به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت امنیت وبگاه Sucuri در جدیدترین مأموریت خود، موظف شده‌ است حملات توزیع‌شده منع سرویس را که علیه بسیاری از وب‌گاه‌ها انجام می‌شود، خنثی کند. این حملات به‌ظاهر از یک جواهر‌فروشی ساده سامان داده‌ می‌شوند. این حمله حتی پس‌ازآنکه این شرکت کار خود را برای مقابله شروع کرد، اقدام به ارسال حدود پنجاه‌هزار درخواست پروتکل HTTP در هر ثانیه و برای چندین روز کرده‌ است.

 تحلیل منبع اصلی این حمله نشان می‌دهد...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اوایل ماه جاری میلادی بود که اکانت های مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک در برخی از شبکه‌های اجتماعی هک شد و حالا نوبت به «برندان آیریب» (Brendan Iribe) مدیرعامل کمپانی آکیلس رسیده تا به همین سرنوشت دچار شود.

هک شدن اکانت توییتر آیریب زمانی مشخص گشت که چند توییت از قول وی ارسال شد و به انتخاب یک مدیرعامل جدید برای آکیلس اشاره داشت. بعدازآن نیز مجدداً توییتی با محتوای زیر ارسال شد که آیریب را یک...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گوگل می‌گوید محصولاتی از سیمنتک که وظیفه تأمین امنیت کاربران را بر عهده داشته‌اند، این قشر را به‌صورت کامل در مقابل تهاجمات به شیوه‌های گوناگون بی‌دفاع گذاشته بودند. در همین راستا «تراویس اورماندی»، محققی در حوزه‌ی امنیت، اعلام داشته که در هفته‌های گذشته آسیب‌پذیری‌های متعددی را در ۲۵ محصول سیمنتک یافته که همگی‌شان «بدترین رخنه‌های ممکن بوده‌اند».

او می‌افزاید، ایمیل کردن یک فایل به کاربر یا ارسال تنها...

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ادوارد اسنودن از پوتین خواست تا جلوی قانون ضد ترور مصوب اولیه مجلس دومای دولتی روسیه را بگیرد که در آن آورده شده که اپراتورهای مخابراتی باید برای مدت 6 ماه مکالمات کاربران را ضبط کرده و نگهداری کنند.

قانون ضد ترور جدید روسیه شرکت‌های مخابراتی را مجبور می‌کند تا با صرف هزینه‌های گزاف هر نوع دیتای کاربران را برای مقاصد امنیتی و در اختیار نهادن به سازمان‌های امنیتی به مدت 3 ماه و سپس متادیتای آن را برای 3 سال ذخیره کنند....

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
سوئیفت، باز هم هک شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ انجمن حسابرسی و کنترل سامانه‌های اطلاعاتی (ISACA)، در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، مدعی شد که شعبه سوئیفت در یکی از بانک‌های اوکراینی، مورد تهاجم واقع شده و حداقل 10 میلیون دلار از آن به سرقت رفته است. ایساکا، نامی از بانکی که در این حمله، از آن سرقت انجام شده است، نیاورده و تنها اعلام کرده که در حال انجام تحقیقات بر روی آن است.
ایساکا در بخشی دیگر از گزارش خود بر این موضوع تأکید کرده است که در زمان انتشار خبر، بانک‌های بسیاری که احتمالاً بخش عمده‌ای از...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هکرها اطلاعات کارت‌های اعتباری اروپاییان را با بدافزاری که خود را به‌جای واتس‌اپ و گوگل پلی جا می‌زند و کاربران را فریب می‌دهد، به سرقت می‌برند.

بدافزاری که کاربران اندرویدی را در دانمارک، ایتالیا و آلمان گیر انداخته، از طریق پیام‌های اس‌ام‌اسی منتشر می‌شود. خانواده این بدافزارها در حال تکامل است. از ماه فوریه ۵۵ برنامه مخرب در اروپا یافت شده که از تکنیک مشابهی استفاده می‌کنند.

نسخه‌های پیش‌ازاین...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ (ICTPRESS) هکرهای مرکز تحقیقات امنیت سایبری Negev دانشگاه بن گوریون اسرائیل، بدافزاری بنام (Fansmitter) طراحی کرده‌اند که می‌تواند فن CPU رایانه‌ها را هک نموده و از طریق تأثیر بر سرعت CPU و شاسی آن برای ایجاد سیگنال‌های صوتی استفاده کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از شرکت...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت همچنین قصد دارد شیوه‌های متنوع‌تری را برای گردآوری داده در مورد ویژگی‌های کاربرانش به کار بگیرد تا شناخت کامل‌تری در مورد روحیات، خصوصیات شخصی و کاری و... آن‌ها جمع‌آوری کند و بتواند تبلیغاتی را در معرض دید آنان قرار دهد که کاملاً با نیازها و سلایقشان سازگاری داشته باشد.

اما گوگل برای انجام چنین اقداماتی و با توجه به قانون‌شکنی‌های قبلش، چاره‌ای جز کسب اجازه از کاربران خود ندارد. به همین منظور قرار است در هفته‌های آینده...

۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
تلاش آمریکا برای بهبود امنیت صنایع هسته‌ای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای آمریکا، به‌تازگی گام‌هایی را برای تقویت حفاظت فیزیکی سایت‌ها و تأسیسات هسته‌ای در این کشور و در راستای مقابله با تهدیدات سایبری روزافزون در برابر این صنعت برداشته است. این گام‌ها، شامل نصب گاردهای امنیتی پیشرفته برای سایت‌های چرخه سوخت هسته‌ای که به دلیل محتوی بودن مواد خطرناک هسته‌ای، مستعد حملات مخرب سایبری هستند و تأسیسات چرخه غنی‌سازی اورانیوم است.
ظاهراً طرحی که توسط این کمیسیون برای ارتقاء امنیت تدوین شده است، زمینه‌ساز قانون‌...

۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/تير
اروپای آسیب پذیر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس گزارشی که به تازگی شرکت نرم‌افزاری اسپلانک (Splunk) ارائه کرده است، اغلب شرکت‌های اروپایی، قادر به محافظت از خود در برابر حملات سایبری نیستند و در این زمینه با آسیب‌پذیری‌های فراوانی روبرو هستند. این گزارش، تقریباً طی چند ماه اخیر، چندمین گزارشی است که توسط شرکت‌های امنیت سایبری اروپایی و آمریکایی منتشر شده و در مورد این موضوع هشدار می‌دهد.
بررسی بیش از 400 شرکت بزرگ در کشورهایی نظیر انگلستان، فرانسه، آلمان، سوئد و هلند توسط این شرکت، نشان داده است که آن‌...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/تير