به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایموجی یا همان شکلک‌ها تقریباً پای ثابت هر گفتگوی متنی در دنیای مجازی به شمار می‌آیند. از طریق این تصاویر کوچک می‌توان احساسات، نظرات و برنامه‌های روزمره را به مخاطبان منتقل کرد.

بااین‌حال شمار آن‌ها در حال افزایش است و بدین ترتیب استفاده از انبوهی از شکلک‌ها به کاری دشوار تبدیل می‌شود. تنها در این ماه ۷۲ شکلک جدید به مجموعه‌ای اضافه‌شده که حالا شمارشان فراتر از یک هزار مورد است.

اکنون شرکتی در تورنتوی کانادا به نام ...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ آن‌ها نه‌تنها قربانیان را مورد سرزنش قرار می‌دهند، بلکه از آن‌ها می‌خواهند تا مبلغ ۲۸ هزار دلار را به‌عنوان باج بپردازند، اما به این قربانیان نمی‌گویند که این باج باید چگونه پرداخت شود.

 جازیل کارلوس مهندس پاسخ به تهدید شرکت TrendMicro با تشریح تلاش‌های این گروه و کشف این باج‌افزار با عنوان RANSOM_MIRCOP.A، می‌نویسد که در ابتدا به قربانی یک اطلاعیه ارسال می‌شود که در آن‌یک تصویر ترسناک از گای...

۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ لنوو حفره‌ی خطرناکی را در مرکز راه‌حل  بازسازی‌شده‌اش وصله کرده‌ است که به مهاجمان اجازه می‌داد به حالت god روی دستگاه‌های لنوو دست یابند و برنامه‌های در حال اجرا ازجمله ضدویروس‌ها را از کار بیندازند.

نرم‌افزار OEM از پیش نصب‌شده به کاربران کمک می‌کند تا ابزارهای لنوو را بهروزرسانی کرده و برنامه‌هایی مثل دیواره‌های آتش را مدیریت کنند.

 مهاجمان باوجوداین...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در روزهای اخیر ابررایانه قدرتمند چین موسوم به Sunway TaihuLight حسابی سر و صدا به راه انداخته است. مهندسین مرکز تحقیقات ملی مهندسی کامپیوتر و فناوری چین موفق به ساخت این ابررایانه شده اند که قادر است در هر ثانیه ۹۳ هزار تریلیون محاسبه انجام دهد.

این ابر ماشین محاسباتی در مقایسه با آخرین ابر رایانه قدرتمند جهان یعنی Tianhe-2 دو برابر سریع تر و بازدهی آن ۳ برابر بیشتر...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این اپراتور اعلام کرد که برای اولین بار در کشور امکان استفاده از اینترنت پرسرعت با فناوری LTE را در حالت رومینگ بین‌الملل ممکن ساخته است.

بر این اساس مشترکین رایتل در هنگام سفرهای برون‌مرزی خود و در مناطقی که تحت پوشش قرارداد رومینگ LTE رایتل است می‌توانند از نهایت سرعت اینترنت بهره‌مند شوند.

همچنین مشترکین خارجی طرف قرارداد با...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این شبکه اجتماعی بزرگ چند ساعت بعدازاینکه از این موضوع خبردار شد وصله‌ای موقتی برای آن منتشر کرد. فیس‌بوک اخیراً از وجود ویژگی جدیدی خبر داد که به کاربران اجازه می‌دهد در قسمت نظرات ویدئو بگذارند. چند ساعت پس‌ازاینکه این اطلاعیه منتشر شد، محققی هندی به نام پراناو هیوارکار شروع به بررسی این ویژگی کرد و حفره‌ای در آن پیدا کرد که با سوءاستفاده از آن می‌توان ویدئوها را توسط درخواست‌های API از این شبکه اجتماعی حذف کرد.

 طبق...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به‌تازگی نشانی ایمیل و کلمه عبور حدود ۱۵۰۰ نفر در دانشگاه کمبریج هک شده و به‌صورت آنلاین در فضای وب منتشرشده است. این اتفاق به‌عنوان یک خبر جدی در حوزه امنیتی تلقی شده است.

انتشار این خبر نشان از گسترش حملات سایبری به مراکز آموزش دارد و به همین دلیل، ضرورت آماده‌سازی مراکز دانشگاهی و پیشگیری در این موارد را مورد تأکید قرار می‌دهد.

مطابق این گزارش، حمله هکری مزبور، کاربران مدارس...

۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به‌تازگی اعلام‌شده که مطابق یک برآورد تحقیقاتی، هزینه یک نقض داده در سه سال اخیر تقریباً ۳۰ درصد افزایش‌یافته و به‌طور متوسط به ۴ میلیون دلار رسیده است.

با اتکای به این آمار، آی.بی.ام‌سکیوریتی اعلام کرده که بررسی بر روی ۴۰۰ شرکت در سراسر جهان نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۳ هزینه هر نقض  ۲۹ درصد افزایش‌یافته است.

قبلاً تحقیقات نشان داده بود که هزینه هر نقض امنیتی در هر رکورد به‌طور...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مرور وقایع سایبری اخیر در ارتباط با پایگاه‌های اینترنتی کشور نشان می‌دهد که مسئولان فنی بیش از هر زمان دیگری نیازمند توصیه‌های امنیتی هستند.

مرکز ماهر در بخشی از گزارش (راهنمای فنی برای ارتقا امنیت فناوری اطلاعات در سازمان) به جمع‌آوری و تحلیل لاگ‌ها و وقایع پرداخته و گفته است که از داشتن یک برنامه SIEM برای جمع‌آوری لاگ‌ها، تحلیل‌ها، همبستگی آنلاین و پاسخ خودکار مطمئن شوید....

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این دوربین دارای لنزهای پیشرفته‌ای در ابعاد یک‌دانه نمک است و به‌راحتی در داخل سرنگ‌های پزشکی جابه‌جا می‌شود.

ساخت این لنزها در دانشگاه اشتوتگارت با استفاده از چاپگری سه‌بعدی صورت گرفته است. دقت چاپگر تهیه‌کننده این لنز در حد بسیار بالایی است که تاکنون در کل جهان سابقه نداشته و کیفیت تصاویر تهیه‌شده با استفاده از آن نیز قابل‌قبول است.

طول این دوربین 125 میکرومتر و پهنای آن...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/تير