به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت رایمند اظهار امیدواری کرده است با این همکاری تجربه بین‌المللی شرکت i3 technologies در زمینه‌های مختلف ازجمله هوشمند سازی مدارس را به ارگان‌های داخلی نیز منتقل کند.

با توجه به کاهش محدودیت‌های قانونی در زمینه تعامل تجاری شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های خارجی، مدتی است که با شاهد ورود نام‌های بزرگ اروپایی به داخل کشور و شکل‌گیری شراکت آن‌ها با شرکت‌های ایرانی هستیم....

۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در این نظرسنجی آنلاین که تا هنگام انتشار خبر همچنان ادامه دارد، 642 کاربر به این سؤال پاسخ دادند که آیا اسم نوقا برای اندروید 7 را دوست دارند؟

بر این اساس 30.69 درصد ابراز رضایت کردند و 40.19 درصد نیز با گفتن نه تأکید کردند که ترجیح می‌دهند نوتلا نام اندروید 8 باشد که سال دیگر می‌آید. چراکه پیش از اعلام رسمی نام نوقا، بسیاری از کاربران از نوتلا استقبال کردند اما گوگل که با کپی‌رایت نام نوتلا روبرو می‌شد، تصمیم گرفت تا نام دیگری را...

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت تنویر افکار عمومی در خصوص اخبار مربوط به افشای اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در روزهای گذشته اخباری در خصوص افشاء اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه منعکس گردید که به جهت تنویر افکار عمومی موارد ذیل اعلام می‌گردد:

اطلاعات مطرح‌شده مربوط به سه سال پیش است که در همان زمان نیز موضوع از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری شد و هیچ‌گونه رخداد...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ «جیز کامی» رئیس اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف‌بی‌آی) اعلام کرد که به عقیده آژانس متبوع او، نیازی به ایراد اتهام قضایی علیه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا نیست. 

کلینتون از مدت‌ها قبل به دلیل استفاده از ایمیل شخصی در دوران وزارت خارجه برای ارسال پیام‌های محرمانه و سری، تحت‌فشار قرار دارد. وی اوایل هفته در جلسه‌ای سه ساعت و نیمه به سؤالات مأموران اف‌بی‌آی پاسخ داد.

همزمان شدن تحقیقات در مورد این مسئله با رقابت‌های...

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۶/تير
ارتش انگلستان؛ نا امنی سامانه یکپارچه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی انگلیسی، یک آسیب پذیری را در یکی از برنامه های کاربردی که تنها برای کارکنان دولتی و نظامی انگلستان  قابل استفاده است شناسایی کرده اند. مهاجمان می توانند با استفاده از این آسیب پذیری به سامانه های ارتباطی سیستم های نظامی و دولتی دسترسی داشته باشند. محققان ادعا دارند که آسیب پذیری نام برده در سیستم های امنیتی وزارت دفاع انگلستان شناسایی شده است.

محققان اعلام کردند که آسیب پذیری نام برده شده، با استفاده از یک نوع حمله فیلتر بای پس،...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۶/تير
یورو 2016؛ افزایش جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ امروزه مجرمان اینترنتی با سوء استفاده از نام یورو 2016، فعالیت مخرب خود را اجرا می‌کنند. بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته توسط آزمایشگاه SmartWire مهاجمان با استفاده از گوشی‌های هوشمند موفق به اجرای فعالیت مخرب خود شده‌اند. وب‌سایت‌های مخرب شناسایی‌شده نشان می‌دهد که بیشتر فعالیت‌های هکری از فرانسه کنترل و راه‌اندازی شده‌اند.

در طول دوره تحقیق و بررسی که محققان انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که این‌گونه فعالیت‌ها روز...

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۶/تير