به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در راستای اهمیت امنیت کاربران و دستگاه‌ها در فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی دستور آخرین جلسه خود را به این موضوع اختصاص داد که طبق آن مرکز ملی فضای مجازی موظف به بررسی ایمنی این فضا شد.

شورای عالی فضای مجازی در آخرین جلسه خود که شب گذشته با حضور رئیس‌جمهور و روسای سایر قوا و اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد، بر موضوع حفاظت از امنیت کاربران و حریم خصوصی آن‌ها در فضای مجازی تأکید کرد.

...
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این اطلاعات در مرحله اول بر روی دی‌ان‌ای های مصنوعی به‌صورت رمز درآمد و سپس با موفقیت رمزگشایی شد. انجام موفقیت‌آمیز این فرایند در کنار ذخیره‌سازی این حجم قابل‌توجه از اطلاعات در نوع خود جالب‌توجه است.

داگلاس کارمین یکی از همکاران این طرح می‌گوید: فضایی که این اطلاعات پس از رمزگذاری اشغال کرده بسیار کمتر از نوک یک مداد است. اطلاعاتی که به این شکل ذخیره می‌شوند نیمه‌عمری به‌اندازه 500 سال دارند و لذا زمان ماندگاری آن‌ها نیز در نوع خود...

۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به‌تازگی گروهی از هکرها موفق شده‌اند تا با هک کردن هزاران دوربین مداربسته و وب‌کم کامپیوتری به یک بات‌نت ویژه دست پیدا کنند که موجب ایجاد موجی از نگرانی در زمینه امنیت اطلاعات شده است.

اینترنت اشیاء به‌عنوان یک فناوری رو به رشد به‌حساب می‌آید ولی بدون شک این فناوری نیز هنوز با مشکلاتی عدیده دست‌به‌گریبان است که آینده آن را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد.

به‌تازگی گروه مشهوری از...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مأموریت‌های پژوهشگاه در زمینه آینده‌پژوهی فناوری گفت: در پژوهشگاه دنبال فناوری‌های راهبردی هستیم که بر مبنای آن برای کشور ارزش‌افزوده بالایی ایجاد شود.

وزارت ارتباطات محمد خوانساری گفت: فناوری‌هایی همچون داده‌های عظیم و اینترنت چیزها مباحث جدیدی هستند که لازم است برای آن‌ها با توجه به استانداردهای مدیریت فناوری، برنامه‌ریزی مستقل و مناسبی صورت پذیرد که این دسته از...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
نشست ورشو و مسیری پر چالش بر سر راه ناتوی سایبری
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ فضای سایبری، به دغدغه این روزهای ناتو تبدیل شده و تقریباً در تمامی نشست‌های اخیر اعضای این پیمان، سایبر و فضای جنگ‌های سایبری، یکی از محوری‌ترین مذاکرات بوده است. نشست اخیر اعضای این پیمان در ورشو لهستان نیز، از این موضوع مستثنی نبود. فضای سایبری، از آنجا به محوریت اصلی گفتگوهای اخیر اعضای ناتو تبدیل شد که بعد از گسترش تنش‌ها با روسیه در موضوعات مختلف و خصوصاً در موضوع اوکراین، ناتو شواهدی از به‌کارگیری جنگ سایبری توسط روسیه را علیه اعضای خود مشاهده کرد و...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اجرایی شدن دولت الکترونیکی، نتایج و فوایدی دارد ازجمله مهاجرت معکوس از روستا به شهر، کاهش اتلاف زمانی که شهروندان در مراجعات اداری صرف می‌کنند، شفاف‌سازی عملکرد سازمان‌ها و رشد اقتصادی، افزایش تولید ملی و همه این موارد، الزام سرعت بخشیدن به تحقق آن را آشکار می‌کند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیراً راه‌اندازی دولت الکترونیکی، دولت همراه و دولت هوشمند را ازجمله سیاست‌های این وزارتخانه اعلام کرده و...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
ایکس باکس اسکورپیو +ویدئو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در جریان اجلاس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2016 بود که این شرکت، کنسول جدید خود با نام ایکس باکس اسکورپیو را معرفی و همه را غافلگیر کرد. مایکروسافتی‌ها مدعی شده‌اند که کنسول جدید، به قوی‌ترین کنسول جهان تبدیل خواهد شد. این محصول، طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شود. ایکس باکس اسکورپیو، مجهز به پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای و حافظه‌ای‌ با ۳۲۰ گیگابایت پهنای باند است. معرفی این کنسول به حدی ناگهانی بود که رئیس شرکت سونی را نیز غافلگیر کرد.

شما...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اعطای تسهیلات به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای کاربردی امن و محتوای چندرسانه‌ای تلفن همراه در راستای ایجاد اشتغال پایدار و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی شرکت‌های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز حمایت از تولید نرم‌افزارهای تخصصی صورت می‌گیرد.

بر این اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فراخوانی از اشخاص حقیقی و حقوقی تولیدکننده نرم‌افزارهای کاربردی امن تلفن همراه (اپلیکیشن موبایل) به‌...

۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جیمز نیومن چهار سال زمان و بیش از ۵۳ هزار دلار صرف ساخت ابر پردازشگری به عرض ۱۰ متر کرده است تا با استفاده از آن بازی موردعلاقه خود و میلیون‌ها تن دیگر در سراسر جهان یعنی تتریس (Tetris) را انجام دهد.

البته به‌رغم بزرگی عجیب این ابر پردازشگر، عملکرد آن با پردازشگرهای عادی که بر روی تراشه ساخته می‌شوند برابری می‌کند.

بااین‌حال نیومن می‌گوید: اگرچه پردازشگرهای دیگر ممکن است به‌مراتب بهتر از نمونه...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل یک شرکت تابعه همراه اول با انتقاد از دستورالعمل بانک مرکزی برای توقف کدهای کوتاه دستوری (USSD) از مهرماه، گفت: چندین راه‌حل ساده برای رفع دغدغه امنیتی USSD وجود دارد.

مهرداد خطیبی با انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی ابلاغیه جدید USSD (کدهای کوتاه دستوری) برای توقف این بستر از مهرماه، گفت: تاکنون نامه یا ابلاغیه‌ای از شاپرک و یا هیچ نهاد قانون‌گذاری دیگری دریافت...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۰/تير