری طیف وسیعی از تولید گوشی‌های هوشمند را در دست داشت و تعداد زیادی دستگاه از مدل‌های Narrow‌ و Curve تا Torch‌ و Bold را به فروش رساند و همچنین مدل Storm را به‌عنوان تنها دستگاه خود با صفحه لمسی و به‌عنوان رقیبی برای آیفون اپل معرفی کرد.

این مدل‌ها...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۲/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فیس‌بوک آزمایش نسخه‌ی رمزنویسی شده مسنجر خود را آغاز کرده است. پیام‌ها و مکالمات کاربران در نسخه‌ی رمزگذاری شده‌ی دوسویه از نفوذ و جاسوسی در امان خواهد ماند. بااین‌همه استفاده از آن اختیاری خواهد بود.

کمپانی فیس‌بوک آزمایش نسخه رمزنویسی شده‌ی مسنجر خود را آغاز کرده است. در این نسخه پیام‌های ردوبدل شده بین کاربران به‌صورت دوسویه رمزگذاری می‌شود و امکان دسترسی به آن برای فردی در میانه‌ی راه از میان می‌رود.

...
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۲/تير