بهره برداری از مرکز پایش عملیات سایبری؛ پایان تابستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سردار جلالی در رابطه با راه‌اندازی مرکز پایش عملیات سایبری در کشور گفت: «بخش‌های عمرانی این مرکز کاملاً به پایان رسیده و بخش‌های فنی و زیرساختی آن نیز تمام شده است اما در بخش‌های نرم‌افزاری و سامانه‌های رصد و پایش تا حدودی امکانات نصب شده است و در حال استفاده موقت هستیم و بخش‌های جزئی نیز در حال تکمیل است.»

وی گفت: «امیدواریم این مرکز در روزهای آینده به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شود تا اشکالات آن برطرف شود، ‌چرا که اولین...

۲۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
هشدار به ۱۲۰۰ سایت برای مقابله با حملات سایبری اخیر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی گفت: «حملات اخیر سایبری به کشور کار بدیع و کشف تازه ای نیست و بیشتر جنجال تبلیغاتی بوده است که نباید به آن توجه زیادی کرد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: «اوضاع سایبری کشور کاملا تحت کنترل است زیرا در حملات اخیر هیچ گونه ضربه ای به سایت ها وارد نشده و اطلاعاتی به سرقت نرفته و فقط در این حملات صفحه اول دو یا سه سایت دسته چندم تغییر کرده است.»

وی تاکید کرد: گفته می شود به سایت یک...

۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌زودی فرقی نخواهد داشت پنل ضدویروس روی رایانه شما متعلق به AVAST باشد یا AVG؛ چراکه مدیریت هر دو یکی شده و کاربران یک پنل را خواهند داشت.

مدیران AVG با پذیرش معامله نقدی توسط مدیران رسمیت بخشیده شده و کاربران AVG به‌زودی عضوی از AVAST خواهند شد.

 ...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، سازندگان این بدافزار در کمپانی Yingmob کار می‌کنند و برای کمپانی‌های تبلیغاتی روی موبایل برنامه می‌نویسند.

بدافزار HummingBad با استفاده از rootkit به روت گوشی اندرویدی دسترسی پیداکرده و دستورات تعریف‌شده را اجرا می‌کند و اگر این مرحله با شکست مواجه شود، پیغام جعلی آپدیت گوشی ظاهرشده و از این طریق بدافزار خود را روی گوشی نصب می‌کند...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گویا بالاخره پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از مطرح‌شدن بحث شبکه ملی اطلاعات، این اینترانت ایرانی که لازمه گسترش آن کاهش قیمت و افزایش سرعت اینترنت است، پس از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در آستانه اولین گام‌های اجرایی خود قرار دارد.

شبکه ملی اطلاعات معروف به اینترانت ملی ایران فضایی را فراهم می‌کند که درخواست‌های دسترسی داخلی و اخذ اطلاعاتی که در مراکز داده داخلی نگهداری می‌شوند به‌هیچ‌وجه از طریق خارج کشور مسیریابی...

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای با اعلام هشدار به دلیل بی‌احتیاطی خانواده‌ها در فضای مجازی، نکاتی را در مورد حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد.

ازآنجایی‌که ساده‌ترین و کارآمدترین راهکار برای مقابله با حملات امنیتی در شبکه‌های اجتماعی، آموزش افراد و افزایش آگاهی آن‌ها است، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (مرکز ماهر) در راستای آگاهی‌رسانی خانواده‌ها،...

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی از اخبار مهم منتشرشده حذف مدل 16 گیگابایتی از سری گوشی‌های آیفون 7 خواهد بود. اگرچه در اولین سال‌های از راه رسیدن گوشی‌های هوشمند 16 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی اطلاعات کافی به نظر می‌رسید، اما این رقم در عصر ضبط ویدئوهای فوق دقیق با گوشی‌های هوشمند، تهیه عکس‌های باکیفیت و نصب تعداد بی‌پایانی برنامه‌های همراه بر روی تلفن‌های همراه کافی به نظر نمی‌رسد.

اخبار منتشرشده حاکی است حداقل میزان حافظه پیش‌بینی‌شده برای آیفون 7 برابر با 32...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سامسونگ برای اولین بار از ساخت کارت‌های حافظه UFS (Universal Flash Storage) خبر داده که در مدل‌های 32، 64، 128 و 256 گیگابایتی روانه بازار می‌شوند.

مهم‌ترین مزیت این کارت‌های حافظه سرعت بسیار بالای قرائت اطلاعات توسط آن‌هاست. به‌گونه‌ای که این سرعت پنج برابر بیشتر از کارت‌های میکرو اس دی خواهد بود.

سرعت قرائت اطلاعات در کارت‌های UFS برابر با 530...

۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۸/تير
محدودیت در شبکه‌های اجتماعی پس از انفجارهای آتاتورک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از عملیات تروریستی در فرودگاه آتاتورک استانبول که منجر به کشته شدن حدود 50 نفر و زخمی شدن جمع کثیری از مردم شد، محدودیت‌هایی در فعالیت شبکه‌های اجتماعی در این کشور، از جمله دسترسی به فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب، ایجاد شده است. گرچه دولت ترکیه، ایجاد محدودیت در اینترنت را تکذیب کرده است، اما برخی منابع خبری معتقدند که دولت برای جلوگیری از انتشار عکس‌ها و فیلم‌های این انفجارها، اقدام به ایجاد محدودیت در دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و کلا فضای اینترنت کرده است...

۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۸/تير